outriders z najwieksza premiera na steam

Outriders z największą premierą na Steam

Wydawca: Square-Enix
Producent: People Can Fly
Silnik: Unreal Engine
Gatunek: TPS

Choć premiera Outriders miała miejsce dopiero wczoraj, to już można powiedzieć, że gra zaliczyła największą premierę na Steam w całej historii gier wydanych przez Square-Enix (i nie jest to spóźniony żart na prima aprilis).
Do sukcesu produkcji przyczyniła się z pewnością wersja demonstracyjna, która została udostępniona chwilę przed premierą i trzeba przyznać, że autorzy pokusili się o udostępnienie sporej zawartości swojej produkcji.
Pomimo licznych problemów związanych z serwerami, gra i tak zaliczyła największy debiut studia Square-Enix, a problemy z serwerami są już chyba klasycznym problemem każdej gry, która nastawiona jest na rozgrywkę online.

W szczytowej godzinie (po premierze) na serwerach bawiło się jednocześnie ponad 111 000 graczy, co jest niemal dwukrotnością liczby graczy, którzy wzięli udział w ogrywaniu wersji demonstracyjnej – tych było ponad 55 000. Zobaczymy ile z tych szczytowych 111 000 graczy, pozostanie przy produkcji na dłużej, bo może okazać się tak, że miesiąc po premierze gra będzie świecić pustkami.
Póki co oceny wystawiane przez graczy na Steam pozwoliły Outriders na osiągnięcie poziomu ocen mieszanych, ale to jest głównie związane z problemami z serwerami. Pewnie jeszcze minie kilka godzin, zanim uda się go wyeliminować, ale z pewnością gra zbiera dużo lepsze oceny niż mogłoby się wydawać przed premierą.