nvidia oficjalnym partnerem battlefield 2042

Nvidia oficjalnym partnerem Battlefield 2042

Nie od dziś wiadomo, że wojna technologiczna wśród producentów kart graficznych nie polega tylko i wyłącznie na wydawaniu nowej generacji kart kilka razy do roku.
Nvidia doskonale zdaje sobie z tego sprawę i właśnie ogłosiła, że stała się oficjalnym partnerem dla najnowszego Battlefield 2042. Co to oznacza?
Najnowsza gra od EA będzie mogła pochwalić się wsparciem optymalizacyjnym pod DLSS i Reflex.
Oprócz tego wiadomo już, ze najnowsza gra z serii Battlefield będzie wspierać technologię Geforce RTX dla nowych generacji. Współpraca Nvidia z Battlefield trwa w zasadzie już od premiery Battlefield V, gdzie zieloni mogli zaprezentować faktyczne efekty działania RTX ON/OFF. Oczywiście nigdzie nie jest napisane ani potwierdzone, że posiadacze kart AMD mogą zrezygnować z zakupu, bo i tak gra na nich nie pójdzie. Wręcz przeciwnie, w przypadku Battlefield 5 nie odnotowano specjalnych problemów przy uruchamianiu gry i teraz powinno być tak samo.
Jednak w przypadku doznań wizualnych na pewno gracze posiadający karty od Nvidia będą stali na dużo lepszej pozycji, ponieważ producent z pewnością będzie wydawał regularne aktualizacje poprawiające wydajność oraz stabilność gry.

Posiadacze kart GeForce będą mieli także dostęp do wsparcia dla niektórych efektów i funkcji specjalnych, które są niedostępne dla posiadaczy innych kart graficznych. Na ten moment uważam, że nie ma sensu inwestycja w nową kartę graficzną (jeśli jesteś posiadaczem karty AMD), ponieważ różnice wizualne z pewnością będą mało istotne.
Funkcja Nvidia Reflex pozwala na zmniejszenie opóźnień w renderowaniu otoczenia i jednocześnie wprowadza idealną synchronizację między GPU a procesorem – to rozwiązanie pozwoli na płynniejszą rozgrywkę oraz delikatne wyprzedzenie konkurencji.
Oprócz partnerstwa z Nvidia EA ogłosiło jeszcze, że najnowszymi partnerami gry będą także Logitech, Xbox, Western Digital.
Więcej informacja na temat Battlefield 2042 dowiemy się pewnie już 22 lipca na imprezie EA Play Live.