chernobylite

Premiery gier – lipiec 2021

Poniżej znajdziecie listę gier, które powinny mieć swoją premierę w lipcu 2021 – oczywiście warunek jest taki, że w trakcie tego miesiąca nagle jakaś premiera nie zostanie przełożona. Jak na lipiec szykuje się całkiem sporo premier, więc warto zapoznać się co czeka nas w lipcu jeżeli chodzi o premiery gier na PC. Zapraszam.

 1. Old World
 2. The Fermi Paradox
 3. Crowfall
 4. Watch Dogs: Legion – Bloodline
 5. Ys IX: Monstrum Nox
 6. Boomerang X
 7. Nemezis: Mysterious Journey III
 8. Sniper Elite VR
 9. Black Skylands
 10. Lona: Realm of Colors
 11. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin
 12. Swords of Legends Online
 13. Bullet Age
 14. Lost at Sea
 15. Warhammer 40,000: Battlesector
 16. F1 2021
 17. Observer: System Redux
 18. Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed
 19. Cris Tales
 20. Death’s Door
 21. Mini Motorways
 22. Succubus
 23. Last Stop
 24. The Sims 4: Wiejska sielanka
 25. Urban Trial Tricky: Deluxe Edition
 26. Orcs Must Die! 3
 27. Hell Let Loose
 28. Samurai Warriors 5
 29. The Great Ace Attorney Chronicles
 30. Tribes of Midgard
 31. Chernobylite
 32. Unbound: Worlds Apart

Old World – data premiery 1 lipca 2021

old world

Wydawca: Mohawk Games
Producent: Mohawk Games
Gatunek: Strategiczna

Old World to gra, którą opisywałem już przy okazji premier tygodniowych. Gra zadebiutuje już 1 lipca na platformie PC. Na początku dostępna będzie tylko na platformie Epic Game Store. Jest to turowa gra strategiczna stworzona przez studio Mohawk Games. Dostępna we wrzesnym dostępie już od przeszło roku (swój debiut zaliczyła dokładnie 5 maja 2020 roku). W kwestiach graficznych (i nie tylko) Old World pełnymi garściami czerpie z serii Civilization, przez co jest do niej bardzo podobna. Sam model rozgrywki jest niemal taki sam jak we wspomnianej przeze mnie grze. Jako że Old World jest grą turową, to warto wspomnieć, że jedna tura oznacza 1 rok (dosyć sporo w porównaniu do serii np. Heroes gdzie jedna tura oznaczała upłynięcie jednej doby). Aby zwyciężyć w Old World, należy spełnić dziesięć specjalnych zadań (ambicji), które są pozostawione przed każdą z dynastii, a każde zadanie jest trudniejsze od poprzedniego.

The Fermi Paradox – data premiery 1 lipca 2021

the fermi paradox

Wydawca: Anomaly Games
Producent: Anomaly Games
Gatunek: Strategiczna

Druga w zestawieniu gra i po raz drugi jest to gra strategiczna. The Fermi Paradox pozwoli graczom na kształtowanie historii całej galaktyki. W trakcie kształtowanie tej historii gracz będzie w stanie prowadzić równolegle 10 cywilizacji i od jego decyzji zależeć będzie cała historia danej cywilizacji. Na wzór serii Black & White gracz wcieli się tu w rolę boga i to właśnie od niego będzie zależało, w jakim kierunku pójdzie dana cywilizacja oraz rasa. Z pewnością jest to ciekawa pozycja dla wszystkich fanów strategii w klimatach sci-fi. Gra opiera się na dwuwymiarowej oprawie graficznej.

Crowfall – data premiery 6 lipca 2021

crowfall

Wydawca: ArtCraft Entertainment
Producent: ArtCraft Entertainment
Gatunek: MMORPG

Crowfall jest sieciową grą akcji, która rozwijana jest już od sierpnia 2015 roku. Po niemal 6 latach rozwoju w końcu wyjdzie z fazy wczesnego dostępu. Swój oficjalny, pełny debiut zaliczy już 6 lipca 2021 roku. Jak przystało na grę MMORPG na początku rozgrywki będziemy musieli stworzyć swoją postać, wybierając jednocześnie klasę oraz rasę najbardziej nam odpowiadającą. Kluczowym wyborem będzie jednak wybór jednej z dwunastu dostępnych frakcji, podzielonych na 3 główne kategorie. To właśnie od tego wyboru zależy cel, jaki zostanie przed graczem postawiony. Dostępne kategorie to:

– Chaos,
– Porządek,
– Balans.

Rozgrywka w Crowfall polega na braniu udziały w kampaniach, które rozgrywane są w specjalnie zaprojektowanych światach, a każdy świat traktowany jest jako osobny serwer. Co ciekawe po wykonaniu kampanii przeznaczonej dla danego świata, ulega on całkowitemu zniszczeniu, a gracz przenosi się do kolejnej lokacji. Przyznam się, że grałem w ten tytuł, ale myślę, że jest on warty uwagi i z pewnością kiedyś go ogram (pod warunkiem, że nie okaże się na tyle słaby, że po wyjściu z wczesnego dostępu serwery faktycznie zostaną całkowicie zamknięte).

Watch Dogs: Legion – Bloodline – data premiery 6 lipca 2021

watch dogs legion – bloodline

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft
Gatunek: TPP

Choć Watch Dogs: Legion – Bloodline to tylko dodatek, to i tak jest to jedna z większych premier, jakie będą miały miejsce w lipcu (wiadomo, że okres wakacyjny jest dosyć ubogi w głośne premiery). Nie wiem, czy jest sens przypominać komuś czym jest seria Watch Dogs, bo chyba każdy, nawet nieinteresujący się tematem słyszał przynajmniej o tej grze. Watch Dogs: Legion – Bloodline to pierwszy duży dodatek fabularny do gry opowiadający historię dwóch postaci znanych z poprzednich części cyklu – Aidena i Wrencha. W dodatku dojdzie do starcia między bohaterami pierwszej oraz drugiej części. Aiden dostanie specjalne zadanie w Londynie, które będzie polegało na wykradzeniu specjalnego urządzenia Broca Tech pozwalającego na kontrolowanie armii robotów.
I właśnie w takcie wykonywania tego zlecenia dojdzie do komplikacji, bo na scenę wkroczy Wrench, który też będzie chciał zdobyć to urządzenie. Skończy się to tak, że Wrench przejmie urządzenia, a zleceniodawca Aidena będzie do tego stopnia niezadowolony z jego poczynań, że dla zwiększenia motywacji porywa jego siostrzeńca. Z pewnością jest na co czekać. Dodatek zadebiutuje już 6 lipca 2021 roku.

Ys IX: Monstrum Nox – data premiery 6 lipca 2021

ys ix monstrum nox

Wydawca: NIS America
Producent: Nihon Falcom Corp
Gatunek: RPG Akcji

Ys IX: Monstrum Nox to japońska gra action RPG, której akcja osadzona jest w realiach fantasy. Jest to jedna z najsłynniejszych gier studia Nihon Falcom, a skoro jest to najsłynniejsza produkcja tego studia, to wolę sobie nie wyobrażać, jak wyglądają te mniej znane. W grze wcielamy się w rolę wojownika Adola, który będzie przemierzał tereny miasta Baldeux w poszukiwaniu najniebezpieczniejszych kryminalistów, którzy posiadają nadludzkie zdolności. Jak przystało na typową japońską grę action RPG, na swojej drodze będziemy walczyć z hordami przeciwników i rozwijać umiejętności bohatera. Oprócz tego główną aktywnością bohatera będzie eksploracja świata. Nie wiem jak Wy, ale ja specjalnie nie czekam na ten tytuł. Ys IX: Monstrum Nox zadebiutuje 6 lipca 2021 roku na platformie Steam.

Boomerang X – data premiery 8 lipca 2021

boomerang x

Wydawca: Devolver Digital
Producent: DANG!
Gatunek: FPP

Boomerang X została wyprodukowana przez niezależne studio DANG!. Rozgrywka polega na rzucaniu tytułowym bumerangiem w nadchodzące/nadlatujące zastępy przeciwników. Oprócz bumerangu do użytku gracza oddano także umiejętności magiczne. Jeżeli jesteś graczem nastawionym na odkrywanie fabularnych zawijasów i zaskakujących zwrotów akcji, to z pewnością Boomerang X nie będzie grą dla Ciebie, bo nie występuje w niej coś takiego jak fabuła. Rozgrywka toczy się na arenie i sprowadza się do bezmyślnego rzucania bumerangiem. O ile nie będzie udostępniona za darmo, to raczej nie ma sensu zawracać nią sobie głowy. 0 zł to uczciwa cena za ten produkt, a kupno prawdziwego bumeranga i wyjście na dwór, żeby nim porzucać z pewnością okaże się dużo lepszą inwestycją.

Nemezis: Mysterious Journey III – data premiery 8 lipca 2021

nemezis mysterious journey 3

Wydawca: PlayWay
Producent: Detalion
Gatunek: FPP/Przygodowa

Pierwsza w zestawieniu gra, która została wyprodukowana przez polskie niezależne studio Detalion. Jest to pierwsza gra tego studia, która zostanie wydana po trwającej 15 lat przerwie.
Jeśli tytuł Nemezis: Mysterious Journey III nic Wam nie mówi, a wcześniej spotkaliście się z taką serią jak Schizm, to sytuacja się nieco rozjaśni, jak napiszę, że Nemezis: Mysterious Journey III jest pełnoprawną kontynuacją tej serii. Gracz wciela się w dwóch głównych bohaterów gry, którzy są kosmicznymi turystami (akcja gry dzieje się na planecie Argilus). Amia i Bogard, bo tak mają na imię, muszą odkryć, co stoi za dziwnymi zdarzeniami, które zostały wywołane przez maszynę nazywającą się Pięścią Nemezis. Akcję gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a w trakcie rozgrywki mamy możliwość przełączania się między dwójką bohaterów. Premiera gry została zapowiedziana już na 8 lipca 2021 roku.

Sniper Elite VR – data premiery 8 lipca 2021

sniper elite vr

Wydawca: Rebellion
Producent: Just Add Water Developments
Gatunek: FPS

Sniper Elite VR, to jak sama nazwa wskazuje poboczna część uznanej serii gier Sniper Elite przeznaczona na VR. Gracz będzie miał do przejścia 18 misji rozgrywanych w czasach II Wojny Światowej. Dokładnie akcja gry została osadzona w 1943 roku. Grę będzie można przechodzić na wiele sposobów, ale najrozsądniejsze będzie rozpoznanie terenu i cicha eliminacja przeciwników, żeby nie narazić się na śmierć, ponieważ wrogowie dysponują przewagą liczebną i z góry stawia nas to na przegranej pozycji. Zresztą decydując się na grę o tytule Sniper Elite nikt nie nastawia się na rozgrywkę w stylu Rambo. Gra zadebiutuje 8 lipca 2021 roku na platformie Steam.

Black Skylands – data premiery 9 lipca 2021

black skylands

Wydawca: tinyBuild Games
Producent: Hungry Couch Games
Gatunek: Akcja/Przygodowa

Black Skylands jest kolejną grą indie w zestawieniu lipcowych premier. Jest to przygodowa gra akcji z widokiem z lotu ptaka (coś na podobieństwo pierwszych dwóch odsłon serii GTA). Gracz ma do dyspozycji otwarty świat, a w grze znajdą się także elementy RPG, czyli zapewne będzie dostępny rozwój bohatera.
Dostępne obszary można przemierzać na dwa sposoby: na własnych nogach lub przy użyciu statku powietrznego, który staje się niezbędny do przemierzania całego świata, ponieważ na stworzony świat składa się ponad 20 wysp, które można odwiedzić tylko dzięki tym statkom.
Black Skylands zadebiutuje 9 lipca 2021, ale na razie jest to wczesny dostęp, a premiera pełnej gry zaplanowana jest na 2022 rok.

Lona: Realm of Colors – data premiery 9 lipca 2021

lona realm of colors

Wydawca: SpaceFox
Producent: SpaceFox
Gatunek: Przygodowa

Kolejna gra indie w zestawieniu. Zacząłem się zastanawiać, czy jest sens wspominać w zestawieniach o premierach „indyków”, ponieważ tak naprawdę, to wśród tych wszystkich niezależnych gier, coś ciekawego trafi się raz na milion. Lona: Realm of Colors to przygodowa gra, o artystycznej stylistyce. Mechanika gry polega na zasadzie „point anc click”, czyli coś, co starsi gracze mogą kojarzyć z takim tytułem, jak chociażby „Wacki”. Fabuła gry polega na uwolnieniu się od problemów, które trapią tytułową malarkę Lonę, która przenosi swoje problemy na płótno, i właśnie w tych obrazach gracz zostaje uwięziony. Moim zdaniem jest to bardziej reklama samej artystki, której obrazy możemy znaleźć w grze, niż jakaś warta uwagi gra – ale, co kto lubi.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin – data premiery 9 lipca 2021

monster hunter stories 2 wings of ruin

Wydawca: Capcom
Producent: Capcom
Gatunek: TPP/RPG

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin jest kolejną grą z lubianej (nie przeze mnie) serii Monster Hunter Stories. Gra zostanie wydana przez Capcom, a swoją premierę zaliczy już 9 lipca. Plusem tej gry jest z pewnością to, że nie można jej nazwać indykiem i jak dla mnie plusy na tym się kończą. Fabuła gry opowiada o młodym łowcy potworów z wioski Magana, który korzysta z magicznego kamienia pozwalającego na nawiązywanie relacji z potworami (można wywnioskować, że tu już zaczyna się erotyka między gatunkowa). Jest to pierwsza gra z serii, która główny nacisk kładzie na fabułę i poznawanie historii bohatera, a nie na wybijanie potworów, chociaż tego także nie zabraknie i będziemy mieli do wykonania zadania z tym związane. Oprawa graficzna prezentuje się podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, czyli jest kolorowo i przaśnie. Gra zadebiutuje na platformie Steam i oprócz trybu dla jednego gracza, zaoferuje także tryb kooperacji.

Swords of Legends Online – data premiery 9 lipca 2021

swords of legends online

Wydawca: Gameforge AG
Producent: Wangyuan Shengtang
Gatunek: MMORPG

Przygotowując zestawienia premier tygodnia i miesiąca czasami odnoszę wrażenie, że okres wakacyjny, a także ten chwile przed jest zarezerwowany w większości dla chińskich, japońskich, koreańskich producentów gier albo też dla wszelkiej maści deweloperów zajmujących się grami indie. Pomimo premier tylu tytułów nie wiem, czy ktokolwiek z Was ogra chociaż jeden z tego zestawienia. Tak samo jest z grą Swords of Legends Online, której nazwa wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z grą MMO. Fabuła w grze dotyczy konfliktu między bogami prastarej wojny – a mitycznymi mieczami. Klasycznie dla tego typu gier, początek będzie skupiony na kreowaniu postaci, wyborze klasy, a później już skupiamy się na fabule gry i wybijamy setki potworów, rozwijając naszą postać. W grze dostępne będą elementy PvE oraz PvP. Klasycznie do elementów PvE zaliczają się wszelkiej maści instancje oraz lochy, z kolei PvP prawdopodobnie będzie stanowiło endgame całej gry czyli toczenie bitew między graczami. Z pewnością znajdą się fani, którzy zechcą ograć ten tytuł i nie przeszkadza im stylistyka bohaterów na wzór tego co widzieliśmy w Black Desert gdzie bohaterowie mogą dzierżyć w dłoni miecze wielkości małego samochodu i jeszcze swobodnie nimi wymachiwać. Jeżeli to są wasze klimaty, to już za 10 dni będziecie mogli rozpocząć grę kupując grę na platformie Steam.

Bullet Age – data premiery 15 lipca 2021

bullet age

Wydawca: Liv Games
Producent: Liv Games
Gatunek: Platformówka

Bullet Age jest platformową grą kooperacyjną, która łączy w sobie jeszcze więcej gatunków gier. Można ją uznać za kooperacyjną platformówkę akcji z okresami zmieniającą się w typowego slashera. Gra zbudowana jest, jak typowa platformówka w stylu Contra. Gracze przedzierają się przez duże ilości przeciwników, aby na końcu każdego poziomu zmierzyć się z dużo potężniejszym bossem. W trakcie rozgrywki będzie można zbierać pieniądze, które później będzie można wydać na ulepszenie broni i zbroi. Gra zadebiutuje już 15 lipca, czyli nieco ponad dwa tygodnie.

Lost at Sea – data premiery 15 lipca 2021

lost at sea

Wydawca: Headup Games
Producent: Studio Fizbin
Gatunek: Przygodowa

Kolejna przygodowa gra w zestawieniu i jednocześnie jest to kolejna gra indie. Akcję gry będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby, a sama gra będzie posiadał wiele elementów logicznych, ale jej głównym założeniem będzie eksploracja. Gracz, przemierzając świat będzie musiał znaleźć odpowiedź na pytanie – co dla niego jest najważniejsze i co najbardziej ceni w życiu. Czyli ogólnie masło maślane z głębokimi sentencjami sprowadzające się do badziewia, nawet nie wiem, czy ładnie zapakowanego. Ogólnie gra ma skłaniać do reflekcji. Czy jej się to uda? Okaże się już 15 lipca 2021 roku.

Warhammer 40,000: Battlesector – data premiery 15 lipca 2021

warhammer 40,000 battlesector

Wydawca: Matrix Games
Producent: Black Lab Games
Gatunek: Strategiczna

Serii Warhammer 40,000 nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jak świat długi i szeroki, nawet największy ignorant związany z branżą gier z pewnością słyszał o tej serii. Już 15 lipca swoją premierę będzie miała gra Warhammer 40,000: Battlesector będąca turową strategią osadzoną w uniwersum Warhammer. Okres w jakim rozgrywa się akcja gry, został umiejscowiony zaraz po wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas bitwy nazywanej Dewastacją Baala. Gracz w głównej mierze będzie walczył z Tyranidami, a wcielał się będzie w sierżanta Carleone, który należy do Kosmicznych Marines. Gotowi na kolejną zabawę w brudnym i brutalnym świecie Warhammer?

F1 2021 – data premiery 16 lipca 2021

f1 2021

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: Codemasters
Gatunek: Sportowa

Pierwszy pełnoprawny i do tego grubszy tytuł w zestawieniu lipcowych premier. Kolejna odsłona serii wyścigów od Codemasters wydana już przez Electronic Arts Inc. Tytułu chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jak co roku możemy spodziewać się lekko odświeżonej oprawy graficznej, kilku technicznych nowinkach, a sama gra bardziej nastawiona jest na ewolucję niż rewolucję. Gra zadebiutuje już 16 lipca 2021., natomiast we wczesnym dostępie będzie można ją ograć 3 dni przed oficjalną premierą. Wpływ EA widać nawet w cenie samej gry, za którą w dniu premiery trzeba będzie zapłacić prawie 270 zł.

Observer: System Redux – data premiery 16 lipca 2021

observer system redux

Wydawca: Bloober Team
Producent: Bloober Team
Gatunek: Przygodowa

Observer: System Redux, to kolejna gra polskiego niezależnego studia Bloober Team. Chociaż gra swoją oficjalną premierę zaliczyła w zeszłym roku (10 listopada 2020 roku), to dopiero 16 lipca będziemy mogli nabyć ją w edycji pudełkowej. Oprócz tego gra doczekała się kilku usprawnień i ulepszeń względem oryginału, ale na ich weryfikację będziemy musieli trochę poczeać. Observer: System Redux jest przygodową grą z elementami horroru, a sama gra nastawiona jest bardziej na stopniowe budowanie napięcia. Tytuł będzie pozwalał na rozgrywkę w 4K przy stałych 60 kl./s.

Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed – data premiery 20 lipca 2021

akibas trip hellbound and debriefed

Wydawca: XSEED Games
Producent: Acquire
Gatunek: TPP

Kolejna gra pochodząca z kraju kwitnącej wiśni. Rozgrywka w Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed polega na przemierzaniu jednej z dzielnic Tokio i walkach z napotkanymi wampirami. I w zasadzie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby walka polegała na eliminacji tych wampirów, ale nie…takie rozwiązanie byłoby za proste dla tamtejszej nacji. Walka z wampirami polega na ich rozbieraniu do bielizny i dopiero w takiej formie trzeba wystawić je na działanie promieni słonecznych. Sama sekwencja walki ogranicza się do zasady beat’em up. Gra zadebiutuje na platformie Steam już 20 lipca 2021 roku.

Cris Tales – data premiery 20 lipca 2021

cris tales

Wydawca: Modus Games
Producent: Dreams Uncorporated
Gatunek: RPG

Rozgrywka w Cris Tales może być o tyle ciekawa, że rozgrywa się w wielu wymiarach. Główną bohaterką gry jest Crissbell będąca jednocześnie magiem czasu, dzięki czemu gracz będzie mógł przemierzać w czasie rzeczywistym, przeszłym i przyszłym. W grze zastosowano grafikę dwuwymiarową, a w trakcie gry będziemy musieli wykonywać mniej lub bardziej skomplikowane misje, a trafiając na walkę będzie ona rozgrywać się w trybie turowym. Gra zadebiutuje już 20 lipca na platformie Steam.

