overwatch bez skorek mvp

Overwatch bez skórek MVP

Wydawca: Activision Blizzard
Producent: Blizzard Entertainment
Data premiery: 24 maja 2016
Gatunek: FPS

Choć Overwatch nie okazał się tak spektakularnym sukcesem, to nadal przyciąga przed ekrany tysiące graczy. Aby zrekompensować społeczności jej oddanie, Blizzard utworzył Ligę Overwatch, która zrzesza wszystkich chętnych, i na zakończenie każdej z Lig wyłaniani są zwycięzcy. Zwycięzcy mogą liczyć na uczczenie ich w formie wydania specjalnej skórki MVP. I tak też się dzieje już od 2019 kiedy to Blizzard wprowadził ten system. W pierwszej kolejności skórkę z motywem ośmiornicy otrzymał Sung-hyeon „JJoNak” Bang. Kolejną skórką była skórka z motywem kosmitów dla Jaya „Sinatraa” Wygranego.

Teraz już wiadomo, że skórka dla zwycięzcy Ligi 2020 San Francisco Shock będzie ostatnią tego typu nagrodą. Blizzard zapowiedział, że rezygnuje z tworzenia nowych skórek po problemach, jakie wiązały się ze specjalną skórką stworzoną dla Wona, który jest byłym graczem Overwatch. Porzucił on jednak tę grę na rzecz konkurencyjnego Valoranta, i z tego powodu Blizzard był zmuszony zdjąć jego skórkę ze sprzedaży, a wszystkim nabywcom tej skórki, zwrócić pieniądze. W tle padły też oskarżenia jakoby Won miał znęcać się emocjonalnie oraz seksualnie wykorzystywać swojego partnera co dodatkowo wzbudzało kontrowersje, więc producent chciał się odciąć od powiązań z byłym zawodnikiem Overwach.
Nie wiadomo czy, i kiedy skórki wrócą do oferty Overwatch jednak biorąc pod uwagę ich problematyczność można się spodziewać, że ich usunięcie jest definitywne.