polacy stworza nowe silent hill

Polacy stworzą nowe Silent Hill?

Nie oszukujmy się, seria Silent Hill jest już legendą wśród gier z gatunku survival horror. Czyżbyśmy teraz byli świadkami przekazania marki w ręce polskich deweloperów ze studia Bloober Team? Do tej pory prawa do marki posiadało Konami, ale według wcześniejszych informacji wynika, że planowali oni przekazać markę Silnet Hill w ręce zewnętrznych firm. W Internecie pojawiła się informacja, że Konami niedawno nawiązało współpracę z polskim studiem Bloober Team, które w swoim dorobku posiada takie tytułu jak: Blair Witch, Observer oraz The Medium.
Sam kompozytor muzyki do wcześniejszych odsłon Silent Hill (Akira Yamaok) zdradził, że więcej informacji na temat nowej odsłony serii powinniśmy usłyszeć już tego lata. Skoro lato właśnie się zaczęło i pojawiła się informacja o takiej współpracy, to chyba jednak coś jest na rzeczy i pewnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Póki co oba studia milczą w kwestii tego, nad jakim projektem ma pracować Bloober Team, a z lakonicznych wypowiedzi płynących z Konami można wywnioskować, że ta współpraca ma polegać na wymianie doświadczeń oraz długofalowej współpracy. Wiedząc jakimi tytułami do tej pory zajmowało się polskie studio, można łatwo połączyć kropki i dojść do wniosku, że jeżeli ktoś ma stworzyć mroczny klimat w sam raz pasujący do serii Silent Hill. Bez oficjalnego potwierdzenia niczego więcej się nie dowiemy, więc możemy się tylko domyślać, co może oznaczać ta współpraca. Pewne natomiast jest to, że z pewnością Konami nie nawiązywałoby współpracy z Bloober Team w celach prac nad nową odsłoną Pro Evolution Soccer. Trzymajcie rękę na pulsie, bo być może już niedługo będziemy świadkami zapowiedzi nowej odsłony legendarnej serii.