pierwszy dead space otrzyma remake

Pierwszy Dead Space otrzyma remake

Wszystkie plotki i domysły dotyczące wskrzeszenia gry Dead Space przez EA zaczynają mieć swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Podczas wydarzenia EA Play Live właśnie został zapowiedziany remake pierwszej odsłony gry, co sprawia, że w przyszłości możemy liczyć także na poprawione wersje pozostałych odsłon gry.
Gra zostanie w całości przepisana na nowy silnik – Frostbite, którego możliwości można było podziwiać przy okazji serii Battlefield. Remake Dead Space trafi na konsole Playstation 5, Xbox Series X i S oraz oczywiście PC.

Pewnie część fanów serii poczuje się rozczarowana tym, że zapowiedź dotyczy remake’u gry, a nie pełnoprawnej odsłony Dead Space 4, ale małymi kroczkami pewnie dojdziemy i do kontynuacji (o ile w ogóle ta jest planowana przez EA).
Warto też wspomnieć, że EA zrezygnowało z upychania do gry mikropłatności, więc cała zawartość zostanie dodana od razi i gracze nie będą zasypywani komunikatami związanymi z mikropłatnościami ani teraz, ani w przyszłości, ponieważ według zapewnień twórców, gra tworzona jest w taki sposób aby nie było możliwości implementowania modelu mikropłatności.
Data premiery nie została jeszcze podana, ale można spokojnie założyć, że minie jeszcze kilka miesięcy, zanim dowiemy się czegoś więcej na temat Dead Space. Za grę odpowiada studio EA Motive.

Poniżej zamieszczam trailer, który został zaprezentowany po zapowiedzi gry: