pokemon go - 5 lat - 5 miliardów

Pokemon GO – 5 lat – 5 miliardów

Można powiedzieć „jak ten czas leci”. Jeszcze niedawno pamiętam, z jakimi wypiekami na twarzy latałem i szukałem pokemonów po okolicy, a gra już obchodzi 5 urodziny. Przyznam się, że nie śledzę specjalnie nowości, jakie są dodawane do gry, bo po prostu przestała mnie bawić ta gra, ale od czasu do czasu można do niej wrócić. Jednak news nie jest poświęcony moim wrażeniom z gry, a o tym ile w ciągu tych 5 lat gra zarobiła.
Gra zadebiutowała w lipcu 2016 roku i szybko zdobyła miliony fanów na całym świecie. Co ciekawe i w zasadzie może lekko szokować, najbardziej dochodowym okresem był czas pandemii. Serwis Sensor Tower powołując się na swoje źródła ustalił, że gra na przestrzeni tych 5 lat osiągnęła przychody na poziomie 5 miliardów dolarów – jakby ktoś miał problem z przelicznikiem na złotówki, to daje ponad 274 sasinów.

W zestawieniu tym uwzględniono także kraje, w których Pokemon GO radzi sobie najlepiej. Gracze z Ameryki Północnej odpowiedzialni są za 36,6% przychodów, 32% pochodzi z Japonii, a pozostałą część stanowi reszta świata. Grę pobrało już 632 miliony razy (nikt jednak nie sprawdzał, czy były to unikalne ściągnięcia). W okresie od stycznia do marca 2021 roku gra zarobiła już dla Niantic ponad 641 milionów dolarów, więc kolejny rekord wisi w powietrzu. Nie wiem kto jeszcze gra w ten tytuł, ale z pewnością przychody studia oraz zainteresowanie grą musi nadal być ogromne, skoro jest w stanie generować takie przychody. Czapki z głów.