knight squad 2

Premiery tygodnia (12.04.2021 – 18.04.2021)

Ten tydzień można uznać za idealny przedsmak tego co nas czeka w pełnym sezonie ogórkowym. Jest to jeden z niewielu tygodni, w którym nie znalazły się żadne głośne lub wyczekiwane przez wielu graczy tytuły. Większość z nadchodzących gier w tym tygodniu jest grami niezależnymi lub są to dodatki do mniej znanych tytułów. Jednak bez względu na wszystko i tak zapraszam każdego zainteresowanego do zapoznania się z nadchodzącymi w tym tygodniu premierami.

  1. Knight Squad 2
  2. Tasomachi: Behind the Twilight
  3. Ashwalkers: A Survival Journey
  4. Drifters Loot the Galaxy
  5. Quantum League
  6. Rain on Your Parade
  7. Shadow Man: Remastered
  8. Stellaris: Nemesis

Knight Squad 2 (14 kwietnia 2021)

knight squad 2 2

Wydawca: Chainsawesome Games
Producent: Chainsawesome Games
Gatunek: Akcja

Knight Squad 2, jak już sama nazwa wskazuje jest drugą odsłoną cyklu gier, jakie pojawiły się pod tym tytułem już w 2015 roku. Gra nastawiona jest głównie na rozgrywkę wieloosobową, można także grać na podzielonym ekranie. Dla graczy preferujących jednak, zabawę w pojedynkę, także przygotowano tryb single player. Za grę odpowiedzialne jest niezależne studio Chainsawesome Games.
W grze przyjdzie nam toczyć pojedynki niemal na 100 arenach różniących się między sobą, w wielu dostępnych trybach zabawy. Gra zadebiutuje już w najbliższą środę, czyli 14 kwietnia 2021 roku.

Tasomachi: Behind the Twilight (14 kwietnia 2021)

tasomachi behind the twilight

Wydawca: Playism
Producent: Orbital Express
Gatunek: Przygodowa

Wspominałem już, że ten tytuł obfitować będzie w produkcje niezależne – dla niektórych to zaleta, ale dla wielu (w tym dla mnie) jest to wada. I kolejną taką niezależną produkcją jest Tasomachi: Behind the Twilight przygotowane przez studio Orbital Express, a wydane zostanie przez Playism. W grze wcielimy się w postać Yukomo, która podróżuje po świecie swoim statkiem powietrznym, który w pewnym momencie ulega awarii i zmusza bohaterkę do lądowania w mieście To-en.
Gra Tasomachi: Behind the Twilight jest dosyć nietypowa, bo pomimo tego, że akcja gry ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP) i jest to gra przygodowa, to jednak nie uświadczymy w niej takich elementów jak chociażby pasek życia naszej bohaterki, ponieważ cała rozgrywka skupia się na eksploracji. Jeżeli znudzi się nam zwiedzanie krainy, to zawsze będziemy mogli poświęcić czas na kupowanie nowych ubrać dla bohaterki albo różnej maści ozdób – super. Nie wiem jak Wy, ale mnie ta gra do siebie nie zachęciła.

Ashwalkers: A Survival Journey (15 kwietnia 2021)

ashwalkers a survival journey

Wydawca: Plug in Digital
Producent: Nameless XIII
Gatunek: Przygodowa

Kolejny przedstawiciel gatunku gier przygodowych w zestawieniu premier tygodniowych. Tym razem jest to gra Ashwalkers: A Survival Journey, która w przeciwieństwie do opisywanej wcześniej gry Tasomachi: Behind the Twilight będzie zawierać w sobie elementy survivalu.
Ashwalkers: A Survival Journey rozgrywa się w klimatach postapokalipsy, która główny nacisk kładzie na historię, jaką przedstawia, więc mamy tutaj do czynienia z klasyką gier przygodowych, gdzie poznawanie historii jest głównym elementem rozgrywki.
Akcja gry rozgrywa się 200 lat po wybuchu wulkanu, który doprowadził świat do ruiny i przetrwała tylko garstka ludzi, która była w stanie najlepiej przystosować się do zastanego ładu.
W grze kierujemy czteroosobową drużyną, w której każda z postaci specjalizuje się w czymś innym. Do ukończenia gry wystarczą 2 godziny, jednak jest to czas potrzebny do jednorazowego przejścia gry i poznania jednego z 36 dostępnych zakończeń. Łatwo więc policzyć, ile czasu będzie potrzebne do poznania wszystkich. Gra ukaże się już 15 kwietnia 2021 roku.

