euro truck simulator 2 iberia

Premiery gier – kwiecień 2021

Poniżej znajdziecie listę gier, które powinny mieć swoją premierę w kwietniu 2021 – pod warunkiem, że nie zostaną przesunięte. Kwiecień 2021 pod względem premier nie zapowiada się zbyt spektakularnie biorąc pod uwagę fakt, że ta najgłośniejsza premiera tego miesiąca pojawi się już na samym jego początku. Dowiedzcie się jakie gry będą miały swoją premierę w ciągu najbliższych 30 dni. Zapraszam.

 1. Outriders
 2. Floor Plan 2
 3. Oddworld: Soulstorm
 4. Farm Manager 2021
 5. Cozy Grove
 6. Realpolitiks II
 7. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
 8. Knight Squad 2
 9. Ashwalkers: A Survival Journey
 10. Quantum League
 11. Rain on Your Parade
 12. Shadow Man: Remastered
 13. Stellaris: Nemesis
 14. Don’t Forget Me
 15. MotoGP 21
 16. Wonder Boy: Asha in Monster World
 17. Europa Universalis IV: Leviathan
 18. Assassin’s Creed: Valhalla – Wrath of Druids
 19. Insurmountable
 20. Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master
 21. Total War: Rome Remastered

Outriders – data premiery 1 kwietnia 2021

outriders

Wydawca: Square-Enix
Producent: People Can Fly
Gatunek: TPP

Już na samym początku miesiąca pojawi się ta najbardziej oczekiwana produkcja. Jutro swoją oficjalną premierę będzie miała gra Outriders, czyli najnowsza produkcja studia People Can Fly. Niektórzy przed jej premierą mówili, że to właśnie od tej gry zależą dalsze losy studia. Outriders będzie wyznacznikiem formy, w jakiej obecnie znajduje się People Can Fly i czy będą w stanie osiągnąć sukces zbliżony do gry Bulletstorm. Chociaż nie uważam, żeby gra Outriders zapisała się na kartach historii tak samo jak przykładowo Painkiller, to z pewnością jest to pozycja warta ogrania.

Floor Plan 2 – data premiery 1 kwietnia 2021

floor plan 2

Wydawca: Turbo Button
Producent: Turbo Button
Gatunek: Logiczna/FPP

W tym samym dniu, w którym zadebiutuje Outriders swoją premierę będzie miała także gra Floor Plan 2, która jest kontynuacją humorystycznej gry logicznej, w której gracz będzie musiał odnaleźć cenny skarb znajdujący się w pobliżu, ale odnalezienie go nie będzie łatwe, ponieważ będziemy musieli do tego celu korzystać z windy, która może przenosić nas w czasie i przestrzeni. Przez to wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku/ręki może okazać się tylko iluzją. Gra Floor Plan 2 również zadebiutuje jutro, czyli 1 kwietnia 2021.

Oddworld: Soulstorm – data premiery 6 kwietnia 2021

oddworld soulstorm

Wydawca: Oddworld Inhabitants
Producent: Oddworld Inhabitants
Gatunek: Platformówka

Już 6 kwietnia swoją premierę będzie miała gra Oddworld: Soulstorm będąca kontynuacją cyklu gier znanych jeszcze z lat 90. Zgodnie z zapewnieniami twórców, gra ma zapewnić zabawę na minimum 20 godzin. Za tydzień dowiemy się, czy te 20 godzin będzie faktycznie zapewniało rozrywki na tyle godzin, czy będzie to po prostu pusta przestrzeń na siłę dodana do gry w celu jej wydłużenia. Z pewnością jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana cyklu.

Farm Manager 2021 – data premiery 7 kwietnia 2021

farm manager 2021

Wydawca: PlayWay
Producent: Cleversan Software
Gatunek: Ekonomiczna

Gra Farm Manager 2021 jest kolejną odsłoną serii gier ekonomicznych poświęconych tematyce prowadzenia farmy. Za grę odpowiada polskie studio Cleversan Software. Gra pozwoli na wcielenie się w rolnika zarządzającego własną farmą i wszystkim aspektom powiązanych z prowadzeniem farmy. Rozpoczynając od małej farmy, możemy ją rozbudować do bardzo dobrze prosperującego kolosa, po drodze odpowiednio dbając o uprawy roślin oraz zwierząt. Farm Manager 2021 zadebiutuje już 7 kwietnia 2021 i pojawi się także na platformie Steam.

