Opcje dialogowe

Opcje dialogowe to nic innego jak dostępne opcje wyboru odpowiedzi, na pytanie zadane przez jakiegoś npc-a w grze, przez głównego bohatera. Zwykle twórcy przygotowują kilka odpowiedzi na dane pytanie lub stwierdzenie i tylko od nas zależy jaką odpowiedź wybierzemy i jak dalej potoczy się dana rozmowa. Ale żeby nie było tak różowo, nie zawsze jest tak fajnie.

Czasami bywa tak, że bez względu na to jaką opcję zaznaczymy, to rozmowa i tak potoczy się po z góry ustalonym scenariuszu, a gracz ma tylko złudzenie, że miał wpływ na cokolwiek (brzmi znajomo po ostatniej głośnej premierze jaką był CP2077?).
Ogólnie jeżeli mówimy już o opcjach dialogowych, to w ostatnich latach jest posucha. Tak jakby za produkcję gier brały się osoby z nowego pokolenia, które potrafią liczyć do dziesięciu, a odpowiedzią na wszystko może być „tak”, „nie” lub „nie wiem”.

Nie ma chyba nic gorszego od tego typu opcji dialogowych gdzie jest bogata fabuła, fascynujący bohaterowie, którzy mają wgrane długie przemowy lub skomplikowane pytania, a my mamy do wyboru jedną z trzech powyższych możliwości. Niestety tak się dzieje jeśli za opcje dialogowe zabierają się osoby o ograniczonych horyzontach i ten element tworzy się po kosztach.

Sprawdź również: