nowy tryb gry w battlefield 2042

Nowy tryb gry w Battlefield 2042

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA DICE
Data premiery: 22 październik 2021
Gatunek: FPS

Premiera Battlefield 2042 zbliża się wielkimi krokami. Nic zatem dziwnego, że zaczyna pojawiać się coraz więcej szczegółów na temat najnowszej odsłony serii, tym bardziej że właśnie trwa wydarzenie EA Play Live 2021, na którym prezentowane są nadchodzące tytuły wydawane przez Electronic Arts.
Jedną z największych nowości, jaka zawita do Battlefield 2042 jest zupełnie nowy tryb gry nazwany Portal. Co kryje się pod tą nazwą? Portal to tryb gry pozwalający na własne zaprojektowanie rozgrywki. Gracz będzie w stanie tworząc grę, wybrać mapy z poprzednich odsłon serii. W momencie premiery będą to po dwie mapy z Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 3.

Oprócz samego wyboru map gracz będzie mógł zadecydować, ile osób będzie mogło brać udział w rozgrywce, jakie będą panowały zasady gry i jakie modele gry będą w niej dostępne.
Ważne jest też to, że tryb Portal będzie mógł być wspierany i rozwijany przez samą społeczność gry (pewnie w ograniczonym zakresie, ale zawsze). W planowaniu gry w trybie Portal będziemy mogli dodać do pola walki wszystkie rodzaje broni (ponad 40), ponad 40 pojazdów i wszystkie dostępne w grze gadżety.
Poniżej jeszcze zamieszczam zestawienie map z poprzednich części Battlefield, które będą dostępne w trybie Portal w dniu premiery Battlefield 2042:

– Battle Of The Bulge (Battlefield 1942)
– El Alamein (Battlefield 1942)
– Arica Harbor (Battlefield: Bad Company 2)
– Valparaiso (Battlefield: Bad Company 2)
– Caspian Border (Battlefield 3)
– Noshahr Canals (Battlefield 3)

Premiera gry Battlefield 2042 zaplanowana jest na 22 października 2021 roku i nie będzie posiadać trybu single player. Jeśli nie jesteście fanami rozgrywki wieloosobowej myślę, że ta gra także nie przypadnie Wam do gusty. Gra ukaże się na PC oraz konsolach obecnej i poprzedniej generacji.