pay day 3 potwierdzone

Pay Day 3 potwierdzone!

Wydawca: Starbreeze AB
Producent: OVERKILL Software
Data premiery: 2023
Gatunek: FPS

8 lat trzeba było czekać od premiery drugiej części gry Pay Day, aby informacja o trzeciej odsłonie serii została potwierdzona. 19 marca 2021 to z pewnością szczęśliwy dzień dla każdego fana serii bowiem to właśnie w tym dniu, wydawca Starbreeze potwierdził informacje, że Pay Day 3 jest w trakcie produkcji, a jej premiera planowana jest na 2023 rok.
Poza rokiem premiery nie podano żadnych dokładniejszych informacji, w okolicach jakiego miesiąca planowane jest wydanie gry.
Należy mieć nadzieję, że trwająca pandemia nie wpłynie zbytnio na opóźnienie premiery i w 2023 roku nie okaże się, że premiera Pay Day 3 została przesunięta na bliżej nieokreślony termin.
Do wiadomości publicznej podano także informację na temat firmy, która została współwydawcą tytułu – jest nią firma Koch Media.

Pay Day 3 jako gra usługa

Wartą wspomnienia ciekawostką jest z pewnością ta, że gra Pay Day 3 będzie wydana jako „gra usługa”. Nie unikniemy więc zaimplementowanych mikropłatności. Deweloperzy swoją decyzję tłumaczą tym, że taki model wydawniczy zapewni ciągły rozwój gry, regularne aktualizacje oraz patche dodające nowe elementy do gry nawet wiele miesięcy (lat?) po premierze.
Wiadomo również, że Koch Media wsparło OVERKILL Software kwotą 50 milionów euro, która w całości pokryje proces produkcyjny, aspekt marketingowy oraz wsparcie gry przez minimum 18 miesięcy od daty premiery. Z tym wsparciem, to nie warto ufać na słowo, ale bądźmy dobrej myśli, biorąc pod uwagę fakt, że Pay Day 2 jest w dalszym ciągu wspierana i wzbogacana o nowe aktualizacje pomimo, że od dnia jej premiery minęło niemal 8 lat.