Poziom w grze

Słowo, którego chyba specjalnie tłumaczyć nie trzeba. Każdy wie, czym jest poziom w grze w zależności od gatunku, jaki gra reprezentuje. Poziom to zaprojektowany przez deweloperów obszar, na którym rozgrywa się cała gra lub tylko jej fragment. W przypadku gier platformowych różne poziomy są szczególnie dobrze widoczne, natomiast w innych gatunkach łatwo jest poznać, że znajdujemy się na innym poziomie niż dotychczas.
Zwykle różne poziomy w grach różnią się między sobą wieloma szczegółami, zaczynając od drobnych detali, a na całym wystroju i stylu kończąc.

Kiedyś, aby podkreślić różnice między poziomami w grze zwykle do ich projektowania używano po prostu innego koloru. Wraz z rozwojem techniki twórcy gier mogli pozwolić sobie na zdecydowanie większe możliwości podkreślenia odrębności danego poziomu i podkreślenia różnic między poziomami. Oprócz samych zmian kosmetycznych i wizualnych poziomy w grach mogą różnić się także poziomem trudności i skomplikowania, a w przypadku gier gdzie występują przeciwnicy, to w zależności od poziomu mogą oni różnić się między sobą w oparciu o poziom, na którym zostali umieszczeni (działa to na zasadzie – im wyższy poziom gry, tym trudniejszych przeciwników spotykamy na swojej drodze).

Sprawdź również: