assassin's creed valhalla - oblezenie paryza

Premiery tygodnia (09.08.2021 – 15.08.2021)

W tym tygodniu możemy spodziewać się raczej premier przeznaczonych dla fanów gier indie, bo okres między 9 a 15 sierpnia będzie obfitował w tego typu gry. Jednym z niewielu odstępstw od tej reguły będzie premiera dodatku do najnowszej odsłony Assassin’s Creed. Ale nie ma co spisywać tego tygodnia na straty, bo może ktoś akurat trafi na jakąś perełkę. Poniżej znajdziecie zestawienie najbliższych premier, jakie czekają nas w nadchodzącym tygodniu. Zapraszam!

 1. Black Book
 2. Carrier Command 2
 3. Car Mechanic Simulator 2021
 4. Glitchpunk
 5. Assassin’s Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża
 6. Faraday Protocol
 7. Foreclosed
 8. Naraka: Bladepoint
 9. Tetragon
 10. The Plane Effect
 11. Voidtrain

Black Book (10 sierpnia 2021)

black book

Wydawca: HypeTrain Digital
Producent: Morteshka
Gatunek: RPG

Z pewnością Black Book trafi w gusta tych, którzy lubią słowiańskie klimaty i interesują się rosyjskimi baśniami i folklorem. Tak jak pisałem przy opisie do premier miesiąca, gdzie także opisywałem ten tytuł, w grze wcielimy się w młodą dziewczynę, która zamiast iść drogą swojego przeznaczenia, postanawia udać się za głosem serca i wiąże się z mężczyzną, który dosyć szybko umiera w tajemniczych okolicznościach. Wasilisa (imię głównej bohaterki) chcąc wskrzesić swojego męża, będzie musiała odnaleźć tytułową czarną księgę, która po zdobyciu siedmiu pieczęci potrafi spełnić każde życzenie. Wiadomo, jak w tego typu opowieściach kończy się wskrzeszanie umarłych, więc myślę, że Black Book może mieć potencjał na drugą część. O tym czy tak będzie, przekonamy się już po przejściu pierwszej części, której premiera zapowiedziana jest na najbliższy wtorek (10 sierpnia 2021 roku).

Carrier Command 2 (10 sierpnia 2021)

carrier command 2

Wydawca: MicroProse
Producent: Geometa
Gatunek: Strategiczna

Carrier Command 2 to kontynuacja gry, która swój debiut miała trzy dekady temu trzy dekady temu. Pierwsza odsłona Carrier Command swoją premierę miała w 1988 roku. W grze wcielamy się w postać kapitana wielkiego lotniskowca, a wydawaniem komend i planowaniem wszystkich działań będziemy musieli przejąć kontrolę nad fikcyjnym archipelagiem, który jest ogarnięty wojną. W grze znajdzie się także tryb kooperacji, a jeżeli znudzi nam się zarządzanie lotniskowcem, to zawsze będziemy mogli wziąć bezpośredni udział w działaniach wojennych.

Car Mechanic Simulator 2021 (11 sierpnia 2021)

car mechanic simulator 2021

Wydawca: PlayWay
Producent: Red Dot Games
Gatunek: Symulacja

Już sam tytuł gry – Car Mechanic Simulator 2021 wiele mówi o tym z czym mamy do czynienia. Wcielamy się tutaj w mechanika samochodowego, a naszym zadaniem jest nic innego, jak naprawa samochodów. W grze na brak modeli nie będziemy mogli narzekać, bo do dyspozycji oddano nam ponad 70 samochodów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość sprzedaży naprawionych aut na aukcjach, co mi kojarzy się z pewnym popularnym programem, który jakiś czas temu leciał na Discovery, który pokazywał właśnie taką działalność GMG (Gas Monkey Garage).
Im szybciej będziemy radzić sobie z naprawami, tym nasza renoma będzie większa, a im większa renoma tym większe ceny możemy ustalać i liczyć na większą ilość klientów. Za grę odpowiada polskie studio Red Dot Games, a sama gra zadebiutuje już w najbliższą środę – 11 sierpnia.

Glitchpunk (11 sierpnia 2021)

glitchpunk

Wydawca: Daedalic Entertainment
Producent: Dark Lord
Gatunek: Akcja

Gra, której tytuł powinien się odnosić do Cyberpunk 2077, jednak nie jest to parodia, tylko pełnoprawna gra indie, którą stworzyło polskie studio Dark Lord. Już na pierwszy rzut oka widać, że autorzy wzorowali się pierwszymi dwoma odsłonami serii GTA, ponieważ mamy tu do czynienia z tym samym umiejscowieniem kamery i przedstawieniem rozgrywki. A skoro już przy rozgrywce jestem, to w Glitchpunku wcielimy się w postać androidki, która wypowiedziała wojnę megakorporacją i zrobi wszystko aby doprowadzić do ich upadku. W trakcie rozgrywki będziemy przemieszczać się pomiędzy czterema miastami, wykonując w nich zróżnicowane misje i zadania poboczne. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby siać po prostu chaos na ulicach. Gra ukaże się we wczesnym dostępie już 11 sierpnia natomiast do premiery pełnej gry, będziemy musieli poczekać do 2022 roku.

