euro truck simulator 2 iberia

Premiery tygodnia (05.04.2021 – 11.04.2021)

Prima Aprilis już za nami, więc warto zapoznać się z listą gier jakie swoją premierę będą miały już w nadchodzącym tygodniu. Sprawdźcie jakie gry pojawią się między 05.04.2021, a 11.04.2021 roku. Może wśród nadchodzących tytułów znajdziecie coś, co może was zainteresować.

  1. Colony Ship
  2. Lost Words: Beyond the Page
  3. Oddworld: Soulstorm
  4. 3 out of 10: Season Two
  5. Cozy Grove
  6. Scarlet Hood and the Wicked Wood
  7. Euro Truck Simulator 2: Iberia
  8. Realpolitiks II
  9. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
  10. Say No! More

Colony Ship (06 kwietnia 2021)

colony ship

Wydawca: Iron Tower
Producent: Iron Tower
Gatunek: RPG

Colony Ship to turowa gra RPG, która jest raczej chłodno przyjęta przez fanów. Gra główny nacisk kadzie na taktyczne turowe bitwy, a światem gry jest kraina inspirowana Europą z czasów Imperium Rzymskiego. Tak jak w przypadku Imperium Rzymskiego, które chciało podbić całą Europę, tak tutaj chodzi o kosmiczną kolonizację obcej planety. Do wyboru gracz otrzyma 12 członków drużyny, które będą różnić się między sobą przydatnością i potencjałem bojowym. Do premiery zostało już niewiele czasu i każdy gracz chcący skolonizować inną planetę będzie miał taką możliwość już w najbliższy wtorek (06.04.2021 roku).

Lost Words: Beyond the Page (06 kwietnia 2021)

lost words beyond the page

Wydawca: Modus Games
Producent: Sketchbook Games
Gatunek: Platformówka

Jedna z dwóch platformówek, której premiera zaplanowana jest na 6 kwietnia 2021 roku. Lost Words: Beyond the Page jest klasyczną grą platfromową, w której zawierają się także elementy gier logicznych. Gra posiada dosyć niekonwencjonalne podejście do tematu bowiem gracz wciela się w bohatera, który eksploruje pamiętnik nastolatki, a większość przygód to wymyślone przez tą nastolatkę historie.
Czasami zamiast skakania po platformach będziemy musieli skakać po słowach, a czasami nawet po pełnych zdaniach, nie unikając licznych łamigłówek.

Oddworld: Soulstorm (06 kwietnia 2021)

Wydawca: Oddworld Inhabitants
Producent: Oddworld Inhabitants
Gatunek: Platformówka

Nie wiem czy przypadkiem Oddworld: Soulstorm nie okaże się najgłośniejszą premierą nadchodzącego tygodnia. Gry z serii Oddworld ukazują się już od 1997 roku i nie są to takie płytkie gry jakich można by się spodziewać po grze platformowej. W Oddworld: Soulstorm poruszane są tematy kapitalizmu i wszechobecnego konsumpcjonizmu.
Gracz ponownie wciela się w Abe, który musi znaleźć drogę do wolności dla siebie i swoich towarzyszy. Gra swój debiut będzie miała już w najbliższy wtorek 06 kwietnia 2021 roku.

3 out of 10: Season Two (08 kwietnia 2021)

3 out of 10 season Twot

Wydawca: Terrible Posture Games
Producent: Terrible Posture Games
Gatunek: Przygodowa

Już sam tytuł gry wskazuje na to, że jest to druga odsłona gry, której pierwsza cześć ukazała się w zeszłym roku. Za grę odpowiada studio Terrible Posture Games, które wcześniej wyprodukowało takie gry jak Tower of Guns i Mothergunship (czyli nic specjalnego).
Gra w dalszym ciągu polega na stworzeniu wymarzonej produkcji, której oceny będą wyższe niż 3/10 (szkoda, że sama gra nie może pochwalić się wyższą oceną). Przeszkodą do osiągnięcia celu jest jednak zaawansowana sztuczna inteligencja oraz konkurencyjne studia walczące ze sobą o rząd dusz.

