nba 2k22

Premiery tygodnia (06.09.2021 – 12.09.2021)

Wrzesień w pełni, więc bez zbędnego przedłużania lecę z premierami na najbliższy tydzień. Przygotowując się na premiery miesiąca i widząc, jak przez ostatni tydzień daty premier gier zaczęły ulegać zmianie, postanowiłem zrezygnować z dalszego tworzenia premier miesiąca ponieważ mija się to z celem przy obecnym trybie i modzie na przekładanie premier, które zapowiadane są praktycznie z dnia na dzień. Zamiast premier miesiąca będziecie mogli co tydzień sprawdzać najbliższe premiery. Zapraszam.

 1. Bus Simulator 21
 2. Encased
 3. American Truck Simulator: Wyoming
 4. Sonic Colours Ultimate
 5. Arboria
 6. BloodRayne Betrayal: Fresh Bites
 7. Dice Legacy
 8. Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa
 9. The Artful Escape
 10. Toy Soldiers HD
 11. NBA 2K22
 12. Life is Strange: True Colors
 13. Lost in Random
 14. Tales of Arise

Bus Simulator 21 – data premiery 7 września 2021

Bus simulator 21

Wydawca: astragon Entertainment
Producent: StillAlive
Gatunek: Symulator

Tydzień premier bez premiery gry z gatunku symulatora czegokolwiek, to chyba już tydzień stracony. Nie przypominam sobie, żeby w ciągu ostatnich 6 miesięcy znalazł się jakiś miesiąc w ciągu którego nie byłoby premiery jakiegoś mniej lub bardziej znanego symulatora. Tym razem trafiło na symulator kierowcy autobusu. Nie muszę chyba tłumaczyć, na czym będzie polegała rozgrywka. Jest to już kolejna odsłona tej serii i wprowadza ona szereg usprawnień w stosunku do poprzednich odsłon, a największe z nich to… dodanie nowych pojazdów (szok) oraz drugą mapę. Z pewnością gra skierowana do miłośników komunikacji miejskiej, a jeśli jeszcze nie wiecie kiedy odbędzie się premiera gry, to już spieszę z odpowiedzią – 7 września 2021 roku na platformie Steam.

Encased – data premiery 7 września 2021

Encased

Wydawca: Prime Matter
Producent: Dark Crystal Games
Gatunek: RPG

Encased to oldschoolowe RPG, którego akcja przedstawiona jest w rzucie izometrycznym. Z pewnością klimat gry przypadnie fanom postapokalipsy. Za tytuł odpowiada rosyjskie studio Dark Crystal Games. Grając w Encased widać, że twórcy wzorowali się na takich tytułach, jak Fallout, Baldur’s Gate itp. Obszar gry składa się ze 170 sektorów, które możemy zwiedzać praktycznie od początku gry. W grze oprócz wątku głównego czekają na nas także zadania poboczne, jak to zwykle w grach RPG bywa. Gra zadebiutuje 7 września 2021 roku.

American Truck Simulator: Wyoming – data premiery 7 września 2021

american truck simulator wyoming

Wydawca: SCS Software
Producent: SCS Software
Gatunek: Symulator

Przy tym tytule chyba nie muszę pisać zbyt wiele. Każdy, nawet ktoś, kto nie interesuje się tym symulatorem ciężarówek, na pewno słyszał o tym tytule. Tym razem mamy do czynienia już z siódmym dużym dodatkiem do American Truck Simulator, który wprowadza do gry tytułowy stan Wyoming. W kwestii mechanicznej nic się nie zmienia i pozostałe aspekty gry pozostają bez zmian. Gra ukaże się już w najbliższy wtorek 7 września 2021 roku.

