prace nad 3 sezonem iedzmina juz trwaja

Prace nad 3 sezonem Wiedźmina już trwają?

Żeby za bardzo nie rozpalać Waszych nadziei, od razu powiem, że trwające prace dotyczą tylko kwestii scenariuszowych. Niby nic ale pamiętając, to co się działo w przypadku prac nad drugi sezonem serialu dobre i to. Możliwe, że dzięki tak wczesnemu rozpoczęciu prac nad scenariuszem do trzeciego sezonu, ekipa pracująca nad serialem nie zaliczy takiego poślizgu. Jest to oczywiście możliwe ale obsuwa drugiego sezonu nie miała nic wspólnego z pracami nad scenariuszem, a po prostu zdjęcia do serialu się wydłużyły przez panującą w zeszłym roku pandemię.
Nie wiadomo jaka sytuacja z pandemią będzie tym razem, ale skoro prace nad scenariuszem już się rozpoczęły, to możliwe, że ekipa produkująca serial chce za wszelką cenę uniknąć opóźnień i tak długiego czasu oczekiwania między sezonami. Według informacji pojawiających się w sieci można znaleźć informację, że zdjęcia do trzeciego sezonu Wiedźmina mają rozpocząć się w 1 lub w 2 kwartale 2022 roku, a premiera ma odbyć się w 2023 roku. Dla mnie taki model wydawniczy jest trochę słaby i przerwy między sezonami dłuższe niż rok bardziej zniechęcają, niż zachęcają do powrotu, ale trzeba się do tego przyzwyczaić.

Dobra wiadomość jest taka, że możemy być pewni jeszcze kilku sezonów Wiedźmina – chociaż nie wiem, czy akurat to może być dobrą wiadomością, bo jak tak dalej pójdzie i poprawność polityczna wejdzie za mocno, to może w którymś sezonie dojść do sytuacji, że w roli Geralta nie zobaczymy już Henry’ego Cavill’a tylko jakąś czarnoskórą aktorkę, identyfikującą się jako Wiedźmin.