Cozy Grove – data premiery 8 kwietnia 2021

cozy grove

Wydawca: Spry Fox
Producent: Spry Fox
Gatunek: Przygodowa

Niezależna gra studia Spry Fox, która zadebiutuje już w drugim tygodniu kwietnia – dokładnie 8 kwietnia 2021 roku. W grze przyjdzie nam wcielić się w Duchowego Zwiadowcę, którym będziemy eksplorować wyspę zamieszkaną przez duchy i nieść im pomoc. Pomagając duchom, przywrócimy wyspie kolory i dzięki tej pomocy będziemy także zyskiwać przyjaciół.

Realpolitiks II – data premiery 8 kwietnia 2021

realpolitiks II

Wydawca: Cenega
Producent: Jujubee
Gatunek: Strategiczna

Tego samego dnia, w którym będziemy mogli wcielić się w Duchowego Zwiadowcę, będziemy mogli wcielić się także w polityka. Za grę odpowiada polskie studio Jujubee i dzięki ich produkcji będziemy mogli stanąć na czele jednego (z dostępnych 216) kraju i poprowadzić go do globalnej dominacji.
Gra pozwoli nam na prowadzenie rządów twardą ręką i stworzyć państwo komunistyczne lub przestrzeganie wszystkich możliwych ustaleń i norm państw demokratycznych. Jako głowa państwa, to w naszych rękach będzie znajdował się los gospodarki, prowadzenie działań wojennych i wszystkie aspekty, jakie mogą być związane z kierowaniem państwem. W rolę polityka będziemy mogli wcielić się już 8 kwietnia 2021 roku.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV – data premiery 9 kwietnia 2021

the legend of heroes trails of cold steel IV

Wydawca: NIS America
Producent: Nihon Falcom Corp
Gatunek: RPG

Gra The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV skierowana jest do konkretnego grona odbiorców. Jest to japońskie RPG, które stanowi czwartą część cyklu Trails of Cold Steel. Jeżeli nie poznaliście wcześniejszych części gry, to ciężko będzie się wam odnaleźć w ich kontynuacji, co jest raczej oczywiste w przypadku kontynuacji. Z pewnością w grze nie zabraknie broni, które swoimi rozmiarami będą przewyższać postacie, które będą je nosić, co jest dosyć charakterystyczne dla japońskich produkcji. Gra zadebiutuje 9 kwietnia 2021 roku.

Knight Squad 2 – data premiery 14 kwietnia 2021

knight squad 2 2

Wydawca: Chainsawesome Games
Producent: Chainsawesome Games
Gatunek: Zręcznościowa

Knight Squad 2 jest niezależną grą nastawioną na kooperację i rozgrywkę wieloosobową. Rozgrywka jest dosyć chaotyczna, a polega na walce o zwycięstwo w walkach rycerzy. Chaos na ekranie można podbijać za sprawą wielu dostępnych modyfikatorów. Ze względu na tempo rozgrywki i wspomniany chaos, gra podchodzi pod gatunek gier zręcznościowych. Grę stworzyło niezależne studio Chainsawesome Games, a swój debiut będzie miała 14 kwietnia 2021 roku.

Ashwalkers: A Survival Journey – data premiery 15 kwietnia 2021

ashwalkers a survival journey

Wydawca: Plug in Digital
Producent: Nameless XIII
Gatunek: Przygodowa

Muszę przyznać, że kwiecień stoi pod znakiem produkcji niezależnych i tak też jest w przypadku gry Ashwalkers: A Survival Journey. Jest to przygodowa gra akcji zawierająca wiele elementów znanych z produkcji gier survivalowych. Akcja gry rozgrywa się w klimatach postapo, a sama produkcja duży nacisk kładzie na opowiadaną historię, która jest tutaj kluczowa. Fani tego typu produkcji osadzonych w klimatach postapo (tutaj świat został zniszczony przez wybuch wulkanu), będą mogli ograć tytuł już 15 kwietnia 2021 roku.

