premiera dying light 2 przesunieta

Premiera Dying Light 2 przesunięta!

Wydawca: Techland
Producent: Techland
Data premiery: 4 luty 2022
Gatunek: FPP

Nie wiem jak Was, ale mnie wiadomość o przesuniętej premierze gry Dying Light 2 bardzo cieszy. I nie jest to radość spowodowana cebulowym podejściem, żeby się komuś przypadkiem noga powinęła, a tym, że świadczy to o chęci dopracowania tego tytułu przez dewelopera. Sami przyznacie, że oczekiwania graczy, po tak owocnej i świetnej pierwszej części (i dodatku) są przeogromne i nie chciałbym, żeby Dying Light 2 spotkał ten sam los co Cyberpunk 2077.
Gra początkowo miała ukazać się już 7 grudnia 2021, ale zgodnie z nową decyzją podjętą przez studio, premiera Dying Light 2: Stay Human została przeniesiona na 4 lutego 2022 roku. I jest to jeszcze jedna dobra wiadomość, bo już w lutym 2022 będziemy mieć do czynienia z murowanym kandydatem do tytułu gry roku (przynajmniej takie jest moje zdanie).

W głównym oświadczeniu prezes Techlandu – Paweł Marchewka potwierdził, że prace nad grą zostały już zakończone i teraz trwa faza testów gry. Mimo że wiadomość o przesunięciu premiery może okazać się zła dla niektórych, to ja widzę w niej same pozytywne aspekty, bo widać po tym, że do czasu premiery gra będzie testowana przez niemal pół roku. Ten czas z pewnością pozwoli na wychwycenie i wyeliminowanie większości uciążliwych błędów. Mam tylko nadzieję, że pomimo tego przełożenia premiery nie otrzymamy wydmuszki na miarę Cyberpunka, chociaż o to jestem akurat spokojny.