people can fly

Studio People Can Fly

Rok założenia: 2002
Założyciel/Założyciele: Adrian Chmielarz, Andrzej Poznański, Michał Kosieradzki
Kraj: Polska

Polskie studio zajmujące się produkcją gier komputerowych. Zostało założone w 2002 roku przez Adriana Chmielarza, Andrzeja Poznańskiego i Michała Kosieradzkiego w Warszawie. Drzwi do wielkiego świata gier, zostały przez nich dosłownie wywarzone za sprawą świetnego Painkillera , który zebrał świetne oceny od krytyków niemal na całym świecie. Był to powrót oldschoolowych shoterów, których tak brakowało na rynku w 2004 roku (kiedy to premierę miał właśnie Painkiller).
Po sukcesie swojej pierwszej produkcji, zainteresowanie studiem wykazał Epic Studio, z którym studio nawiązało współpracę, dzięki czemu pracowali przy konwersji gry Gears of War na platformy PC.

W 2012 roku doszło do całkowitego wykupienia studia przez Epic Games, co sprawiło, że jego pierwotni twórcy pożegnali się z firmą, którą sami tworzyli. Samo studio w latach 2013 – 2015 praktycznie nie istniało, bo właśnie w tym okresie zmieniono nazwę studia na Epic Games Poland.
Dopiero w 2015 ogłoszono, że studio powraca do swojej dawnej nazwy oraz logo i zyskuje pełną niezależność, jednocześnie zachowując prawa do tytułów wyprodukowanych pod skrzydłami Epic Games – mowa tutaj między innymi o grze Bulletstorm . W 2019 roku studio poinformowało, że pracuje nad nowym tytułem, który także będzie FPS, a jego tytuł to Outriders.