f1 2021

Premiery tygodnia (12.07.2021 – 18.07.2021)

W tym tygodniu na horyzoncie pojawi się kilka ciekawych tytułów, jednak jeżeli chodzi o te największe premiery tego tygodnia, to mieni się on pod znakiem gier sportowych, bo to właśnie one chyba będą debiutować w najliczniejszym gronie. Jeżeli nie będą najliczniejsze, to z pewnością gry sportowe mogą pochwalić się największą premierą tego tygodnia, jaką z pewnością są wyścigi F1 2021 od Codemasters. Fani przygodówek i platformówek także nie powinni narzekać.

  1. Cricket Captain 2021
  2. Dream Engines: Nomad Cities
  3. Bullet Age
  4. Guild of Darksteel
  5. Lost at Sea
  6. Warhammer 40,000: Battlesector
  7. Little Witch Academia: VR Broom Racing
  8. F1 2021
  9. Observer: System Redux

Cricket Captain 2021 (14 lipca 2021)

cricket captain 2021

Wydawca: Childish Things
Producent: Childish Things
Gatunek: Sportowa

Tym razem zaczynamy od gry sportowej, a dokładniej rzecz ujmując od managera. W Cricket Captain gracz wciela się w kapitana drużyny krykieta i jednocześnie jest on managerem, którego zadaniem jest prowadzenie teamu od zwycięstwa do zwycięstwa (oczywiście tak łatwo nie będzie).
Jest to już dwunasta odsłona tej serii (dla mnie jest to pierwsza styczność z tym tytułem), która pozwala na zarządzanie drużyną, obmyślanie specjalnych taktyk i dobór zawodników pozwalający na osiąganie sukcesów. Czego bym jednak o tej grze nie napisał, to nie oszukujmy się, nie trafi ona do kogoś, kto nie interesuje się krykietem…no bo po co?

Dream Engines: Nomad Cities (14 lipca 2021)

dream engines nomad cities

Wydawca: GameraGame
Producent: Suncrash
Gatunek: Strategiczna

Dream Engines: Nomad Cities jest dosyć ciekawą hybrydą gier. Z jednej strony jest to gra strategiczna, ale zawiera także elementy city builder oraz gry akcji. Gracz będzie mógł wybudować latające miasto, które można będzie rozbudowywać i umacniać, aby móc odeprzeć ataki przeciwników.
Akcja gry rozgrywa się w dosyć bliskich klimatach (przynajmniej częściowo), bo świat przedstawiony w grze jest zdziesiątkowany przez liczne plagi, a ci którzy przetrwali, łączą się w małe plemiona, aby w grupie móc przetrwać różne zbliżające się niebezpieczeństwa.
Akcja gry ukazana jest w typowy dla city builderów sposób. Gracz musi gromadzić zapasy i elementy potrzebne do rozbudowy i wzmacniania miasta. Premiera Dream Engines: Nomad Cities zaplanowana jest na 2022 rok, ale już 14 lipca będzie można ją ograć we wczesnym dostępie.

Bullet Age (15 lipca 2021)

bullet age

Wydawca: Liv Games
Producent: Liv Games
Gatunek: Platformówka

Już 15 lipca 2021 na platformie Steam zadebiutuje gra Bullet Age, które jest platformówką 2D. Oprócz tego łączy w sobie elementy strzelanki oraz slashera. Gracz wciela się w postać Asha (nie tego z Pokemonów), który okazuje się być tajemniczym nieznajomym, który przyłącza się do ruchu oporu walczącego z Imperium ARC, które odpowiada za zniszczenie planety New Haven. Przez użycie bomby z New Haven zostało tylko postapokalitpyczne pustkowie, więc ktoś musi za to odpowiedzieć. W trakcie walki gracz może zdobywać pieniądze, a później te pieniądze wykorzystywać do kupowania nowego rodzaju broni, ulepszania amunicji i nowe efekty ataków.

Guild of Darksteel (15 lipca 2021)

guild of darksteel

Wydawca: Digerati Distribution
Producent: Igor Sandman
Gatunek: Platformówka

Guild of Darksteel jest dwuwymiarową grą platformową z elementami RPG. Twórcą gry jest Igor Sandman, a wydana zostanie przez Digerati Distribution. Akcja gry osadzona jest w świecie dark fantasy, a głównym bohaterem jest (jakże oryginalnie) bezimienny. Oprócz tego, że nasz bohater nie posiada imienia, jest on także nieśmiertelny, a głównym celem gry jest odkrycie sensu wiecznego życia (ZUS na pewno nie byłby zadowolony gdyby było ono możliwe). Co dziwne, sensu wiecznego życia poszukuje się w kanałach i podziemiach miasta Ravenrock. Sami przyznacie, że jest to dość dziwne miejsce na poszukiwanie sensu życia. Gra zadebiutuje już 15 lipca 2021 roku, czyli w najbliższy czwartek.

Lost at Sea (15 lipca 2021)

lost at sea

Wydawca: Headup Games
Producent: Studio Fizbin
Gatunek: Przygodowa

Pierwsza gra przygodowa w zestawieniu, o której pisałem już przy okazji zapowiedzi premier na lipiec. Lost at Sea to gra przygodowa z elementami logicznymi wyprodukowana przez niezależne Studio Fizbin. Celem gry jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie co jest w życiu najważniejsze. Akcja gry dzieje się na wyspie, która podzielona jest na mniejsze obszary (biomy), a każdy z tych obszarów reprezentuje inny okres życia człowieka. Niby poważna tematyka, ale graficznie utrzymana jest w dosyć przyjemnej kolorystyce, a wszystko uzupełnione jest nastrojową muzyką. Gra ukaże się na Steam już 15 lipca 2021 roku (czyli za 4 dni).

Warhammer 40,000: Battlesector (15 lipca 2021)

warhammer 40,000 battlesector

Wydawca: Black Lab Games
Producent: Matrix Games
Gatunek: Strategiczna

Czy jest tu jakiś fan uniwersum Warhammera 40,000? Bo już 15 lipca 2021 roku zadebiutuje nowa gra osadzona właśnie w tych klimatach. Warhammer 40,000: Battlesector będzie turową grą strategiczną, a rozgrywka przedstawiona w tej odsłonie pozwoli na poznanie wydarzeń, do jakich doszło podczas bitwy nazywanej Dewastacją Baala. Rozrywając kampanię gracz wcieli się w rolę sierżanta Carleona, który należy do Kosmicznych Marines z legionu Krwawych Aniołów.
Kampania pozwala prześledzić losy, jakie dzieją się po bitwie Dewastacja Baala i ukazać, jak potoczyły się losy jednej ze stron konflikty (jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, bo pozwala na tworzenie kolejnych DLC opowiadających o losach innych stron biorących udział w wielkiej bitwie). Gra Warhammer 40,000: Battlesector przeznaczona jest tylko dla rozgrywki solo, więc jeżeli ktoś jest zwolennikiem trybów multiplayer, to niestety w tej grze nie znajdzie niczego dla siebie.

Little Witch Academia: VR Broom Racing (15 lipca 2021)

little witch academia vr broom racing

Wydawca: UNIVRS
Producent: UNIVRS
Gatunek: Sportowa

Kolejna już gra sportowa w tygodniowym zestawieniu, chociaż Little Witch Academia: VR Broom Racing nie można nazwać typową grą sportową. Jak sama nazwa wskazuje, jest to gra przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości. Jest to gra, która opiera się na popularnej bajcie Little Witch Academia, czyli już samo uniwersum świadczy o tym, że gra skierowana jest do najmłodszych. W grze będą występować także bohaterki i bohaterowie znane z kreskówki. Gra została stworzona przez studio UNIVRS i posiada kampanię singlową, ale fani rozgrywek multiplayer także znajdą coś dla siebie. Gra ukaże się już 15 lipca 2021 roku.

F1 2021 (16 lipca 2021)

f1 2021

Wydawca: Codemasters
Producent: Codemasters
Gatunek: Sportowa

Początek tygodnia i już na dzień dobry tak mocna premiera. Porównując to do zeszłotygodniowego zestawienia z premierami tygodniowymi, zaczyna się całkiem zacnie. F1 2021 to kolejna odsłona serii wyścigowej wyprodukowanej przez studio specjalizujące się w tego typu produkcjach, czyli Codemasters. Z pewnością jest to ostatnia produkcja, za którą odpowiedzialny był dotychczasowy prezes studia, który „dobrowolnie zrezygnował” ze stanowiska po przejęciu studia przez EA. Jeżeli jeszcze nie graliście w wyścigi z serii F1, a chcielibyście spróbować, to 13 lipca (we wczesnym dostępie) będziecie mieli taką możliwość i radzę z niej skorzystać (oficjalna premiera gry zapowiedziana jest na 16 lipca), bo może to być ostatnia odsłona F1 bez mikropłatności (sami wiecie jakie podejście do monetyzacji w grach ma EA).

Observer: System Redux (16 lipca 2021)

observer system redux

Wydawca: Bloober Team
Producent: Bloober Team
Gatunek: FPP

Choć gra Observer: System Redux swoją premierę miała już 10 listopada 2020 roku, to jednak ukazała się ona tylko w edycji cyfrowej. Studio Bloober Team postanowiło wydać swoje dzieło także w edycji pudełkowej, dlatego też już 16 lipca 2021 roku grę będzie można nabyć, udając się do sklepu, w celu zakupu fizycznego nośnika gry. Jeżeli ktoś jest fanem tytułu, to warto jest mieć fizyczne pudełko z grą swojego ulubionego tytułu. Jednocześnie wydanie pudełkowe gry ma być ulepszoną i odświeżoną wersją gry wzbogaconą także o dodatkową zawartość fabularną. Akcja gry rozgrywa się w Krakowie przyszłości, a dokładnie w 2084 roku, a nam jako graczom przyjdzie wcielić się w postać Daniela Lazarskiego, który jest Obserwatorem, czyli policjantem potrafiącym wnikać i hakować umysły podejrzanych o najokrutniejsze zbrodnie. Observer: System Redux posiada ulepszoną oprawę graficzną pozwalającą na rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę.