overwatch powraca do rozgrywek na zywo

Overwatch powraca do rozgrywek na żywo

Wydawca: Activision Blizzard
Producent: Blizzard Entertainment
Data premiery: 24 maja 2016
Gatunek: FPS

Powoli świat wraca do normalności. Po całej tej pandemii (która w niektórych regionach nadal trwa) i wszystkich eventach i wydarzeniach, które przeniosły się do wirtualnej rzeczywistości przyszła pora na powrót do toczenia rozgrywek na żywo.
Tak jest w przypadku Ligi Overwatch, która już we wrześniu startuje z turniejami z udziałem publiczności na żywo. Fazy play-off oraz wielki finał rozegrają się w obecności żywych fanów gry, śledzących losy rozgrywki na żywo. Będzie to idealne zwieńczenie sezonu 2021. 4 września rozpoczną się regionalne mecze kwalifikacyjne, które rozgrywać się będą online – etap ten zakończy się 16 września. Właśnie wtedy rozpoczną się play-off’y z podwójną eliminacją, a 25 września rozegra się wielki finał, który będzie zwieńczeniem sezonu 2021. Obie te fazy rozegrają się już przy obecności fanów.
W Chinach rozgrywki Overwatch powróciły już do formuły przy obecności publiczności, ale nadal utrzymany jest pełny reżim sanitarny, co wpływa na bardzo ograniczony udział publiczności. Podczas finałowych rozgrywek tego problemu ma już nie być. Faza Play-off będzie rozgrywana na Esports Stadium Arlington w Teksasie natomiast wielki finał będzie rozegrany w Galen Center w Los Angeles. Bilety na oba te wydarzenia trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.