Quantum League – data premiery 15 kwietnia 2021

quantum league

Wydawca: Nimble Giant Entertainment
Producent: Nimble Giant Entertainment
Gatunek: FPS

Niezależna gra FPS, która kładzie nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Część graczy twierdzi, że może ona wnieść powiew świeżości do nieco zardzewiałego już gatunku.
Sama akcja gry rozgrywka się na wielkiej arenie gdzie podczas dynamicznych starć gracze rywalizują między sobą. Powiewem świeżości ma być element pozwalający na manipulacje czasem oraz pojawienie się elementu współpracy z samym sobą. W momencie śmierci nasza postać odradza się, a na arenie towarzyszy nam nasz awatar, który wykonuje te same ruchy, jakie wykonywaliśmy my, zanim zginęliśmy. Konwencja wydaje się ciekawa i może nieco zrewolucjonizować gatunek sieciowych FPS-ów jednak nie liczyłbym na spektakularny sukces tej produkcji.

Rain on Your Parade – data premiery 15 kwietnia 2021

rain on your parade

Wydawca: Unbound Creations
Producent: Unbound Creations
Gatunek: Akcja

Dosyć ciekawie zapowiadająca się gra, w której będziemy mogli wcielić się w…chmurę, która będzie psuła ludziom życie. Cała gra utrzymana jest w humorystycznym tonie i graficznie ma przywodzić na myśl filmy animowane, co wygląda dosyć ciekawie. Początkowo kierowana przez nas chmura będzie miała mały wachlarz umiejętności pozwalający uprzykrzać ludziom życie, ale z czasem do opcji zalewania okolicy dołączy możliwość wywoływania tornad, burz śniegowych i wiele więcej.

Shadow Man: Remastered – data premiery 15 kwietnia 2021

shadow man remastered

Wydawca: Nightdive Studios
Producent: Nightdive Studios
Gatunek: TPP

Już sam tytuł Shadow Man: Remastered wskazuje, że mamy tutaj do czynienia z remasterem gry Shadow Man, która swoją premierę miała już jakiś czas temu (lata 90).
Głównym bohaterem gry jest wojownik Michael LeRoi, który próbuje zapobiec całkowitej zagładzie, a sama akcja gry rozgrywa się pod koniec lat 90. Pomimo że jest to remaster, to gra nie wygląda dużo lepiej niż jej pierwowzór i nadal bije po oczach swoją kanciastością i topornością. Aby móc ją ocenić będzie trzeba poczekać do 15 kwietnia 2021 roku.

Stellaris: Nemesis – data premiery 15 kwietnia 2021

stellaris nemesis

Wydawca: Paradox Interactive
Producent: Paradox Development Studio
Gatunek: RTS

Stellaris: Nemesis jest to kolejne oficjalne rozszerzenie do uznanego cyklu gier strategicznych Stellaris. Dzięki temu rozszerzeniu będziemy mogli ocalić całą galaktykę lub sprowadzić na nią całkowitą zagładę za sprawą wprowadzonego do gry szpiegostwa. Większość zmian wprowadzonych przez dodatek dotyczy elementów końcowych gry. Wszystkie elementy, jakie zostaną wprowadzone do gry za sprawą dodatku, poznamy już 15 kwietnia 2021 roku.

Don’t Forget Me – data premiery 20 kwietnia 2021

don't forget me

Wydawca: The Moon Pirates
Producent: The Moon Pirates
Gatunek: Przygodowa

Kolejna niezależna gra od niezależnych twórców, która swój debiut zaliczy już 20 kwietnia 2021 roku. Don’t Forget Me to przygodowa gra, w której będziemy musieli badać wspomnienia pacjentów kliniki. Rozgrywka opiera się tutaj na systemie point and click, a otoczenie gry utrzymane jest w futurystycznych klimatach. Gra powstała dzięki udanej zbiórce na Kickstarterze i dzięki pracy niezależnego studia The Moon Pirates.

MotoGP 21 – data premiery 22 kwietnia 2021

motoGP 21

Wydawca: Milestone
Producent: Milestone
Gatunek: Wyścigi

Po premierze Outriders jest to chyba jedna z lepszych premier kwietnia. MotoGP 21 zadebiutuje już 22 kwietnia 2021 roku i z pewnością trafi do każdego fana wyścigów motorowych. Nie jest to może, w pełni symulator, ale z pewnością jest to jedna z gier, które najlepiej odwzorowuje klimat wyścigów motorów. Dzięki posiadanej licencji na Motocyklowe Mistrzostwa Świata w grze znajdziemy oryginalnie występujące tory, zespoły oraz zawodników. W grze możliwe będzie zdobycie mistrzostwa w jednej z pięciu klas: MotoGP, Moto2, Moto3, MotoE oraz Red Bull MotoGP.