Sonic Colours Ultimate – data premiery 7 września 2021

sonic colours ultimate

Wydawca: SEGA
Producent: Blind Squirrel Entertainment
Gatunek: Zręcznościowa

Gratka dla wszystkich fanów jeża poruszającego się z prędkością błyskawicy. Sonic Colours Ultimate jest klasycznym remasterem gry z 2010 roku. Pierwotnie tytuł ukazał się na platformę Nintendo Wii, więc możemy spodziewać hybrydy między 2D i 3D. Fabuła będzie kręcić się po raz kolejny wokół starcia Sonica i doktora Eggmana. Gra także ukaże się 7 września 2021 roku i będzie dostępna na platformie Epic Store.

Arboria – data premiery 9 września 2021

arboria

Wydawca: All in! Games
Producent: Dreamplant
Gatunek: TPP

Debiutancka gra od polskiego studia Dreamplant, która tym razem jest opisywana jako przygodowa gra RPG ukazana z perspektywy trzeciej osoby. Jak przystało na klasyczną grę z elementami RPG akcja toczy się w mrocznych klimatach science fantasy świata Durnaru. Gracz wciela się w bohatera imieniem Yotun, który nazywany jest (szok) Wybrańcem i już jako ten wybraniec musi oczywiście uratować krainę przed zagładą. A dokładniej, to nie świat tylko swoją wioskę, jednocześnie zgłębiając tajemnicę swojego plemienia. Gra ukaże się już 9 września 2021 roku na platformie Steam.

BloodRayne Betrayal: Fresh Bites – data premiery 9 września 2021

bloodRayne betrayal fresh bites

Wydawca: Ziggurat
Producent: WayForward Technologies
Gatunek: Akcja

Każdy fan gier o wampirach powinien znać i kojarzyć taką bohaterkę, jak BloodRayne, która jest dhampirzycą. BloodRayne Betrayal: Fresh Bites jest remasterem trzeciej części gry BloodRayne, która raczej przez nikogo nie jest uznawana za pełnowartościową grę. Remaster utrzymany jest w klimatach dwuwymiarowej gry zręcznościowej side-scroll. Dla zainteresowanych tytułem gra ukaże się już 9 września 2021 roku.

Dice Legacy – data premiery 9 września 2021

dice legacy

Wydawca: Ravenscourt
Producent: DESTINYbit
Gatunek: Strategiczna

Dice Legacy to gra skierowana do wszystkich fanów gier z gatunku city builder, której cel ogranicza się do klasycznych celów dla tego typu gier, czyli rozbudowy naszej początkowej osady do rozmiarów potężnej i prężnie działającej twierdzy. Nie liczcie jednak na to, że będzie to tytuł zbliżony rozmachem do takich gier jak SimCity czy Cities XL. Dice Legacy to typowa gra indie, a jej akcja rozgrywa się w klimatach fantasy. Nie wiem, czy znajdą się tu osoby, które są fanami tego gatunku, ale kto wie. Gra zadebiutuje już za 4 dni na platformie Steam.

Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa – data premiery 9 września 2021

hindsight 20 20 wrath of the raakshasa

Wydawca: Triple-I Games
Producent: Triple-I Games
Gatunek: Akcja

Widząc tego typu gry w tygodniowych zestawieniach, coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czy jest w ogóle sens umieszczać je w premierach tygodnia. Są to gry, które przeznaczone są dla prawdziwych desperatów albo osób, które nie mają co robić ze swoim czasem. Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa już samym tytułem odstrasza od siebie graczy, nie wspominając już o tym, że nie ma ona czym zachęcić do ogrania jej. Fabuły nie będę opisywał, bo szkoda na nią miejsca w Internecie. Gra zadebiutuje 9 września 2021 roku na Steam.

The Artful Escape – data premiery 9 września 2021

the artful escape

Wydawca: Annapurna Interactive
Producent: Beethoven and Dinosaur
Gatunek: Zręcznościowa

Kolejna gra indie, która jest miksem wszystkich innych gier. Tym razem mamy do czynienia z miksem platformówek, zręcznościówek, muzycznych, przygodowych, akcji. Wiadomo, że jak coś jest miksem wszystkiego, to ostatecznie jest do niczego. Średnia ocen przedpremierowych gry to zawrotne 1, więc raczej nie ma na co czekać. W grze musimy odnaleźć tożsamość muzyczną bohatera – szał nie? Gra ukaże się już 9 września 2021 roku.