Death’s Door – data premiery 20 lipca 2021

deaths door

Wydawca: Devolver Digital
Producent: Acid Nerve
Gatunek: Przygodowa

Podczas czytania tych krótkich opisów pewnie zdążyliście zauważyć, że nie jestem specjalnym fanem i zwolennikiem gier niezależnych. Nawet słowo „niezależne” źle mi się kojarzy, bo zamiast faktycznie określać grę, jako niezależną jest po prostu ładniejszą nazwą na coś słabego. Death’s Door jest kolejnym przedstawicielem gier niezależnych. Jest to przygodowa gra z elementami RPG w rysunkowej oprawie graficznej. Rozgrywka polega tu na kierowaniu Krukiem, którego zadaniem jest zbieranie dusz zmarłych w świecie za Wrotami. Nie wiem jak Wam, ale mi brzmi to na kozacką rozgrywkę, więc chyba będę trzymał się od tej gry z daleka. Jednak gdybyście chcieli ograć tytuł, to ukaże się on już 20 lipca na Steam.

Mini Motorways – data premiery 20 lipca 2021

mini motorways

Wydawca: Dinosaur Polo Club
Producent: Dinosaur Polo Club
Gatunek: Strategiczna

Graliście w Mini Metro? No to super (ja też nie)! Już 20 lipca na Steam ukaże się kolejna tego typu produkcja. Gracz będzie musiał stworzyć rozległe sieci drogowe i komunikacyjne w celu utworzenia, jak największej przepustowości dla metropolii, w której rozgrywa się akcja gry.
Mini Motorways jest grą bardzo minimalistyczną, co jest chyba charakterystyczne dla niezależnych produkcji. Skierowana tylko do fanów gatunku – gracie na własną odpowiedzialność.

Succubus – data premiery 21 lipca 2021

succubus

Wydawca: Madmind Studio
Producent: Madmind Studio
Gatunek: FPP

Kolejna gra wśród lipcowych premier, za którą odpowiada polski deweloper Madmind Studio. Succubus można uznać za spin-off wcześniejszych gier wyprodukowanych przez studio, czyli serii Agony. Jako że w tej grze tytuł zobowiązuje, to gracz wcieli się w rolę Sukkuba o imieniu Vidija, która przemierzając piekło będzie chciała zemścić się na Baphomecie i jego przydupasach za ciężkie okaleczenie, jakiego doznała. O ile w Agony rozgrywka polegała na chowaniu się i unikaniu walki, tak tutaj twórcy widocznie inspirowali się Painkillerem, ponieważ o chowaniu się raczej nie ma mowy. Gracz w celu ukończenia fabuły będzie musiał przejść ponad 20 misji, z których każda rozgrywać się będzie w innej części piekła. Finałem będzie pewnie pojedynek z samym Baphometem.

Last Stop – data premiery 22 lipca 2021

last stop

Wydawca: Annapurna Interactive
Producent: Variable State
Gatunek: Przygodowa/TPP

Last Stop jest w pełni trójwymiarową grą opowiadającą w sumie historie trzech bohaterów, które w pewien sposób się ze sobą łączą. Każda opowieść przedstawiona jest z perspektywy innego bohatera, a miejscem akcji jest współczesny Londyn. W grze nie unikniemy także zjawisk nadprzyrodzonych. I zapomniałem jeszcze wspomnieć, że jest to kolejny „indyk” w zestawieniu.

The Sims 4: Wiejska sielanka – data premiery 22 lipca 2021

the sims 4 wiejska sielanka

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA Maxis
Gatunek: Symulacja

Już w trzecim tygodniu lipca czeka nas premiera kolejnego dodatku do The Sims 4. Co może jeszcze ukazać się w dodatku obok pierdyliarda innych DLC? Będzie można poczuć się jak na wsi, bowiem najnowszy dodatek zabierze graczy na wieś, aby ci mogli posmakować prawdziwego, wiejskiego życia. Oprócz możliwości udania się na wieś, i odpoczynku w sielankowych okolicznościach przyrody, najnowszy dodatek pozwoli także zakasać rękawy i samemu zabrać się za uprawianie gospodarstwa (bo czemu niby nie?). Do działania dodatku niezbędne będzie posiadanie podstawowej wersji gry. Gra ukaże się w wersji pudełkowej oraz na platformie Origin oraz Steam. Oczywiście dodatek pojawi się w cenie pełnoprawnej gry.

