oszusci handlujacy kodami do gier zlapani

Oszuści handlujący kodami do gier złapani

Chiński rząd do spółki z Tencent poinformował o rozbiciu największej na świecie grupy oszustów zajmujących się handlem nielegalnymi kodami do gier. Grupa zajmowała się sprzedaż kodów do gier na całym świecie.
Firma sprzedawała głównie kody do popularnych gier takich jak Call of Duty czy Overwatch. Grupa działała pod nazwą Chicken Drumstick, a kodami handlowała za pośrednictwem strony internetowej.
Oprócz rozbicia grupy, policji udało się zarekwirować różne dobra luksusowe należące do jej członków. Wartość przejętych aktywów oscyluje w granicach 46 milionów dolarów i w ich skład wchodzą posiadłości oraz luksusowe samochody. W sumie aresztowano 10 osób.

Przychody grupy obliczono na 76 milionów dolarów. Niestety nie podano informacji czy są to przychody roczne, czy miesięczne. Wcześniej (w 2018) Tencent wspierał różne organy, w tym też policję w celu namierzania osób dopuszczających się oszustw w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds. Pewnie w miejsce rozbitej grupy zaraz pojawi się nowa, która przejmie pałeczkę i dalej proceder oszukiwania ludzi i producentów będzie trwał.