nowy assassin's creed w 2022 roku

Nowy Assassin’s Creed w 2022 roku

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft
Data premiery: 2022
Gatunek: TPP

Ledwo co opadły emocje po premierze najnowszej odsłony serii Assassin’s Creed: Valhalla, a już pojawiają się informacje na temat kolejnej części gry. Przypomnę jeszcze, że w tym miesiącu możemy spodziewać się fabularnego DLC do Assassin’s Creed: Valhalla.
Już na wstępie chciałbym tylko dodać, że wszystkie informacje na temat nowej odsłony Assassin’s Creed należy traktować jako plotki, które nie mają jeszcze swojego faktycznego potwierdzenia i tak też jest z tą informacją.
Według najnowszych doniesień akcja nowej odsłony serii, której premiera planowana jest na 2022 rok, ma rozgrywać się w czasach krucjat, a dokładniej w okolicach 1191-1199 roku.
Jak dla mnie jest to świetna informacja, ponieważ wskazuje to, że seria zatoczy koło. Jeżeli akcja gry faktycznie będzie rozgrywać się w okresie krucjat, to będzie to niemal ten sam okres, w jakim rozgrywała się pierwsza odsłona gry.

W grze miałaby pojawić się postać Ryszarda Lwie Serce, jednak na ten moment nie wiadomo czy miałby on być postacią grywalną, czy odegra on jakąś ważną rolę, czy będzie po prostu migawką na ekranie.
Możliwe, że doczekamy się także wielu powiązań z pierwszą częścią gry. Z pewnością byłaby to także świetna możliwość porównania obecnej technologii z tą, która obowiązywała w momencie premiery pierwszej odsłony serii, co pokazałoby dokładnie jaką drogę pokonała cała seria, a przypomnę, że pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 2007 roku.
Wszystko to jednak jest jak wróżenia z fusów, bo według wcześniejszych przecieków akcja gry miała rozgrywać się w Indiach. Do oficjalnego ogłoszenia daty premiery i większej ilości szczegółów na temat nowej odsłony Assassin’s Creed z pewnością jeszcze niejednokrotnie będziemy świadkami mniej lub bardziej prawdopodobnych przecieków, mówiących o okresach, w jakich rozgrywać się będzie gra, oraz miejscach, w jakich będzie się rozgrywać.