OP – Overpowered

Często grając w gry MMO można spotkać się z określeniem OP, które może przewijać się na czacie gry lub w rozmowach między członkami drużyny lub gildii. Sam przyznam szczerze, że jak pierwszy raz spotkałem się z określeniem OP, to kompletnie nie wiedziałem, co ono oznacza, aż z czasem zapoznałem się ze znaczeniem słowa op.
Słowo, a w zasadzie zlepek dwóch liter „OP” jest to skrót od słowa „overpowered”, które może odnosić się do danego przedmiotu w grze, klasie postaci lub jakiejś umiejętności. Overpowered oznacza, że właśnie dany przedmiot, klasa postaci, umiejętność itp. wyróżnia się na tle innych i jest od nich dużo lepsze.

Taki stan rzeczy ma miejsce w przypadku wprowadzenia nowych klas, przedmiotów czy umiejętności do gier MMO i pamiętam, jak było w przypadku np. dodatku do World of Warcraft – Wrath of The Lich King gdzie wprowadzono nową klasę postaci Death Knight, która znacznie przewyższała swoimi umiejętnościami i obrażeniami inne, co prowadziło do nierówności w starciach PvP z tą konkretną klasą, która czasami potrafiła eliminować graczy praktycznie na tzw. „strzała”.

W dzisiejszych grach przedmioty OP nadal są dostępne, a część z nich można kupić za gotówkę, co od razu świadczy o tym, że mamy do czynienia grą, której główną zasadą jest Pay to Win (P2W) – osobiście staram się unikać tego typu produkcji, bo nie stanowią one dobrego zestawu do tego, żeby się odprężyć przed komputerem.

Sprawdź również: