new world sierpien

Premiery gier – sierpień 2021

O ile w lipcu mogliśmy liczyć na kilka perełek jeżeli chodzi o premiery gier, takich jak np. Chernobylite, tak w sierpniu trzeba będzie ich ze świecą szukać. Sierpień pod względem premier zapowiada się niczym kwintesencja tego, czym jest sezon ogórkowy w grach i na przestrzenie dwóch-trzech ostatnich miesięcy, prezentuje się najsłabiej.
Poniżej znajdziecie zestawienie gier, na których premierę możecie liczyć w sierpniu, pod warunkiem – jak to zwykle bywa, że po drodze nie nastąpi, jakaś nieprzewidziana okoliczność i gra zaliczy delikatny poślizg, ale wtedy możecie dokładniej sprawdzić w zestawieniach tygodniowych premier, które będą zawierały bardziej aktualne dane. Zapraszam!

 1. Grime
 2. Hearthstone: Zjednoczeni w Wichrogrodzie
 3. Hunter’s Arena: Legends
 4. In Sound Mind
 5. Svoboda 1945: Liberation
 6. Death Trash
 7. Dodgeball Academia
 8. Starmancer
 9. Dreamscaper
 10. Jupiter Hell
 11. Black Book
 12. Carrier Command 2
 13. Glitchpunk
 14. Assassin’s Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża
 15. Tetragon
 16. The Plane Effect
 17. Voidtrain
 18. Faraday Protocol
 19. Foreclosed
 20. Naraka: Bladepoint
 21. SkateBIRD
 22. Road 96
 23. Greak: Memories of Azur
 24. Humankind
 25. Tetris Effect: Connected
 26. Mayhem Brawler
 27. Mortal Shell
 28. Mortal Shell: The Virtuous Cycle
 29. Yuoni
 30. RiMS Racing
 31. Recompile
 32. SYNTHETIK 2
 33. 12 Minutes
 34. Madden NFL 22
 35. Aliens: Fireteam Elite
 36. Hoa
 37. King’s Bounty II
 38. Lone Echo II
 39. Psychonauts 2
 40. Black Geyser: Couriers of Darkness
 41. Baldo
 42. Book of Travels
 43. KeyWe
 44. The Big Con
 45. Rustler
 46. New World

Grime – data premiery 2 sierpnia 2021

grime

Wydawca: Akupara Games
Producent: Clover Bite
Gatunek: Przygodowa

Jako potwierdzenie moich słów odnośnie mało znanych premier Grime idealnie będzie się wpasowywał. Jest to przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której gracz musi przetrwać w surrealistycznym świecie i zmierzyć się ze swoimi największymi lękami. Bohater, którym kierujemy, ma zdolność wchłaniania swoich wrogów i dzięki temu dostaje możliwość ulepszania swoich zdolności. Celem gry jest znalezienie źródła, które powoduje szaleństwo wśród mieszkańców świata. Akcje gry ukazana jest w dwuwymiarowej grafice, ale zaprojektowana jest w 3D, więc można powiedzieć, że uzyskano coś w rodzaju 2,5D. Grime zadebiutuje już 2 sierpnia 2021 roku na platformie Steam.

Hearthstone: Zjednoczeni w Wichrogrodzie – data premiery 3 sierpnia 2021

hearthstone zjednoczeni w wichrogrodzie

Wydawca: Blizzard Entertainment
Producent: Blizzard Entertainment
Gatunek: Logiczna

Hearthstone nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi karcianek. Już 3 sierpnia 2021 zadebiutuje kolejne rozszerzenie do gry zatytułowane Hearthstone: Zjednoczeni w Wichrogrodzie (Hearthstone: United in Stormwind). Dla równowagi w stosunku do ostatniego dodatku, który utrzymany był w klimatach Hordy teraz przyszła pora, aby fani Przymierza otrzymali coś bardziej pasującego do nich. Dodatek Hearthstone: Zjednoczeni w Wichrogrodzie wprowadzi do gry kolejne 135 zupełnie nowych kart, nowych bohaterów i bronie, które będzie można wykorzystać w starciach z przeciwnikami. Mechanika gry pozostaje bez gruntownych zmian, co nie powinno nikogo dziwić. Żeby uwidocznić to, jak słabym miesiącem pod względem premier jest sierpień, dopiszę że jest to chyba najbardziej znany tytuł w tym miesięcznym zestawieniu.

Hunter’s Arena: Legends – data premiery 3 sierpnia 2021

hunter's arena legends

Wydawca: Mantisco
Producent: Mantisco
Gatunek: TPP

Hunter’s Arena: Legends to ciekawa pozycja skierowana do fanów battle royale i jednocześnie gier MMORPG. Studio Mantisco przygotowało hybrydę łączącą oba te gatunki. Będziemy mogli rozwijać naszą postać i toczyć pojedynki na arenach, które z czasem będą zmniejszały swój obszar, a zwycięzcą będzie ten, kto jako ostatni zostanie na placu boju. Gra zadebiutuje już 3 sierpnia 2021, ale można ją ogrywać za sprawą wczesnego dostępu, który trwa już od lipca 2020 roku. Do stworzenia gry wykorzystano możliwości silnika Unreal Engine, więc z pewnością możemy liczyć na dopracowaną i szczegółową grafikę (gorzej pewnie z optymalizacją).

In Sound Mind – data premiery 3 sierpnia 2021

in sound mind

Wydawca: Modus Games
Producent: We Create Stuff
Gatunek: FPP

In Sound Mind będzie idealną pozycją dla fanów gier gdzie najważniejsza jest eksploracja.
Jest to gra utrzymana w stylu horroru psychologicznego, gdzie wcielimy się w osobę, która budzi się na korytarzu w tajemniczym ośrodku i odkrywa, że są tu przeprowadzane tajemnicze eksperymenty na ludziach. Naszym zadaniem będzie dokładna eksploracja tego miejsca i odkrycie tego co się za tym wszystkim kryje. Wraz z postępami rozgrywki będą pojawiać się różne mroczne wizje, których źródło także będziemy musieli poznać. Na swojej drodze spotkamy liczne zagadki logiczne i środowiskowe, a żeby nie było za nudno, przyjdzie nam też bronić się przed wrogimi osobnikami. Do naszej dyspozycji zostanie oddana broń palna, a In Sound Mind pojawi się na Steam już 3 sierpnia 2021 roku.

Svoboda 1945: Liberation – data premiery 3 sierpnia 2021

svoboda 1945 liberation

Wydawca: Charles Games
Producent: Charles Games
Gatunek: Przygodowa

Gier o tematyce drugiej wojny światowej powstały już setki, żeby nie powiedzieć, że tysiące. Ile z nich to przygodówki? Tego nie potrafię określić, pewne natomiast jest to, że Svoboda 1945: Liberation zalicza się właśnie do gatunku przygodówek, która bardziej niż na akcji skupia się na narracji. Ciekawą odmianą od tego typu gier jest to, że nasz bohater to nie żołnierz ukształtowany przez pole bitwy tylko człowiek, od którego będzie zależeć los pewnej szkoły mieszczącej się w jednej z czeskich wsi.
Główną aktywnością gracza będzie rozmowa z lokalnymi mieszkańcami i zbieranie informacji, które mogą się przydać w trakcie wykonywania niezbyt skomplikowanych zagadek. Do ich rozwiązania trzeba będzie logicznie myśleć, a czasami wykorzystać zebrane przez nas wcześniej informacje. Za grę odpowiada studio Charles Games, a zadebiutuje ona na Steam już 3 sierpnia 2021 roku.

Death Trash – data premiery 5 sierpnia 2021

death trash

Wydawca: Crafting Legends
Producent: Crafting Legends
Gatunek: RPG

Choć premiera Death Trash została zapowiedziana dopiero na 2022 rok, to już 5 sierpnia 2021 będziemy mogli ogrywać ten tytuł w ramach wczesnego dostępu. Jest to gra RPG utrzymana w klimatach postapokalipsy, a cała rozgrywka ukazana będzie z perspektywy lotu ptaka (bardziej będzie to rzut izometryczny niż to, co znamy z pierwszych części GTA).
Akcja gry toczyć się będzie na zrujnowanej planecie Tauris V, a od gracza będzie zależeć czy będzie chciał doprowadzić do pojednania między walczącymi ze sobą frakcjami, czy też wpłynąć na eskalację konfliktu. Stylistycznie Death Trash może przypominać pierwsze dwie odsłony Fallout’a.

Dodgeball Academia – data premiery 5 sierpnia 2021

dodgeball academia

Wydawca: Humble Games
Producent: Pocket Trap
Gatunek: RPG

Kto uczęszczał na lekcje wychowania fizycznego w szkole podstawowej, z pewnością kojarzy taką grę, jak gra w zbijaka. Zasady gry są banalnie proste i nikt nie powinien mieć problemu z ich interpretacją. Dodgeball Academia to gra utrzymana w stylistyce anime gdzie przyjdzie wcielić się nam w postać Otto, który marzy o tym, aby zostać prawdziwym mistrzem zbijaka. W celu ukończenia gry będziemy musieli przejść przez 8 różnorodnych rozdziałów, w trakcie których będziemy zwiedzać tereny kampusu tytułowej akademii i wykonywać różne zadania otrzymane przez postacie niezależne, a także będziemy mogli brać udział w meczach, aby rozwijać swoje umiejętności. Wszystko to aby osiągnąć zamierzony cel. Oprócz trybu dla jednego gracza będzie można wziąć udział w rozgrywkach lokalnych.

Starmancer – data premiery 5 sierpnia 2021

starmancer

Wydawca: Chucklefish
Producent: Ominux Games
Gatunek: Strategiczna

Starmancer to gra, która 5 sierpnia 2021 roku zostanie udostępniona w ramach wczesnego dostępu, jednak jej premiera planowana jest dopiero na 2022 rok. Jest to kolejna gra w tym zestawieniu, która pomimo wejścia do wczesnego dostępu nie ma podanej przybliżonej daty premiery (poza rokiem).
Jest to strategia czasu rzeczywistego, w której rozgrywka kręci się wokół rozbudowy stacji kosmicznej. Podejście do tematu rozbudowy kosmicznej kolonii w Starmancer zostało przedstawione w sposób dość specyficzny, bowiem po całkowitej zagładzie ludzkości, pozostała tylko pamięć wirtualna pochodząca z transferu świadomości, jaki ludzkość przeprowadziła tuż przed katastrofą. Gracz wciela się w sztuczną inteligencję, której zadaniem będzie zbudowanie idealnej do życia bazy i wytworzenia ciał nadających się do „implementacji” wspomnień zebranych podczas transferu świadomości. Cały ten projekt odbywa się właśnie pod tytułowym kryptonimem – Starmancer.

Dreamscaper – data premiery 5 sierpnia 2021

dreamscaper

Wydawca: Afterburner Studios
Producent: Afterburner Studios
Gatunek: RPG/TPP

Dreamscaper jest kolejną grą, która porusza temat depresji. Wcześniej była gra opowiadająca o depresji głównej bohaterki, która leczyła się poprzez malowanie obrazów (Lona: Realm of Colors), chociaż w porównaniu do niej Dreamscaper wydaje się bardziej dojrzałą produkcją. W grze wcielamy się w postać dziewczyny – Cassidy, która cierpi na depresję, a zadaniem gracza jest utrzymanie jej przy życiu i wsparcie w pokonaniu pojawiających się na jej drodze trudności. Gra może prosta, ale dotyka poważnego tematu i nieco przemilczanego, jakim bez wątpienia jest depresja. Jako pierwszy minus dla Dreamscaper zakwalifikowałbym główną postać. Niestety w dzisiejszych czasach prawo do depresji zostało zarezerwowane tylko dla kobiet i gra powiela ten schemat.

Jupiter Hell – data premiery 5 sierpnia 2021

jupiter hell

Wydawca: Hyperstrange
Producent: ChaosForge
Gatunek: RPG

Akcja Jupiter Hell rozgrywa się na kilku księżycach zlokalizowanych wokół Jowisza. Gdzieś pomiędzy tymi księżycami a Jowiszem otworzyły się wrota piekieł, przez które przedostają się hordy potworów i demonów (gdzieś już to chyba było). Naszym zadaniem, jako wyszkolonego komandosa, będzie powstrzymanie tej inwazji (i to też brzmi znajomo). Jupiter Hell jest turową grą RPG typu roguelike, co oznacza, że jeżeli poniesiemy śmierć, będziemy musieli zaczynać cały etap od nowa. Niestety historia przedstawiona w grze jest tak oklepana, że wydaje się kalką gry DOOM gdzie zamiast na Marsie toczymy bitwę na jednym z księżyców Jowisza. Gra zadebiutuje już 5 sierpnia na platformie Steam.

Black Book – data premiery 10 sierpnia 2021

black book

Wydawca: HypeTrain Digital
Producent: Morteshka
Gatunek: RPG/Przygodowa/TPP

Kolejna hybryda w sierpniowym zestawieniu gier, a jakby tego było mało, to jest to dodatkowo hybryda indie. Black Book łączy w sobie elementy RPG z elementami przygodowymi z domieszką gier karcianych. Akcja gry dzieje się w Rosji XIX wieku gdzie wcielamy się w dziewczynę imieniem Wasilisa, której przeznaczeniem miało być zostanie wiedźmą, ale ta wybrała dla siebie inną drogę. Wolała związać się z mężczyzną, który jednak szybko zginął. Wasilisa chcąc przywrócić ukochanego do życia, postanawia znaleźć potężny artefakt – tytułową Czarną Księgę, która posiada zdolność spełniania życzeń.
W grze zobaczymy wiele słowiańskich wierzeń i folkloru, przyjdzie nam rozmawiać z duchami i rozwiązywać zagadki, które przybliżą nas do ukończenia gry. Nie zabraknie także zadań pobocznych. Gra zadebiutuje już 10 sierpnia 2021 roku.

Carrier Command 2 – data premiery 10 sierpnia 2021

carrier command 2

Wydawca: MicroProse
Producent: Geometa
Gatunek: Strategiczna

W sierpniowym zestawieniu premier w końcu znalazła się pozycja, która powinna zainteresować wszystkich fanów gier strategicznych. Carrier Command 2 jak sama nazwa wskazuje jest ona kontynuacją dla gry, wydanej ponad 30 lat temu. Gra utrzymana jest w futurystycznych klimatach, gdzie wcielamy się kapitana lotniskowca. Do obowiązków kapitana należy wydawanie rozkazów i tak też dzieje się w grze. Naszych celem jest przejęcie władzy nad całym archipelagiem mniejszych i większych wysp. Jeżeli znudzi nas wydawanie poleceń, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do oddziału przeprowadzającego atak i towarzyszyć swoim ludziom w walkach, jak jeden z nich. W Carrier Command 2 można grać w trybie dla pojedynczego gracza, ale jest też możliwość rozgrywki wieloosobowej i przechodzenie gry w trybie kooperacji lub rywalizując między sobą. Za grę odpowiada studio Geometa.

Glitchpunk – data premiery 11 sierpnia 2021

glitchpunk

Wydawca: Daedalic Entertainment
Producent: Dark Lord
Gatunek: Akcja

Ja wiem, że z Cyberpunk 2077 już się ponabijałem i wbiłem mu już niejedną szpilę, ale nie sądzicie, że tytuł Glitchpunk pasuje do niego bardziej? O dziwo Glitchpunk to także gra pochodząca od polskiego studia Dark Lord utrzymana w klimatach cyberpunkowych. Widząc pierwsze screeny z gry, sądziłem że mam deja vu i patrzę na odświeżoną wersję GTA 2 i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ widać, że właśnie druga odsłona legendarnej serii była inspiracją do powstania tego tytułu. W Glitchpunk będziemy mogli wcielić się w androidkę, która musi poradzić sobie w świecie zniszczonym przez wojny nuklearne i teraz rządy sprawują potężne korporacje. Tytułowy glitch sprawia, że nasza bohaterka jest w stanie przeciwstawić się tym korporacjom. Aby doprowadzić do ostatecznej konfrontacji, najpierw konieczne będzie odwiedzenia czterech miast i wykonanie wielu zadań. Z pewnością każdy fan GTA 2 zagra w Glitchpunk niemal z łezką w oku, chociaż ja i tak zdecydowanie bardziej wolałbym odpalić oryginał.

Assassin’s Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża – data premiery 12 sierpnia 2021

assassin's creed valhalla - oblezenie paryza

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft
Gatunek: TPP

Tej gry nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Już 12 sierpnia do gry Assassin’s Creed: Valhalla zostanie wydany dodatek – Oblężenie Paryża. Jest to drugie, duże fabularne rozszerzenie do Valhalli. Pierwszym było Assassin’s Creed: Valhalla – Gniew druidów, które zadebiutowało 13 maja, więc drugie debiutuje dokładnie po 3 miesiącach. Z wcześniej podanych informacji wynika, że jest to ostatnie duże rozszerzenie do tej części Assassin’s Creed, ale być może Ubisoft jeszcze zmieni zdanie.
W dodatku ponownie wcielimy się w Eivora, który trafia do obleganego Paryża, a naszym zadaniem będzie kontynuacja zabezpieczenia przyszłości naszego klanu. Aby móc zagrać w to rozszerzenie, konieczne będzie posiadanie podstawowej wersji gry. Więcej opisywać chyba nie muszę.

Tetragon – data premiery 12 sierpnia 2021

tetragon

Wydawca: Buka Entertainment
Producent: Cafundo Creative Studio
Gatunek: Logiczna

Tetragon trafi w gusta miłośników platformówek. W grze wcielimy się w drwala, który będzie musiał rozwiązywać coraz bardziej skomplikowane zagadki logiczne. Rozwiązanie zagadek pozwoli przedostać się do kolejnych poziomów, a tych musimy trochę pokonać (twórcy przygotowali dokładnie 40 poziomów). Głównym zadaniem Luciosa, bo tak ma na imię główny bohater gry, jest odnalezienie syna, czyli rozwiązywanie łamigłówek nie jest tylko bezmyślnym parciem do przodu, tylko wszystkiemu przyświeca konkretny cel. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że Lucios jest w stanie kontrolować całe plansze i obracać je w taki sposób, aby dostać się do określonego miejsca. Jednak z tymi manipulacjami trzeba uważać, bowiem w zależności od obrotu planszy zmienia się także grawitacja i zawsze trzeba mieć to gdzieś tam z tyłu głowy. Gra ukaże się już 12 sierpnia 2021 roku.

The Plane Effect – data premiery 12 sierpnia 2021

the plane effect

Wydawca: pQube
Producent: Innovina Interactive
Gatunek: Przygodowa

The Plane Effect jest dosyć niecodzienną grą przygodową, gdzie gracz wciela się w postać o imieniu Solo (nie mylić z Hanem Solo), który po skończonej pracy chce po prostu wrócić do swojej rodziny. Problemem jest to, że Solo nie pamięta czy w ogóle ma dom i rodzinę i jakby tego było mało, to jeszcze czuje, że ktoś go obserwuje. Później następuje lawina zdarzeń, które wywracają jego świat do góry nogami. Trzeba przyznać, że choć fabuła wydaje się niezbyt mroczna, to klimat The Plane Effect z minuty na minutę staje się coraz mroczniejszy i ponury. Za grę odpowiada niezależne studio Innovina Interactive, a gra zadebiutuje już 12 sierpnia 2021 roku.

Voidtrain – data premiery 12 sierpnia 2021

voidtrain

Wydawca: Nearga
Producent: Nearga
Gatunek: FPP/Survival

Premiera gry Voidtrain planowana jest na 2022 roku (nie podano jeszcze dokładnej daty premiery), ale już 12 sierpnia 2021 będziemy mogli ograć wersję we wczesnym dostępie. Gra jest kolejnym przedstawicielem gatunku survival, choć wcielamy się w niej w dość nietypową rolę. W Voidtrain przyjdzie nam kierować bohaterem będących mechanikiem na pokładzie pociągu, który ma możliwość podróżowania między wymiarami. Brzmi ciekawie? Niestety nie dla mnie, ale kto wie? Może akurat gra Voidtrain zainteresuje kogoś z Was?
Gra została stworzona przez niezależne studio Nearga, która w swoim dorobku ma już jedną grę z gatunku survival – Desolate. Podróżując między wymiarami, będziemy musieli po prostu przetrwać, jak to bywa w grach z tego gatunku. Rozgrywka przeznaczona jest dla jednego gracza lub maksymalnie 4 w trybie kooperacji.

Faraday Protocol – data premiery 12 sierpnia 2021

faraday protocol

Wydawca: Deck13 Interactive
Producent: Red Koi Box
Gatunek: FPP

Faraday Protocol jest logiczną grą ukazującą rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby. W grze wcielamy się w postać Rauga Zeekona, który jest międzygwiezdnym astrologiem badającym gwiazdy. Zapomniałem dodać, że sama akcja gry dzieje się w odległej przyszłości gdzie podróże międzygwiezdne są tak popularne i dostępne, jak dzisiaj jazda komunikacją miejską. Zeekon otrzymuje specjalne zadanie zbadania niepoznanej dotąd planety, nazwanej Opis, na której zaraz po wylądowaniu wita nas sztuczna inteligencja Iris. W trakcie rozgrywki będziemy przemierzać rozległe lokacje naszpikowane nowoczesną technologią. Wizualnie gra może przypominać grę Portal i nic w tym dziwnego, ponieważ widać, że mogła ona stanowić inspiracje dla twórców. Oczywiście jak to w tego typu grach bywa, na swojej drodze napotkamy liczne łamigłówki, które trzeba będzie rozwiązać jeśli będziemy chcieli odkryć, kto stoi za tym wszystkim, co dzieje się na planecie Opis. Gra zadebiutuje już 12 sierpnia.

Foreclosed – data premiery 12 sierpnia 2021

foreclosed

Wydawca: Merge Games
Producent: Antab Studio
Gatunek: TPP

Indyki…indyki wszędzie. Kolejny indyk na liście to Foreclosed, który zadebiutuje już 12 sierpnia 2021 roku na platformie Steam. Nie dość, że jest to gra indie, to do tego utrzymana w klimatach, które w ogóle do mnie nie przemawiają czyli szeroko pojęty cyberpunk.
Nie mogło oczywiście zabraknąć w niej elementów RPG, które mam wrażenie, że ostatnio można zauważyć w każdej powstającej i wydawanej grze. Akcja gry nie jest przesadnie skomplikowana i skupia się wobec ucieczki głównego bohatera – Evana Kapnosa z miasta rządzonego przez mega korporacje. Nasz bohater oprócz tego, że musi uciekać, musi odkryć także swoją tożsamość, której nie pamięta. Foreclosed swoją stylistyką przypomina nieco interaktywny komiks.

Naraka: Bladepoint – data premiery 12 sierpnia 2021

naraka bladepoint

Wydawca: 24 Entertainment
Producent: 24 Entertainment
Gatunek: TPP

Naraka: Bladepoint to ewidentnie produkcja skierowana do fanów walki bronią białą i jednocześnie tych, którzy lubią gry w stylu For Honor. Tak jak w przypadku gry od Ubisoft, tak i tu mamy do czynienia z sieciową grą, w której będziemy mogli mierzyć się z innymi graczami. Gra została stworzona przez studio 24 Entertainment i jest to ich debiut jeżeli chodzi o gry komputerowe. Do Naraka: Bladepoint dodano także możliwość parkouru, który z pewnością pozwoli na dokładniejsze eksplorowanie aren walki. Zasady gry są banalnie proste i polegają po prostu i może „aż” na przeżyciu. Wszystko zależy od tego jak dobrze opanujemy skilla i poznamy animacje w momencie walki bowiem każdej broni i każdemu atakowi została przypisana inna animacja. Jeżeli opanujecie te podstawy pojedynki nie będą aż tak trudne, chociaż będą stanowić wyzwanie. Gra zadebiutuje już za dwa tygodnie na platformie Steam.

SkateBIRD – data premiery 12 sierpnia 2021

skatebird

Wydawca: Glass Bottom Games
Producent: Glass Bottom Games
Gatunek: Zręcznościowa

Jeśli spodziewaliście się po tym tytule następcy Tony Hawk’s Pro Skater, to niestety muszę Was rozczarować. Gra SkateBIRD jest dokładnie tym, co prezentuje tytuł…czyli wcielamy się w niej w ptaka, który lubi jeździć na deskorolce. Tytułowy ptak jeździ sobie po skateparkach, które zostały stworzone w biurach, sypialniach, pokojach dziennych i innych pomieszczeniach mieszkań czy firm, wykonuje zadania zlecane przez inne ptaki i tak to się jakoś kręci. Z czasem zaczyna zdobywać popularność wśród ptasich fanów deski i otwierają się przed nim wrota do wielkiej kariery. Ktoś, kto to wymyślił musiał mieć albo bujną wyobraźnię albo być po ciężkich narkotykach, więc od razu mówię, że jest to gra przeznaczona dla desperatów.

Road 96 – data premiery 16 sierpnia 2021

Road 96

Wydawca: DigixArt Studio
Producent: DigixArt Studio
Gatunek: Przygodowa/FPP

Kolejna gra indie w zestawieniu (zresztą jak 90% gier w sierpniu). W Road 96 wcielamy się w postać zbuntowanej bohaterki, która postanawia wyruszyć w drogę i uciec państwa autorytarnego. Do przemierzenia będzie miała proceduralnie generowany świat (co samo w sobie świadczyć może o marnej jakości tej produkcji). Gra może mieć różne zakończenia w zależności od podejmowanych przez nas decyzji, które dotyczą także bohaterów niezależnych, których spotkamy na swojej drodze i od nas będzie zależało czy będziemy chcieli im pomóc czy też nie. Rozgrywka w Road 96 opiera się właśnie na podejmowaniu decyzji, bo także od nich może zależeć to, jaki świat zostanie wygenerowany. Gra pojawi się już 16 sierpnia 2021 roku.

