Opis postaci

Opis postaci jest to krótsza bądź dłuższa charakterystyka danej postaci oraz jej rasy. Tak jak w przypadku wyboru rasy i klasy warto sugerować się opisem postaci ponieważ zawiera on wszystkie istotne elementy dotyczące rozgrywki właśnie konkretną klasą i rasą.
Sam opis postaci jest szczególnie ważny jeżeli mówimy o nim w kontekście gier RPG gdzie głównym założeniem rozgrywki jest odgrywanie roli. Warto jest więc poświęcić dłuższą chwilę na przeczytanie opisu aby wiedzieć jak postępować w określonych sytuacjach.
Nie bez powodu jako przykład podałem gry RPG ponieważ tam jest możliwość wyboru charakteru postaci (wszystko też zależy od gry, bo nie każdy RPG oferuje taką opcję). Możemy zdecydować się na wybór złego, dobrego, neutralnego lub jeszcze kilku odmian określających nasze nastawienie do innych i warto jest zgłębić opis aby wiedzieć jak mamy się zachowywać.
Dzięki opisowi postaci możemy poznać jej mocne i słabe strony, które mogą wpłynąć na preferowany przez nas styl rozgrywki i zaważyć o tym, czy będzie nam się dobrze grało. Jednak opis postaci nie jest zarezerwowany tylko dla gier RPG, bo nawet w FPS mamy opisy postaci, a jeżeli nie postaci, to znajdziemy tam opisy klas po przeczytaniu, których będziemy w stanie określić jaką klasą chcemy grać.