nowy dodatek do europa universalis 4 już w kwietniu

Nowy dodatek do Europa Universalis 4 już w kwietniu

Wydawca: Paradox Interactive
Producent: Paradox Development Studio
Data premiery: 27 kwietnia 2021
Gatunek: RTS

Ile to już lat minęło od premiery Europa Universalis 4? Ta gra swoją premierę miała prawie 8 lat, a już niedługo ma pojawić się kolejne rozszerzenie – Europa Universalis 4 Leviathan.
Studio Paradox Interactive zapowiedziało, że dodatek wprowadzi do gry wiele nowych opcji rozwoju, które pozwolą graczom na tworzenie mniejszych i bardziej skoncentrowanych królestw.
Najnowszy dodatek pojawi się w grze wraz z bezpłatną aktualizacją do gry, która przerobi regiony Azji Południowo-Wschodniej oraz Australii. Sam dodatek wraz z aktualizacją pojawi się w grze już 27 kwietnia 2021 roku.

Dzięki dodatkowi gracze zyskają możliwość budowania konstrukcji wykraczających poza ograniczenia prowincji. Jeżeli pozwolą nam na to pieniądze oraz inne zasoby to będziemy mogli rozbudować swoją stolicę do rozmiarów skoncentrowanego państwa.
Leviathan wprowadza także możliwość korzystania z przysług dyplomatycznych, aby zyskać przychylność, uznanie oraz korzyści od innych narodów. Będziemy mogli także prosić o pomoc materialna oraz zmiany w sojuszach. Będziemy mogli nawet prosić o zwrot głównych prowincji, co w dużym stopniu wpłynie na większy zakres dostępnych możliwości podboju.
Dodatek wprowadzi do gry nowe narody, kultury oraz religie.
Z pewnością jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana strategii, a zwłaszcza dla każdego fana serii Europa Universalis.