Urban Trial Tricky: Deluxe Edition – data premiery 22 lipca 2021

urban trial tricky deluxe edition

Wydawca: Tate Multimedia
Producent: Tate Multimedia
Gatunek: Zręcznościowa

Już 22 lipca na platformie Steam wyląduje duchowy spadkobierca legendarnej Elastomanii. Każdy nieco starszy gracz z pewnością kojarzy ten tytuł. O ile w Elastomanii grafika była dwuwymiarowa tak Urban Trial Tricky: Deluxe Edition może pochwalić się grafiką 2.5D. Gra będzie pozwalać na wykonywanie szalonych trików i akrobacji, dosiadając motorynek, a nawet skuterów. Z pewnością będzie to miła odmiana po wszystkich tych pseudo głębokich „indykach” i z pewnościę jest do gratka dla fanów Elastomanii.

Orcs Must Die! 3 – data premiery 23 lipca 2021

orcs must die 3

Wydawca: Robot Entertainment
Producent: Robot Entertainment
Gatunek: Akcja

Orcs Must Die! 3 jest to przykład gry indie, który jako tako poradził sobie na rynku i zyskał dosyć liczne grono odbiorców. Gra utrzymywana jest w humorystycznych stylu, a zadaniem gracza jest odpieranie ataków dużych grup orków za pomocą coraz to wymyślniejszych pułapek. Tytuł został już pewnie ograny przez każdego fana serii, ponieważ gra swój debiut zaliczyła niemal rok temu, ale dopiero 23 lipca zadebiutuje na platformie Steam, co z pewnością pozwoli twórcom z Robot Entertainment podbić słupki sprzedażowe.

Hell Let Loose – data premiery 27 lipca 2021

hell let loose

Wydawca: Team17
Producent: Black Matter
Gatunek: FPS/FPP

Pierwsza gra australijskiego studia, którego nazwa wzięła się chyba od zamieszek na amerykańskiej ziemi. Hell Let Loose została stworzona przez studio Black Matter i jest wieloosobową grą FPS utrzymaną w klimatach drugiej wojny światowej. Tym, co odróżnia jednak tą grę od jej znanych konkurentów (o ile w tym przypadku w ogóle można mówić o konkurencji), to z pewnością fakt, że deweloperzy chcieli, jak najdokładniej odwzorować pola bitwy i w tym celu posługiwali się archiwalną dokumentacją. Główny trzon rozgrywki stanowią starcia między setką graczy, którzy dzielą się na dwie 50-osobowe drużyny, a te dzielą się na jeszcze mniejsze plutony i rywalizacja na wirtualnych polach bitwy. Gra zadebiutuje już 27 lipca i będzie dostępna na platformie Steam.

Samurai Warriors 5 – data premiery 27 lipca 2021

samurai warriors 5

Wydawca: Koei Tecmo
Producent: Omega Force
Gatunek: TPP

Samurai Warriors 5 jest chyba pierwszą pozycją w tym zestawieniu, która kierowana jest do wszystkich fanów samurajów. Jak to w tego typu grach bywa, akcja gry toczy się w historycznej Japonii, a bohater naszej gry będzie brał udział w wielkich bitwach.
Jest to typowy slasher, który na tle swoich poprzedników wyróżnia się bardziej kreskówkową grafiką. Z pewnością jest to tytuł tylko dla osób czujących tamten klimat i go lubiących.
Gra wyląduje na platformie Steam już 27 lipca 2021 roku.