Wonder Boy: Asha in Monster World – data premiery 22 kwietnia 2021

wonder boy asha in monster world

Wydawca: ININ Games
Producent: Artdink
Gatunek: Platformówka

Japońska gra będąca remakem gry Monster World IV. Gra Wonder Boy: Asha in Monster World została stworzona przez niezależne studio Artdink. W grze wcielimy się w postać tytułowej Ashy, która przemierzając barwną krainę, będzie chciała uwolnić uwiezione w niej duchy. Całkowicie nie moje klimaty, ale komuś może przypaść do gustu, w końcu każda potwora znajdzie swojego amatora.

Europa Universalis IV: Leviathan – data premiery 27 kwietnia 2021

europa universalis 4 leviathan

Wydawca: Paradox Interactive
Producent: Paradox Development Studio
Gatunek: RTS

Kolejny już dodatek do uznanej na całym świecie serii gier Europa Universalis IV wprowadzający do gry wiele usprawnień, o których więcej możecie dowiedzieć się pod tym linkiem. Z pewnością jest to bardzo oczekiwana przez każdego fana serii premiera (jak nie najważniejsza), która odbędzie się w kwietniu.

Assassin’s Creed: Valhalla – Wrath of Druids – data premiery 29 kwietnia 2021

assassin's creed valhalla - wrath of druids

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft
Gatunek: FPP

Pierwsze duże fabularne rozszerzenie do nagradzanej gry Assassin’s Creed: Valhalla. Dodatek do gry trafi już pod koniec kwietnia – dokładna data premiery to 29 kwietnia 2021 roku. Dzięki dodatkowi będziemy mogli zwiedzić lesiste tereny Irlandii, gdzie główny bohater gry (Eivor) będzie musiał odkryć i zbadać wszystkie tajemnice kultu druidów.
Aby móc zagrać w dodatek niezbędne będzie posiadanie podstawowej wersji gry.

Insurmountable – data premiery 29 kwietnia 2021

insurmountable

Wydawca: ByteRockers’ Games
Producent: ByteRockers’ Games
Gatunek: Przygodowa

Insurmountable to niezależna gra od studia ByteRockers’ Games, w której całą akcję obserwujemy zza pleców bohatera (TPP). Gra polega na wspinaczce na coraz trudniejsze szczyty. Gra oferuje nam zdobycie trzech różnych szczytów. Do dyspozycji będziemy mieli także trzech różnych bohaterów, z których każdy będzie dysponował indywidualnymi statystykami i każdy będzie posiadał mocne i słabe strony. W zależności od naszego stylu będziemy mogli wybrać jednego z nich. Wirtualne szczyty zdobędziemy już 29 kwietnia 2021 roku.

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master – data premiery 29 kwietnia 2021

legend of keepers career of a dungeon master

Wydawca: Goblinz Studio
Producent: Goblinz Studio
Gatunek: Strategiczna

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master to niezależna gra pozwalająca wcielić się nam w nowo mianowanego władcę podziemi. Moje pierwsze skojarzenia z serią Dungeon Keeper nie były więc mylące. Do naszych zadań należy obrona lochów i ich skarbów przed rabusiami i bohaterami, którzy chcą penetrować podziemia. Za grę odpowiada niezależne studio Goblinz Studio, a lochami przyjdzie nam zarządzać 29 kwietnia 2021 roku.

Total War: Rome Remastered – data premiery 29 kwietnia 2021

total war rome remastered

Wydawca: SEGA
Producent: Creative Assembly
Gatunek: RTS

Miła niespodzianka, która została potwierdzona kilka dni temu przez Creative Assembly. Gra Total War: Rome już pod koniec miesiąca otrzyma zremasterowaną wersję wprowadzającą do gry wiele usprawnień i to nie tylko graficznych. Pod tym adresem można poznać więcej informacji na temat nadchodzącego remastera, którego premiera zbliża się wielkimi krokami.

W zestawieniu premier miesiąca nie umieszczałem gier, których premiera wstępnie zapowiadana jest na kwiecień, ale nie podano jeszcze dokładnej ich daty. Jest kilka takich tytułów ale są to gry niezależne, więc o ich premierze będę informował w osobnych wpisach.