odswiezone gta 3 na 20 urodziny

Odświeżone GTA 3 na 20 urodziny?

Już od jakiegoś czasu mówi się, że Take-Two razem z Rockstarem szykuje coś specjalnego dla wszystkich fanów serii GTA. Wiadomo jest, że z pewnością nie jest to premiera GTA VI, ale sądząc po tym, że do trybu GTA V Online trafiają od jakiegoś czasu odświeżone wersje pojazdów znanych z GTA III oraz GTA Vice City można wnioskować, że coś jest na rzeczy.
Znany z potwierdzonych przecieków użytkownik/informator o pseudonimie Yan2295 sugeruje, że może mieć to związek z wydaniem zremasterowanych wersji GTA 3, GTA Vice City oraz GTA: San Adnreas, aby uczcić 20 urodziny GTA 3, które będzie obchodziło już za nieco ponad 2 miesiące.
Możliwe, że zapowiedź i potwierdzenie takich edycji otrzymamy właśnie w październiku, natomiast premiera samych gier miałaby odbyć się 31 marca 2022 roku. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Take-Two od jakiegoś czasu pracuje nad odświeżeniem trzech gier, tylko do tej pory nie wiadomo było, jakie to będą gry. Czy będzie to wspomniana wcześniej trylogia? Tego też nie wiadomo, chociaż informacje pochodzą z w miarę wiarygodnego źródła, to jednak nic nie jest przesądzone na 100%.

Za takim obrotem spraw na pewno przemawia fakt, że wszystkie wspomniane przeze mnie wyżej części GTA były stworzone na tym samym silniku, co znacząco ułatwiałoby sprawę, bo wystarczyłoby przygotować jedną część, a z kolejnymi byłoby już zdecydowanie łatwiej, tym bardziej że sama mechanika gier nie różni się od siebie tak bardzo. Przeciw natomiast przemawia fakt, że GTA: San Andreas jest dosyć rozległą grą i nie wiadomo, jakby poradził sobie z tym tytułem nowy silnik i jak wyglądałaby optymalizacja, ale nie ma co tracić nadziei bowiem Rockstar zna się na rzeczy.

Kolejne pytania dotyczą wydania odświeżonych edycji gier. Czy byłyby wydawane pojedynczo i każda oddzielnie, czy jako cała trylogia. Biorąc pod uwagę ostatnie umiłowanie do monetyzacji w grach raczej obstawiałbym wariant pojedynczy, ale i tu Rockstar może pozytywnie nas zaskoczyć. Z pewnością w ciągu najbliższych kilku dni/tygodni poznamy więcej szczegółów na temat odświeżanych tytułów i dopiero wtedy będzie można zweryfikować wszystkie plotki dotyczące tytułów gier, nad którymi trwają prace związane z ich odświeżaniem.