Toy Soldiers HD – data premiery 9 września 2021

toy soldiers hd

Wydawca: Accelerate Games
Producent: Signal Studios
Gatunek: Strategiczna

Toy Soldiers HD to poprawiona wersja gry z 2010 roku, a w grze kierujemy armią plastikowych żołnierzyków, które musimy ustawić w odpowiednich miejscach w celu odparcia ataku wrogich jednostek. W grze nie zabraknie także starć z bossami, a całą akcję będziemy obserwować w typowy dla gier tower defense sposób, czyli z gory.

NBA 2K22 – data premiery 10 września 2021

nba 2k22

Wydawca: 2K Sports
Producent: Visual Concepts
Gatunek: Sportowa

Już 10 września zadebiutuje chyba największa premiera tego tygodnia, jaką bez wątpienia jest gra NBA 2K22. I to powinno świadczyć o premierach, jakich możemy spodziewać się w tym tygodniu. O tej grze chyba nie muszę za dużo mówić. Nowa odsłona wniesie nieco zmieniony system rzutów, oprawa graficzna nadal będzie prezentowała wysoki poziom, a w grze nie powinno zabraknąć mikrotransakcji.

Life is Strange: True Colors – data premiery 10 września 2021

life is strange true colors

Wydawca: Square-Enix
Producent: Deck Nine/Idol Minds
Gatunek: TPP

Life is Strange: True Colors to kolejna, trzecia już odsłona głównego cyklu gier Life is Strange, która nie jest niczym innym niż epizodycznymi przygodówkami. W grze wcielimy się w postać Alex Chen, która potrafi odczytywać i absorbować emocje odczuwane przez innych. Jednocześnie potrafi ona nimi manipulować, a same uczucia przedstawione są w postaci kolorowych aur. Z czasem dar zamienia się w klątwę, a my musimy odkryć prawdę dotyczącą śmierci brata głównej bohaterki, która dowiaduje się, że ten zginął w nieszczęśliwym wypadku. Alex nie daje temu wiary i od tej pory postanawia odkryć prawdę.

Lost in Random – data premiery 10 września 2021

lost in random

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: Zoink Games
Gatunek: TPP

W Lost in Random z pewnością odnajdą się fani twórczości Tima Burtona. Stylistyka gry utrzymana jest właśnie w jego klimatach, a fabuła opowiada o losach dziewczynki Even, która znajduje niezwykłą kość, z której pomocą będziemy w stanie przeciwstawić się złu, które zaczyna panować nad naszą rodzinną krainą – Random. Czy Even uda uratować się świat? Tego dowiemy się już 10 września 2021 roku.

Tales of Arise – data premiery 10 września 2021

tales of arise

Wydawca: Bandai Namco Entertainment
Producent: Bandai Namco Entertainment
Gatunek: RPG/TPP

Tales of Arise to już ostatnia premiera przypadająca w tym tygodniu i całe szczęście, że nie jest to kolejna gra indie. Jest to jednocześnie już 17 odsłona serii, która wydawana jest przez Bandai Namco Entertainment, a stylistycznie cały czas utrzymana jest w kreskówkowej grafice. Nie zrozumcie mnie źle, ale uważam, że taka grafika pasuje tylko do gier, które są oparte na kreskówkach, a nie na grach, które tworzone są jako całkiem oryginalne serie. Akcja gry toczy się na dwóch fikcyjnych planetach Dagna i Rena i opowiada o starciach różnych stron konfliktu, które rywalizują ze sobą o cenne zasoby znajdujące się na obu planetach. Gra ukaże się już w najbliższy piątek i będzie dostępna na platformie Steam.