Cozy Grove (08 kwietnia 2021)

cozy grove

Wydawca: Spry Fox
Producent: Spry Fox
Gatunek: Przygodowa

Kolejna gra przygodowa, o której więcej wspominałem przy okazji premier na nadchodzący miesiąc. Cozy Grove jest gra przygodową, której akcja ukazana jest w rzucie izometrycznym, a sama rozgrywka polega na eksploracji wyspy zamieszkanej przez duchy i wykonując zadania, które od nich dostaniemy aby przynieść im ukojenie. Gra została opracowana przez niezależne studio Spry Fox i swoją premierę będzie miała już w nadchodzący czwartek (08 kwietnia 2021 roku).

Scarlet Hood and the Wicked Wood (08 kwietnia 2021)

scarlet hood and the wicked wood

Wydawca: Headup Games
Producent: Devespresso Games
Gatunek: Przygodowa

Scarlet Hood and the Wicked Wood to gra przygodowa pozwalająca na śledzenie grupy artystów, która utknęła w tytułowym lesie, a ich historia rozgrywa się na przestrzeni jednego tygodnia. Gra nie jest liniowa i tylko od wyborów gracza zależy, to jak zakończy się historia.

Euro Truck Simulator 2: Iberia (08 kwietnia 2021)

euro truck simulator 2 iberia

Wydawca: SCS Software
Producent: SCS Software
Gatunek: Symulator

Gier z serii Euro Truck Simulator chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nawet jeżeli ktoś nie jest fanem symulatorów jeżdżenia ciężarówką z pewnością słyszał o tej serii gier.
Już w najbliższy czwartek (08 kwietnia 2021 roku) swoją premierę będzie miało siódme już rozszerzenie do ETS. Rozszerzenie będzie nosiło podtytuł Iberia i obejmować będzie tereny należące do Hiszpanii oraz Portugalii. Oprócz tego będziemy mogli zwiedzić także Księstwo Andory oraz Gibraltar. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych 370 tysięcy kilometrów kwadratowych. Same wybrzeża będą posiadały ponad 3 tysiące kilometrów. Nie pozostaje nic innego jak tylko odkurzyć swoją kierownicę i przygotować ją na czwartek.

Realpolitiks II (08 kwietnia 2021)

realpolitiks II

Wydawca: Cenega
Producent: Jujubee
Gatunek: Strategiczna

Kolejna gra, o której więcej pisałem w przypadku opisywania premier na kwiecień. Z pewnością jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier politycznych bowiem Realpolitiks II pozwoli nam stanąć na czele jednego z 216 krajów i pokierować je ku światowej potędze. W grze znajdą się nowe elementy w stosunku do pierwowzoru, będziemy mogli decydować o ustroju jaki będzie panował w naszym kraju. Będziemy mogli także prowadzić działania wojenne i skorzystać z dużo bardziej rozbudowanej opcji dyplomacji.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV (09 kwietnia 2021)

the legend of heroes trails of cold steel 4

Wydawca: NIS America
Producent: Nihon Falcom Corp
Gatunek: RPG

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV jest to klasyczna gra RPG, w której gracz będzie kierował całą drużyna bohaterów eksplorujących wielki świat wypełniony zadaniami. Dzięki ich wykonywaniu będziemy zdobywać punkty doświadczenia, które pozwolą nam awansować na kolejne poziomy. W porównaniu do poprzednich odsłon raczej nie ma co liczyć na wielką rewolucję. Gra zadebiutuje już 09 kwietnia 2021 roku.

Say No! More (09 kwietnia 2021)

say no! more

Wydawca: Thunderful
Producent: Studio Fizbin
Gatunek: Zręcznościowa

Niezależna i prosta gra, w której gracz wcieli się w postać stażysty w wielkiej korporacji, a do jego zadań będzie mówienie swoim współpracownikom „nie”. Say No! More to gra mówiąca o terrorze z jakim spotykają się pracownicy korporacji, a mówienie każdemu słowa „nie” ma być nauką asertywności oraz walczenia o swoje. Cała rozgrywka ogranicza się do używania tylko jednego przycisku.