patch 1.2 do cyberpunk 2077 - co poprawi

Patch 1.2 zmierza do Cyberpunk 2077

Czy ktokolwiek czeka jeszcze na aktualizacje do gry Cyberpunkt 2077? Jeżeli tak, to informacja o patchu numer 1.2 na pewno ucieszy fanów tej gry. Właśnie Internet obiegła informacja o tym, że CD Projekt przygotowuje się do wypuszczenia największej (z zaplanowanych) aktualizacji, która ma wpłynąć na znaczną poprawę rozgrywki.
Dokładna data premiery nie została ujawniona, ale mówi się, że aktualizacja ma pojawić się do końca marca.
Sam patch swoją premierę miał mieć już jakiś czas temu (oficjalnie aktualizacja 1.2 miała ukazać się w lutym 2021), ale przez problemy z wyciekiem danych i wiążących się z nim prac, nad poprawą bezpieczeństwa, została ona odłożona w czasie.

Informacje o aktualizacji 1.2 do Cyberpunk 2077

Co wniesie do gry patch 1.2? Najważniejszymi elementami, które zostaną poprawione, są:

– model jazdy,
– poprawiony system sterowania,
– realistyczne zachowanie się policji.

Nowości będzie więcej, ale na pewno te najbardziej wpłyną na komfort rozgrywki. Nie ma się co oszukiwać, ale model jazdy był gorszy niż w trzeciej odsłonie GTA. Pod określeniem poprawy systemu sterowanie wiąże się dodanie suwaka do opcji, który umożliwi spowolnienie szybkości sterowania przy użyciu wszystkich możliwych kontrolerów.
Dodatkowo poprawie ulegnie także utrzymanie się w torze jazdy w momencie wystąpienia spadku ilości klatek (nawet do 20). Osobiście śmieszy mnie trochę zapewnienie o poprawie utrzymywania się w torze jazdy w momencie spadku do 20 klatek, bo lepiej mogliby popracować nad tym, aby nie dochodziło do spadków płynności do 20 klatek.

I w końcu poprawie ulegnie zachowanie policji, która do tej pory, w momencie popełnienia przestępstwa w magiczny sposób materializowała się za plecami naszego bohatera. Teraz na pojawienie się policji w miejscu przestępstwa, trzeba będzie dłużej poczekać (ciekawe czy trzeba będzie dłużej czekać na ich przyjazd, czy na ich teleportację w miejscu, gdzie będzie przebywał bohater?).
Nie wiem, czy warto jest wydawanie tego typu aktualizacji…dlaczego? Bo jaki jest sens w reanimowaniu trupa? Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i żadne zakłamywanie rzeczywistości nie sprawi, że gracze zapomną o chciwości.