The Great Ace Attorney Chronicles – data premiery 27 lipca 2021

the great ace attorney chronicles

Wydawca: Capcom
Producent: Capcom
Gatunek: Przygodowa

The Great Ace Attorney Chronicles jest grą wyprodukowaną i wydaną przez Capcom. Sądząc po stylistyce, w jakiej gra jest utrzymana, skierowano ją raczej do fanów mangi i na tamtejsze rynki. Raczej nikt normalny nie interesuje się tego typu grami. W skład The Great Ace Attorney Chronicles wchodzą dwie gry przygodowe, które jednocześnie są prequelem serii gier o Phoenixie Wright. Akcje gry dzieje się w XIX w. i pozwala graczowi wcielić się w rolę adwokata. Dla mnie to raczej nic specjalnego, ale z pewnością się znajdą fani, do których ten tytuł trafi i będą się przy nim świetnie bawić.

Tribes of Midgard – data premiery 27 lipca 2021

tribes of midgard

Wydawca: Gearbox Publishing
Producent: Norsfell Games
Gatunek: Survival

Po tytule gry można wywnioskować, że akcja gry będzie miała coś wspólnego z mitologią nordycką. Tribes of Midgard jest kooperacyjną grą akcji z elementami survivalu, w której gracz wciela się w wikinga, który będzie musiał bronić swoją wioskę przed nieuchronnym końcem świata.
Świat widziany przez gracza przedstawiony jest w rzucie izometrycznym, a do naszych obowiązków jako bohatera broniącego wioski jest eksploracja licznych lokacji, zbieranie łupów i odpieranie ataków i inwazji potworów na wioskę, które w przeważającej większości będą odbywać się nocą. W grze nie zabraknie więc trybu dnia i nocy. Jak to bywa w przypadku gier survival, ze zbieranych surowców będziemy mogli wznosić umocnienia, chroniące wioskę przed najazdami i tworzyć coraz lepsze i wytrzymalsze zbroje. Gra zadebiutuje 27 lipca 2021 na platformie Steam.

Chernobylite – data premiery 28 lipca 2021

chernobylite

Wydawca: All in! Games
Producent: The Farm 51
Gatunek: FPP/Survival Horror

To chyba największa premiera lipca i wielka gratka dla fanów STALKERA. Chernobylite z pewnością uprzyjemni czas oczekiwania na drugą odsłonę serii, a może doda także cos od siebie. Pewne jest to, że po udostępnionych materiałach nie można odmówić grze klimatu. W grze wcielimy się w rolę fizyka Igora, który wyruszy na poszukiwania swojej ukochanej. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby od jej zaginięcia nie minęło 30 lat, a wszystko odbyło się w czasie katastrofy reaktora w Czarnobylu. Bohater przez te 30 lat nie był w stanie pogodzić się ze stratą i teraz rusza do miejsca, w którym doszło do zaginięcia. Nie zabraknie także aktywności pobocznych.
Wśród tych wszystkich gier niezależnych Chernobylite wydaje się światełkiem w tunelu i grą, na którą zdecydowanie warto czekać. Za grę odpowiada polskie studio The Farm 51, a tytuł zadebiutuje już 28 lipca 2021 na Steam.

Unbound: Worlds Apart – data premiery 28 lipca 2021

unbound worlds apart

Wydawca: Alien Pixel Studios
Producent: Alien Pixel Studios
Gatunek: Platformówka

Akcja gry toczy się w świecie Vaiya, który wypełniony jest magicznymi portalami. Gracz wciela się w postać Soli, który jest w stanie wykorzystać te portale do podróży pomiędzy odległymi krainami. Celem gry jest zemsta na oprawcach, którzy odpowiadają za śmierć brata Soli. Ten poprzysiągł im zemstę i nie spocznie do momentu, w którym nie spełni swojej przysięgi. Jak na grę niezależną Unbound: Worlds Apart prezentuje się całkiem przyzwoicie. Już 28 lipca 2021 będzie można się przekonać czy gra się w nią równie przyjemnie jak wygląda na grafikach dostępnych na stronie producenta.

Oprócz wymienionych przeze mnie wyżej gier, na lipiec zaplanowanych jest jeszcze kilka nowości, ale bez podanej dokładnej daty premiery. Te tytuły z pewnością pojawią się w zapowiedziach premier tygodniowych, kiedy będzie już wiadomo kiedy dokładnie zadebiutują na PC. Oczywiście wymienione przeze mnie tytuły nie są wszystkimi premierami, ponieważ pominąłem w nich sporo gier, których nawet nie chciałem oglądać, bo związane były z mangą i anime, których po prostu nie cierpię. Dla swojego zdrowia psychicznego wolałem nawet nie wnikać, o co w tamtych grach chodzi.