Assassin’s Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża (12 sierpnia 2021)

assassin's creed valhalla - oblezenie paryza

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft
Gatunek: TPP

Tej gry nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeden z niewielu godnych polecenia tytułów w tym tygodniu, pomimo tego, że mamy do czynienia tylko z dodatkiem do podstawowej wersji gry i tu trzeba zaznaczyć, że jest ona wymagana, aby móc zagrać w dodatek. Assassin’s Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża zabierze nas do obleganego Paryża gdzie ponownie wcielimy się w Eivora, który będzie musiał odkryć sekrety wrogów. Do Paryża będziemy mogli wyruszyć już w najbliższy czwartek, więc jeżeli jeszcze nie ukończyliście gry, a chcecie ograć dodatek, to warto będzie przez te 4 dni nadrobić zaległości.

Faraday Protocol (12 sierpnia 2021)

faraday protocol

Wydawca: Deck13 Interactive
Producent: Red Koi Box
Gatunek: FPP

Przyznam szczerze, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem grę Faraday Protocol, to od razu w głowie pojawiła mi się myśl, że mam do czynienia z klonem gry Portal i sami musicie przyznać, że coś w tym jest. Akcja gry Faraday Protocol rozgrywa się w miejscu, które nazywa się Opis, a sama gra skupia się na eksploracji tego miejsca i rozwiązywaniu coraz bardziej skomplikowanych zagadek logicznych. Jednak rozwiazywanie zagadek logicznych nie jest celem samym w sobie, bo za wszystkim kryje się tajemniczy sygnał, którego źródło przyjdzie nam znaleźć i sprawdzić co lub kto stoi za jego nadawaniem. Faraday Protocol ukaże się już 12 sierpnia 2021 roku.

Foreclosed (12 sierpnia 2021)

foreclosed

Wydawca: Merge Games
Producent: Antab Studio
Gatunek: TPP

Moda na Cyberpunk ma się chyba zbyt dobrze po tym co pokazał Cyberpunk 2077. Widocznie porażka tej gry nie odstraszyła pozostałych twórców, którzy pewnie chcąc uszczknąć kawałek cyberpunkowego tortu, postanowiło podpiąć się pod ten klimat nie wiedząc jeszcze, jak finalnie będzie wyglądał ten Cyberpunk 2077. I na takiej fali można wnioskować powstawała gra Foreclosed, która oprócz tego, że jest grą FPP, to posiada także elementy gry RPG. Klimat gry utrzymany jest w formie interaktywnego komiksu, a my jako gracze wcielimy się w postać Evana Kapnosa, który po utracie swojej tożsamości będzie musiał uciec z miasta aby uniknąć konfrontacji ze skorumpowanymi mega korporacjami.

Naraka: Bladepoint (12 sierpnia 2021)

naraka bladepoint

Wydawca: NetEase
Producent: 24 Entertainment
Gatunek: TPP

O Naraka: Bladepoint także pisałem już przy okazji premier gier miesiąca. Więc żeby nie powielać już opisanych informacji, po krótce przypomnę, że jest to gra, którą można porównać do znanego i nawet lubianego For Honor z tą różnicą, że Naraka: Bladepoint oferuje także elementy parkouru. Za grę odpowiada studio 24 Entertainment, a sam tytuł ukaże się już 12 sierpnia 2021 roku na platformie Steam.

Tetragon (12 sierpnia 2021)

tetragon

Wydawca: Buka Entertainment
Producent: Cafundo Creative Studio
Gatunek: Logiczna

Tetragon to gra, którą można nazwać hybrydą gier logicznych i platformowych z dosyć ciekawym podejściem do tematu. W grze wcielamy się w drwala napotykającego na swojej drodze liczne zagadki logiczne mniej lub bardziej skomplikowane, których rozwiązywanie polega na manipulowaniu otoczeniem w tym także na obracaniu całą planszą. Jednak trzeba być przy tym naprawdę ostrożnym, ponieważ trzeba pamiętać, że przy takim manipulowaniu planszą zamieniamy, to co było podłogą na ścianę lub sufit. Trzeba się więc wykazać nie lada wyobraźnią, aby wszystko to zgrało się jeszcze z celem gry/poziomu. Gra zadebiutuje już 12 sierpnia 2021 roku.

The Plane Effect (12 sierpnia 2021)

the plane effect

Wydawca: pQube
Producent: Innovina Interactive
Gatunek: Przygodowa

Jedna z tych gier, które u niektórych mogą wywołać niepokój. W The Plane Effect wcielamy się w postać Solo, który po zakończonym dniu pracy chce w końcu wrócić do domu i rodziny. Problem w tym, że nie pamięta on czy posiada dom i rodzinę, a jakby tego było mało, cały czas czuje się obserwowany. Nie wiadomo tylko przez kogo. Naszym zadaniem będzie rozwikłanie tej tajemnicy i sprawdzenie, czy faktycznie posiadamy dom i rodzinę, do której możemy wrócić. Nie jest to z pewnością gra dla każdego, tym bardziej jeżeli ktoś nie przepada za grami typu indie. Jednak z pewnością znajdzie ona wielu zwolenników (pytanie tylko na jak długo będzie w stanie ona ich przy sobie zatrzymać).

Voidtrain (12 sierpnia 2021)

voidtrain

Wydawca: Nearga
Producent: Nearga
Gatunek: FPP

Ostatnia gra w tygodniowym zestawieniu premier i jednocześnie gra, która swoją premierę będzie miała w 2022 roku, a 12 sierpnia zadebiutuje w formie wczesnego dostępu. Voidtrain jest grą, która została stworzona na wyłączność dla Epic Store. Jest to survivalowa gra ukazująca rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby. W grze będziemy przemierzać różne lokacje przy pomocy międzygalaktycznego pociągu, który jednocześnie będzie naszą bazą wypadową. Więcej o grze nie będę się rozpisywał, ponieważ była ona już przeze mnie zapowiadana przy okazji miesięcznych premier.