odejsc z blizzarda ciag dalszy

Odejść z Blizzarda ciąg dalszy

W dalszym ciągu nie widać końca burzy, jaka rozpętała się wokół Blizzarda. Właśnie pojawiła się informacja o tym, że szeregi studia opuścili:

– Louis Barriga – reżyser Diablo 4,
– Jesse McCree – główny projektant poziomów,
– Jonathan LeCraft – główny projektant World of Warcraft.

Są to trzy odejścia, które mogą w znaczny sposób wpłynąć na dalsze losy związane z pracami nad Diablo 4 oraz World of Warcraft. Dziwnym trafem odejścia te zbiegły się z rozpoczęciem procesu sądowego w sprawie kultury pracy w firmie. Możliwe, że te osoby są jednymi z oskarżonych i nie chcąc pogarszać swojej sytuacji, postanowili dobrowolnie opuścić studio (są to tylko moje przypuszczenia).
Jak to w takich przypadkach bywa, przedstawiciele studia robią teraz dobrą minę do złej gry i zapewniają, że tak znaczące zmiany personalne nie odbiją się na trwających pracach i zostały już one uzupełnione (jakoś nie chce mi się w to wierzyć).
Raczej ciężko będzie firmie zastąpić taką osobę jak Louis Barriga, który w firmie spędził 15 lat i wcześniej pracował jako projektant zadań oraz systemów i był jednocześnie głównym projektantem World of Warcraft.

W zasadzie można powiedzieć, że cała trójka zaczęła swoją przygodę z Blizzardem w 2005 roku i każdy z nich miał swój wkład w gry z serii World of Warcraft oraz Diablo 3. Pomimo zapewnień ze strony przedstawicieli, że takie roszady i odejścia nie wpływają na tempo prac, to jednak bardziej się obawiam o końcową jakość produkcji. Wiadomo, że terminu można dotrzymać, ale jeżeli Diablo 4 okaże się takim samym niewypałem, jak Diablo 3, to będzie można uznać to za pogrzeb tej marki i nie liczyć na to, że jeszcze kiedykolwiek będziemy mogli liczyć na godnego następcę drugiej części.