Greak: Memories of Azur – data premiery 17 sierpnia 2021

greak memories of azur

Wydawca: Team17
Producent: Navegante
Gatunek: Zręcznościowa

Greak: Memories of Azur to zręcznościowa gra przygodowa, która swoją stylistyką może przywodzić na myśl taki tytuł jak np. Oddworld Soulstorm. Do naszej dyspozycjo zostanie oddanych aż trzech bohaterów, z których każdy dysponuje unikalnymi zdolnościami i umiejętnościami. Na początku będziemy musieli ogarnąć zasady gry jednym bohaterem, którym jest Greak i to właśnie on będzie musiał uratować swoje rodzeństwo, aby później móc skupić się na pozyskaniu elementów potrzebnych do budowy sterowca. Samo posiadanie sterowca ma im pomóc w przetrwaniu wojny, która toczy się w ich krainie. Jest to kolejna gra niezależna, którą ograją zapewne tylko Ci, którzy o niej wiedzieli i chcieli zagrać, więc nie wróżę jej jakiegoś spektakularnego sukcesu. Jeśli chcecie ograć ten tytuł, to będziecie mieli okazję już 17 sierpnia.

Humankind – data premiery 17 sierpnia 2021

humankind

Wydawca: SEGA
Producent: Amplitude Studios
Gatunek: Strategiczna

Jedna z większych premier sierpnia, która ma być konkurencją dla serii Civilization. Założenia rozgrywki są w zasadzie podobne, jak to bywa w konkurencyjnej serii. W Humankind rozpoczynamy od wyboru cywilizacji, a później kierujemy wybraną cywilizacją przez wszystkie epoki od czasów starożytnych do czasów współczesnych.
Rozgrywkę będzie można rozpocząć, maksymalnie cofając się do epoki brązu. W grze nie zabraknie wielkich bitew, które będą rozgrywać się w systemie turowym, które w zależności od wyniku pchną naszą cywilizację do przodu lub sprawią, że rozwój chwilowo zatrzyma się w miejscu. Jak to w grach strategicznych bywa, tak i tutaj nie mogło obyć się bez rozbudowy miasta, które warto jest przemyśleć w taki sposób aby jak najprościej można było je chronić przed wrogimi atakami. Gra zadebiutuje już 17 sierpnia i będzie dostępna w cenie około 150-170 zł w zależności od platformy, co uważam za cenę przystępną, biorąc pod uwagę fakt, że niektóre studia na tyle wyceniły swoje indyki, które jakością zasługują na dodawanie do paczki zapałek, a nie kupna za grube pieniądze.

Tetris Effect: Connected – data premiery 18 sierpnia 2021

tetris effect connected

Wydawca: Enhance Games
Producent: Monstars
Gatunek: Logiczna

Nie wiem, czy na świecie istnieje jakiś szanujący się gracz, który wcześniej nie usłyszał o Tetrisie. Gra Tetris Effect: Connected jest kolejną odsłoną legendarnego cyklu, który pierwotnie został wydany tylko na konsolę Playstation 4. Już 18 sierpnia 2021 gra zadebiutuje także na komputerach PC i będzie zawierać wszystkie rozszerzenia, jakie do niej wyszły od momentu debiutu na konsoli czyli od 2018 roku. Poza odświeżoną oprawą wizualną twórcy gry ze studia Monstars nie ingerowali w jej mechanikę, więc cały trzon pozostaje bez zmian. Jedyną nowością, jaką wniesie do świata Tetris Effect: Connected jest możliwość rozgrywki online.

Mayhem Brawler – data premiery 18 sierpnia 2021

mayhem brawler

Wydawca: Hero Concept
Producent: Hero Concept
Gatunek: Akcja

Mayhem Brawler jest grą typu beat’em up, więc fani takiego klasyka jak Contra z pewnością się w niej odnajdą. Gra pozwoli wcielić się nam w stróżów prawa, którzy będą bronić porządku na ulicach, walcząc z przestępcami i wszelkiej maści potworami (w tym zombie). Co ciekawe dla tego typu gier w Mayhem Brawler będziemy mogli podejmować decyzje, które mogą zaważyć na zakończeniu, jakie zobaczymy. W 99% tego typu gier zakończenie jest z góry ustalone przez twórców, a naszym zadaniem jest po prostu wybicie wszystkiego, co się rusza. Tu jednak będziemy mieli jeszcze możliwość decyzji. Gra zadebiutuje już 18 sierpnia 2021 roku na platformie Steam.

Mortal Shell – data premiery 18 sierpnia 2021

mortal shell

Wydawca: PlayStack
Producent: Cold Symmetry
Gatunek: TPP

Mortal Shell to wręcz pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii Dark Souls, która dorobiła się nawet własnego określenia dla gier podobnych klimatem – soulslike. W Mortal Shelle przemierzamy mroczny świat fantasy, w którym niebezpieczeństwa czają się na każdym kroku. Jest to jednocześnie debiut dla studia Cold Symmetry i z tego co prezentują gameplaye oraz screeny z gry, mogą oni liczyć na udany debiut. Akcja przedstawiona jest w klasycznym dla serii Dark Souls stylu, czyli z perspektywy trzeciej osoby TPP. Mechanika walk oparta jest na zręczności i odpowiednim wyczuciu czasu. Wszystkie ruchy, jakie przyjdzie nam wykonywać muszą być dobrze zaplanowane, bo o tzw. grze na pałę (której czasami się poddaję) możecie tu zapomnieć, a jeśli planujecie obrać taką taktykę, to daleko nie zajdziecie. Premiera gry zapowiedziana jest na 18 sierpnia.

Mortal Shell: The Virtuous Cycle – data premiery 18 sierpnia 2021

mortal shell the virtuous cycle

Wydawca: PlayStack
Producent: Cold Symmetry
Gatunek: TPP

Mortal Shell: The Virtuous Cycle jest to pierwszy dodatek fabularny do gry Mortal Shell, który ukaże się w tym samym czasie co podstawowa wersja gry i dostaniemy go w pakiecie. Pisze o nim osobny wpis, bo nie jest to dodatek, który wprowadzi do gry 2 nowe miecze i unikalną koszulę czy coś w ten deseń, ale faktycznie wzbogaci rozgrywkę o nowe bronie, wrogów oraz lokacje. Sądząc po dacie premiery, można uznać, że jest to po prostu dodanie do gry elementów, które zostały wcześniej wycięte z podstawowej wersji gry, a które nie były do końca dopracowane ale udało się zdążyć na oficjalną premierę więc, wyjdą w formie patcha/dodatku.

Yuoni – data premiery 19 sierpnia 2021

yuoni

Wydawca: Chorus Worldwide
Producent: Tricore
Gatunek: Survival Horror

Yuoni jest japońskim survival horrorem, w którym gracz wciela się w uczennicę próbująca przetrwać w świeci upiorów. To jest w sumie główny motyw przewodni gry, a tym co najbardziej przeraża jest to, że jako gracz jesteśmy dla tych upiorów bezbronni, czyli jak w przypadku np. Obcy: Izolacja, gra będzie sprowadzała się do ucieczki i skradania, a nie walki. Wszystkie spotykane przez nas zjawy są ślepe lub głuche, a rozgrywkę można podzielić na dwie kategorie związane z dziecięcymi zabawami – grą w chowanego i berka. Podczas gry w chowanego przyjdzie nam eksplorować wszystkie miejsca w poszukiwaniu przedmiotów mogących pomóc nam przy uciecze ze świata zjaw i upiorów, do której będzie dochodziło podczas rozgrywki w trybie berka. Jestem ciekaw klimatu, jaki będzie w tej grze, choć raczej nie ma za bardzo sensu nastawiać się na to, żeby gra okazała się hitem. Premiera gry zapowiedziana jest na 19 sierpnia 2021 roku, natomiast w wersji na Steam trafi dopiero 31 sierpnia.

RiMS Racing – data premiery 19 sierpnia 2021

rims racing

Wydawca: Nacon
Producent: Raceward Studio
Gatunek: Sportowa

Z pewnością każdy fan wyścigów motocyklowych czeka na ten tytuł i już ostrzy sobie na niego zęby. Gra RiMS Racing odróżnia się od pozostałych gier z tej tematyki tym, że pozwala wcielić się jednocześnie w inżyniera oraz mechanika zespołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz zyska dużo większą możliwość wpływu na osiągi swojej maszyny i zyska realny wpływ na modyfikacje przed każdym wyścigiem czy też serią próbą. Fani ścigania się jednośladem będą musieli poczekać do 19 sierpnia, ale ten czas powinien szybko minąć i ani się obejrzą, a będą już przemierzać wirtualne trasy przygotowane przez twórców ze studia Raceward Studio.

Recompile – data premiery 19 sierpnia 2021

recompile

Wydawca: Plug in Digital
Producent: Phigames
Gatunek: TPP

Gier indie w sierpniu pojawi się tyle, że trudno będzie nam za nimi nadążyć. Niektóre mają lepszą fabułę, inne z kolei mają taką, że w zasadzie lepiej by było gdyby nie powstały w ogóle, a jaką grą jest Recompile? Nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał zgłębiać temat tej gry bowiem gracz wcieli się w… program, który będzie przemierzał wirtualną rzeczywistość, a cała akcja gry ukazana zostanie z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Jak to w przypadku gier indie bywa, głównym celem nas, jako programu jest odkrycie sensu swojego istnienia.
Gra ukaże się 19 sierpnia 2021 roku.

SYNTHETIK 2 – data premiery 19 sierpnia 2021

synthetik 2

Wydawca: Flow Fire Games
Producent: Flow Fire Games
Gatunek: Akcja

Akcja gry SYNTHETIK 2 ukazana jest w rzucie izometrycznym, a historia przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której maszyny opanowały świat. Już po samym tytule można wnioskować, że będzie to druga część gry, a pierwsza nosiła tytuł SYNTHETIK: Legion Rising. Gracz wciela się w postać androida, który musi walczyć z maszynami, a celem ostatecznym będzie starcie z Bogami, którymi w grze są maszyny odpowiedzialne za stworzenie i kontrolowanie robotów, które po drodze będziemy eliminować. W SYNTHETIK 2 nie zabraknie także elementów RPG, które wpłyną na kierunek rozwoju naszego androida i dostosowanie rozgrywki pod nasze upodobania. Z pewnością grając w SYNTHETIK 2 nie unikniecie frustracji bowiem trzeba ją przejść „na raz”. Każda śmierć oznacza rozpoczęcie rozgrywki od początku (czuć nieco starą szkołę gier).

12 Minutes – data premiery 19 sierpnia 2021

12 minutes

Wydawca: Annapurna Interactive
Producent: Luis Antonio
Gatunek: Przygodowa

12 Minutes jest dosyć nietypową grą przygodową, w której akcje śledzimy z perspektywy loty ptaka. Chociaż lot ptaka to za mocno powiedziane bowiem historia opowiedziana w grze rozgrywa się w jednym pomieszczeniu ukazanym z góry. Gra opowiada historię małżeństwa i przedstawia spokojny wieczór, który przerywa wizyta policjanta oskarżającego żonę bohatera o morderstwo. W wyniku szarpaniny kierowany przez nas bohater ginie i wtedy gra cofa się o tytułowe 12 minut wstecz. Będąc uwięzieni w tej pętli czasu, będziemy musieli odkryć, kto tak naprawdę dokonał morderstwa i czy jesteśmy w stanie wyjść z tej sytuacji cało. Jest to z pewnością ciekawa pozycja i chętnie sprawdzę ją osobiście, także z tego względu, że w głównego bohatera wcielił się James McAvoy, w policjanta wciela się Willem Dafoe, a głosu żonie głównego bohatera udzieliła Daisy Ridley. Gra ukaże się już 19 sierpnia i trafi także na platformę Steam.

Madden NFL 22 – data premiery 20 sierpnia 2021

madden nfl 22

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA Sports
Gatunek: Sportowa

Tej gry nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać. Z pewnością gra nie jest przeznaczona na europejski rynek, bowiem zainteresowanie NFL jest na naszym kontynencie znikome, chyba nawet mniejsze niż za oceanem zainteresowanie piłką nożną, to jednak warto jest wspomnieć, że już 20 sierpnia 2021 roku gra Madden NFL 22 będzie dostępna do kupienia. Tak jak w przypadku innych produkcji od EA Sports, tak w przypadku Madden, nacisk położony będzie nie na rozgrywkę tylko na jak najszerszą monetyzację gry. Nie zabraknie tu też trybu MUT, czyli odpowiednika FUT z serii FIFA. W wersjach na konsole Playstation 5 oraz Xbox Series X oraz S zadebiutuje także nowy system Dynamic Gameday. Choć gra skierowana jest do konkretnej grupy fanów myślę, że na naszym rynku również spotka spore grono nabywców jeśli wziąć pod uwagę cały czas rosnącą popularności tego sportu nad Wisłą.

Aliens: Fireteam Elite – data premiery 24 sierpnia 2021

aliens fireteam elite

Wydawca: Focus Home Interactive
Producent: Cold Iron Studios
Gatunek: TPP

Aliens: Fireteam Elite ukaże się za nieco ponad 3 tygodnie (o ile po drodze nie zaliczymy jakiegoś poślizgu premiery) i z pewnością trafi w gusta graczy uwielbiających uniwersum Obcego. Aliens: FE posiada bowiem licencję na wykorzystanie marki, a sama jest kooperacyjną strzelanką, w której wcielamy się w jednego z członków trzyosobowego oddziału, którzy będą mierzyć się z nadciągającymi hordami obcych. Rozgrywka opowiada wydarzenia, które mają miejsce 23 lata po tym co mogliśmy oglądać w filmie Obcy III. Do przejścia będą 4 rozbudowane kampanie fabularne (jak to w grach kooperacyjnych bywa, może okazać się, że nie będą one zbyt długie), a każda z nich będzie podzielona na 3 misje – czyli szybko obliczając, na nas i naszych towarzyszy czeka 12 misji do przejścia. Do dyspozycji graczy oddano 5 klas bohatera i każda z nich dysponuje osobnym arsenałem i wyposażeniem – warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji uzgodnić ją z towarzyszami.

Hoa – data premiery 24 sierpnia 2021

hoa

Wydawca: PM Studios
Producent: Skrollcat Studio
Gatunek: Zręcznościowa

Hoa to niezobowiązująca gra zręcznościowa, w której rozgrywkę obserwujemy z boku, a cała gra stworzona została w oparciu o grafikę 2D. Gracz wciela się w tytułową Hoę, która na pierwszy rzut oka przypomina biedronkę. Przemierzając las, natrafiamy na różnego rodzaju łamigłówki i zagadki logiczne i od czasu do czasu przyjdzie nam też zmierzyć się z nieprzyjaznymi istotami zamieszkującymi ten las. Hoa została zaprojektowana w taki sposób, aby granie w nią odprężało i nie powodowało frustracji, nie należy więc oczekiwać po niej zbyt skomplikowanych zagadek i wymagających wyzwań – ta gra ma po prostu pomóc w zrelaksowaniu się. Premiera została zapowiedziana na 24 sierpnia 2021 roku.

King’s Bounty II – data premiery 24 sierpnia 2021

kings bounty 2

Wydawca: Prime Matter
Producent: 1C Entertainment
Gatunek: Strategiczna

Czy jest tu jakiś fan gier strategicznych, który nie kojarzyłby gry King’s Bounty? Ciężko mi wyobrazić sobie kogoś takiego, bo to jakby fan gier MMO nigdy nie słyszał o World of Warcraft. Oczywiście to porównanie jest nieco na wyrost, bo wśród gier strategicznych z pewnością są tytuły bardziej zasłużone niż ten, ale jednak trochę wstyd nie znać tego tytułu. Jak sam tytuł wskazuje mamy tu do czynienia z pełnoprawną drugą odsłoną serii, a sama gra King’s Bounty sama czerpie inspiracje z takich klasyków jak, chociażby legendarna seria Heroes. Do dyspozycji gracza zostanie oddanych trójka bohaterów, których decyzje i poczynania wpłyną na końcowe losy królestwa Nostria i tylko od nas zależy, jak potoczą się te losy. W grze nie zabraknie także elementów RPG.

Lone Echo II – data premiery 24 sierpnia 2021