Drifters Loot the Galaxy (15 kwietnia 2021)

drifters loot the galaxy

Wydawca: Blind Squirrel Entertainment
Producent: Blind Squirrel Entertainment
Gatunek: TPS

Chociaż premiera gry Drifters Loot the Galaxy zaplanowana jest na 2022 rok, to już w tym tygodniu będziemy mogli przetestować tytuł za sprawą wczesnego dostępu.
Drifters Loot the Galaxy to sieciowy shooter, którego rozgrywka ukazana jest z perspektywy trzeciej odsłony i co ważne jest to gra free 2 play.
W grze każdy z graczy wcieli się w kosmicznego najemnika, z których każdy dysponuje unikalnymi umiejętnościami. Możemy wykonywać zadania, które otrzymujemy od właściciela lokalnego baru (przypomina mi się gra Rage). Drifters Loot the Galaxy jest grą multiplayer nastawioną na rozgrywkę dla 10 graczy, którzy podzieleni zostają na dwie 5-osobowe drużyny, którzy konkurują ze sobą w wykonywaniu zadań, a to wykonywanie zadań jest wariacją na temat trybów gry takich jak np. king of the hill, czy też deathmatch.

Quantum League (15 kwietnia 2021)

quantum league

Wydawca: Nimble Giant Entertainment
Producent: Nimble Giant Entertainment
Gatunek: FPS

W nadchodzącym tygodniu, który bez specjalnej przesady można nazwać tygodniem ogórkowym to właśnie Quantum League jest tą najlepszą nadchodzącą produkcją. Gra zadebiutuje już 15 kwietnia 2021 roku, pomimo tego, że we wczesnym dostępie dostępna jest już niemal od roku.
Quantum League jest sieciowym FPS, w którym gracze rywalizują ze sobą na arenie, ale gra posiada pewną innowację, ponieważ w grze wspierają nas nasze własne awatary, które zostały wcześniej wyeliminowane z rozgrywki.
Takie podejście zmusza graczy do planowania rozgrywki na kilka ruchów do przodu. Nigdy nie wiadomo jaki ruch wykonany przez nas np. 3 rundy wcześniej przyniesie nam korzyści. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w momencie gdy gra opuści tryb wczesnego dostępu, ponieważ sam zamysł rozgrywki brzmi bardzo interesująco. Gra Quantum League zadebiutuje już 15 kwietnia, a jej cena została ustalona na 69,99 zł. Czy jest to wysoka cena? Okaże się po premierze i po sprawdzeniu tego, co ta gra będzie w stanie zaoferować wszystkim graczom.

Rain on Your Parade (15 kwietnia 2021)

rain on your parade

Wydawca: Unbound Creations
Producent: Unbound Creations
Gatunek: Zręcznościowa

O ile Quantum League wydaje się być najgłośniejszą premierą tego tygodnia, to jednak Rain on Your Parade można określić jako najprzyjemniejszą. Wcielamy się w niej w chmurę, a naszym celem jest psucie ludziom planów – wydaje się idealną grą na odstresowanie po pracy. W Rain on Your Parade będąc chmurą, eksplorujemy otwarty świat i wyszukujemy swoich ofiar, którym możemy zepsuć dzień poprzez np. ulewę, która będzie podążać tylko za naszą ofiarą. Wraz z rozwojem fabuły, o ile o takiej może być mowa w tego typu grze, zyskujemy dostęp do nowych możliwości psucia ludziom planów. Nic tylko kupować grę i wcielać się w złośliwą chmurę. Z czasem będziemy mogli też ją personalizować, dodając nowe twarze lub przedmioty kosmetyczne takie jak np. kapelusz.

Shadow Man: Remastered (15 kwietnia 2021)

shadow man remastered

Wydawca: Nightdive Studios
Producent: Nightdive Studios
Gatunek: TPP

Jedyny remaster, który zadebiutuje w tym tygodniu. Gra jest remasterem tytuły z końca lat 90 o tym samym tytule (bez dopisku „remastered”), w której gracz wciela się w postać wojownika voodoo o nazwisku LeRoi, a naszym zadaniem jako gracza jest zapobiegnięcie apokalipsie. Gra zadebiutuje już 15 kwietnia na platformie Steam i będzie umożliwiała rozgrywkę w rozdzielczości 4K, podbito także tekstury oraz przemodelowano całkowicie interfejs, aby odpowiadał współczesnym standardom.

Stellaris: Nemesis (15 kwietnia 2021)

stellaris nemesis

Wydawca: Paradox Interactive
Producent: Paradox Development Studio
Gatunek: RTS

Stellaris: Nemesis, to ostatnia z większych premier w zbliżającym się tygodniu i można powiedzieć, że całe szczęście, że to już koniec, bo ten tydzień nie będzie nas rozpieszczał jeżeli chodzi o premiery gier. Stellaris: Nemesis to pozycja obowiązkowa dla każdego fana strategii ekonomicznych, których akcja rozgrywa się w kosmosie. Jest to jednocześnie dziewiąte, pełnoprawne rozszerzenie do gry Stellaris, więc żeby poznać wszystkie tajemnice, jakie przygotowali dla fanów twórcy, jest to pozycja „must have”. Tytuł będziecie mogli ograć już 15 kwietnia 2021 roku na platformie Steam.