premiera filmu diuna ponownie przesunieta

Premiera filmu Diuna ponownie przesunięta

Reżyser: Denis Villeneuve
Scenariusz: Eric Roth/Jon Spaihts/Denis Villeneuve
Data premiery: 22 października 2021
Gatunek: Sci-Fi

Chcąc nie chcąc musimy przyznać, że pandemia koronawirusa nieco namieszała w życiu codziennym zwykłych obywateli. Tym bardziej odczuły to wielkie wytwórnie i firmy, które ze względu na ciągle rosnące obostrzenia, zmuszone zostały do przesuwania swoich premier na późniejsze terminy, kiedy kina w końcu będą całkowicie otwarte.
Niestety duże wytwórnie natknęły się na efekt domina, ponieważ przesuwając jedną premierę, konieczne było przesuwanie także innych premier, aby zachować wcześniej ustaloną ciągłość. Takim efektem domina został dotknięty film Diuna, który do tej pory był już kilkukrotnie przesuwany, a docelowo do kin miał trafić już w grudniu zeszłego roku.

Dla niewtajemniczonych film Diuna nie jest adaptacją gry, a adaptacją powieści Franka Herberta, która także posłużyła do powstania gry, o tym samym tytule.
Nowa data premiery została przesunięta o 3 tygodnie w stosunku do tego co planowana wcześniej tak więc, zamiast zadebiutować 1 października, film trafi na ekrany kin 22 października 2021 roku.
Reżyserii filmu podjął się Denis Villeneuve, a na ekranie zobaczymy między innymi, takie nazwiska jak:

– Javier Bardem jako Stilgar.
– Josh Brolin jako Gurney Halleck,
– Jason Momoa jako Duncan Idaho,
– Timothée Chalamet jako Paul Atryda,
– Oscar Isaac jako Książę Leto Atryda,
– Rebecca Ferguson jako Lady Jessica,
– Zendaya jako Chani,
– Stephen McKinley Henderson jako Thufir Hawat,
– Stellan Skarsgård jako Baron Harkonnen.

Zgodnie z planem wydawniczym wytwórni Warner Bros. film Diuna trafi równolegle do kin oraz na platformę streamingową HBO Max.
Poniżej zamieszczam także zwiastun filmu Diuna: