bum simulator

Premiery tygodnia (23.08.2021 – 29.08.2021)

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że powoli zbliżamy się do zakończenia sezonu ogórkowego w kwestii premier gier komputerowych. Ten tydzień być może jest już ostatnim z tak słabymi premierami, chociaż takie stwierdzenie może być nieco krzywdzące dla niektórych tytułów, więc uznajmy je jako wyjątki od reguły. Jeśli jesteście ciekawi, jakie premiery czekają nas w zbliżającym się tygodniu, to zapraszam do zapoznania się z poniższą listą.

  1. Aliens: Fireteam Elite
  2. Hoa
  3. King’s Bounty II
  4. Behind the Frame: The Finest Scenery
  5. Murder Mystery Machine
  6. Psychonauts 2
  7. Black Geyser: Couriers of Darkness
  8. Bum Simulator
  9. Baldo
  10. Tormented Souls

Aliens: Fireteam Elite (24 sierpnia 2021)

aliens fireteam elite

Wydawca: Focus Home Interactive
Producent: Cold Iron Studios
Gatunek: TPP

Pierwszy tytuł i już można powiedzieć, że zaczynamy z „grubej rury”. W przeciwieństwie do poprzednich tygodni sierpnia tym razem nie zaczynamy od tytułu, który jest przedstawicielem gier indie. Aliens: Fireteam Elite jest kooperacyjną grą TPP, która pozwala na wcielenie się w jednego z członków elitarnego trzyosobowego oddziału, który musi stawić czoła hordom obcych znanych z kinowych hitów. Gra podzielona jest na 4 kampanie fabularne, a każda z nich umożliwia przejście trzech misji, czyli do przejścia gry potrzeba pokonania 12 poziomów (zgodnie z oldschoolowym nazewnictwem).
Jako że Aliens: Fireteam Elite jest grą kooperacyjną, to oczywisty staje się fakt, że najwięcej frajdy sprawia gra ze znajomymi, ale jeśli jesteście indywidualistami, to będziecie mieli możliwość przejścia gry w pojedynkę, a zamiast żywych towarzyszy będą za Wami podążać boty. Gra ukaże się już w nadchodzący wtorek 24 sierpnia 2021 roku na platformie Steam.

Hoa (24 sierpnia 2021)

hoa

Wydawca: PM Studios
Producent: Skrollcat Studio
Gatunek: Zręcznościowa

Zacząłem z grubej rury więc teraz pora zejść na ziemię i wrócić do szarej rzeczywistości, jaką są gry indie, bo Hoa jest właśnie przedstawicielem gier niezależnych. Gra powstała w celu wyciszenia się i uspokojenia, a wcielamy się w niej w owada, który wyglądem przywodzi na myśl zwykłą biedronkę. I to właśnie ten owad nazywa się Hoa, czyli bohaterka, która przemierza las skrywający tajemnice i nawet niebezpieczeństwa. Choć gra ma być wyciszająca i uspakajająca to nie unikniemy w niej walki z innymi owadami. Jeśli lubicie takie klimaty, to Hoa zadebiutuje również w najbliższy wtorek.

King’s Bounty II (24 sierpnia 2021)

kings bounty 2

Wydawca: Prime Matter
Producent: 1C Entertainment
Gatunek: Strategiczna/TPP

Nie ma chyba osoby, która grałaby w serię Heroes of Might & Magic i nie znała tytułu King’s Bounty. Jest to bowiem gra, która całymi garściami czerpie właśnie z tego tytułu, co nie przeszkadza w tym, żeby nie wyrobiła sobie przy tym własnej marki. King’s Bounty II to pełnoprawna kontynuacja pierwszej części tej turowej strategii.
Akcja gry dzieje się w fantastycznym królestwie Nostria i to właśnie od naszego bohatera i naszych decyzji będzie zależało to, czy królestwo to przetrwa czy jednak upadnie. W trakcie gry kierujemy poczynaniami aż trzech bohaterów, którzy niestety są odgórnie narzuceni przez grę, ale w ramach postępów w rozgrywce poznajemy każdego bohatera z osobna – jego historię i losy oraz to, co nim kieruje przy podejmowaniu wyborów. Z pewnością King’s Bounty II jest pozycją obowiązkową dla każdego fana gier z tego gatunku.

Behind the Frame: The Finest Scenery (25 sierpnia 2021)

behind the frame the finest scenery

Wydawca: Akupara Games
Producent: Silver Lining Studio
Gatunek: Przygodowa

Behind the Frame: The Finest Scenery to kolejna gra indie, w której główna bohaterka jest malarką, a sama gra w głównej mierze polega na malowaniu obrazów. Kulminacją rozgrywki będzie stworzenie przez bohaterkę swojego dzieła życia, jednak jeśli myślicie, że będziecie mogli swobodnie malować obrazy, to niestety gra ograniczy się tylko do ruchu myszką, a bohaterka będzie malować z góry zaplanowane obrazy. Nie będzie możliwości rysowania przyrodzenia, jak miało to miejsce w szkole gdy ktoś zostawiał swój zeszyt. Raczej wątpię, że gra trafi do wielu odbiorców, ale znacie moje podejście do tego typu gier – po co one w ogóle powstają?

Murder Mystery Machine (25 sierpnia 2021)

murder mystery machine

Wydawca: Microids
Producent: Blazing Griffin
Gatunek: Przygodowa

Murder Mystery Machine to gra przygodowa w systemie point & click, w której obserwujemy poczynania początkującego detektywa, a dokładniej początkującej pani detektyw Cassandry Clarke.
Skoro mamy niedoświadczoną panią detektyw, to oczywiste jest, że musi mieć ona bardziej doświadczonego towarzysza, bo od kogo mogłaby się uczyć rzemiosła. Tym bardziej doświadczonym jest jej partner Nate. Wiadomo już, że bohaterowie to detektywi więc nie w grze nie może zabraknąć także tajemnicy do rozwiązania, ale spokojnie – tajemniczych morderstw i spisków będziecie mieli tu pod dostatkiem. Gra rozpoczyna się od otrzymania prostego (klasycznie) zlecenia, którym jest zbadanie sprawy morderstwa Franka Danielsa (chyba wiadomo pod wpływem czego byłą tworzona gra), który był lokalnym politykiem.
Klasycznie w tego typu sprawach pierwsze zlecenia stanowi wierzchołem góry lodowej, jeden okruszek z wielu, które trzeba połączyć, aby rozwiązać całą sprawę. Wraz z morderstwem polityka pojawia się wysyp innych morderstw i naszym zadaniem będzie odkrycie powiązania między nimi i odkrycie tajemnicy, jaka się za nimi kryje. Gra zadebiutuje już w najbliższą środę 25 sierpnia 2021 roku.

Psychonauts 2 (25 sierpnia 2021)

psychonauts 2

Wydawca: Microsoft Studios
Producent: Double Fine Productions
Gatunek: Zręcznościowa

Po niemal 16 latach czekania wszyscy fani gry Psychonauts w końcu doczekają się kontynuacji, która zadebiutuje już 25 sierpnia. W Psychonauts 2 ponownie wcielimy się w bohatera o imieniu Raz. Jest on telepatą, a jego ulubionym zajęciem jest przenikanie do umysłów innych ludzi. Jego zdolności wydają się być idealne do pracy, jaką wykonuje bowiem Raz oprócz tego, że jest telepatą, to pracuje także jako szpieg. Teraz jego zadaniem będzie odnalezienie wtyczki działającej w strukturach tytułowej grupy Psychonauts, która jest jego pracodawcą i zmaga się z problemami wewnętrznymi. Raz musi to wykonać, zanim kretowi uda się przywołać najgroźniejszego złoczyńcę jaki kiedykolwiek funkcjonował, czyli Maligulę. Gra wydaje się banalna, ale jest szalenie wciągająca, więc fani pierwszej części nie powinni czuć się zawiedzeni.

Black Geyser: Couriers of Darkness (26 sierpnia 2021)

black geyser couriers of darkness

Wydawca: V Publishing
Producent: GrapeOcean Technologies
Gatunek: RPG

Gra Black Geyser: Couriers of Darkness zadebiutuje dopiero w 2022 roku, ale już 26 sierpnia każdy fan czekający na ten tytuł będzie mógł dołączyć do ogrywania tytułu za sprawą wczesnego dostępu. A przyznam się, że jest to jeden z ciekawszych tytułów w tym tygodniu, tym bardziej jeżeli ktoś z Was jest fanem klasycznych gier RPG takich jak, chociażby Baldur’s Gate. Rozgrywka w Black Geyser: Couriers of Darkness przedstawiona jest w rzucie izometrycznym (co tylko potęguje wrażenie klasycznych gier RPG).
Jak to zwykle bywa w klasycznych gra RPG, to od nas zależą losy świata, w którym żyjemy i tylko nasz bohater jest w stanie przeciwstawić się złu, które tu panuje. Jednak w przypadku tej gry tym złem nie jest osoba fizyczna, a po prostu chciwość, która doprowadza niemal na skraj upadku królestwo Isilmerald będące jednocześnie domem bohatera.
To od decyzji, jakie będziemy podejmować w trakcie rozgrywki, zależeć będzie być albo nie być, bo nawet nasz bohater może ulec pokusie i zatracić się w tej pokusie. Jeśli jednak okażemy się na tyle słabi i ulegniemy, to Isilmerald ostatecznie upadnie i pogrąży się w wiecznym chaosie. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana oldschoolowych gier RPG.

Bum Simulator (26 sierpnia 2021)

bum simulator

Wydawca: PlayWay
Producent: Ragged Games
Gatunek: Symulacja/FPP

Bum Simulator to kolejna gra, której debiut zaplanowany jest na 2022 rok, ale za sprawą wczesnego dostępu będzie można ogrywać tytuł już od 26 sierpnia. Czym jest ta gra? Niczym innym jak „symulatorem” bycia żulem. Jeśli kiedykolwiek marzyliście o zostanie menelem to macie idealną okazję, żeby spróbować takiego życia. Oczywiście gra studia Ragged Games jest przerysowana do granic możliwości i z rzeczywistością, a tym bardziej symulatorem nie ma zbyt wiele wspólnego, ale dzisiaj, jak gra posiada w nazwie to słowo, to zyskuje magiczne zdolności zwiększające sprzedaż.
W grze występuje wiele aktywności pobocznych, które mogłyby zostać podpatrzone np. przez CD Projekt, żeby zaimplementowali te zmiany do swojej Cyber-kupy. A jakie to aktywności? Możemy zbierać puszki, żebrać, budować sobie bazy z kartonu albo zgłębiać magiczne sekrety Panoramixa i uczyć się alchemii alkoholu. Jeżeli tego będzie mało, to zawsze możecie zająć się tresurą gołębi…bo czemu nie? Najbardziej ciekawi mnie to, czy zaprojektowane przez Ragged Games miasto tętni życiem bardziej niż Night City?

Baldo (27 sierpnia 2021)

baldo

Wydawca: Naps Team
Producent: Naps Team
Gatunek: Akcja

O grze Baldo pisałem już przy okazji premier miesiąca. Na szczęście jej premiera nie uległa zmianie i nadal znajduje się w sierpniowym oknie wydawniczym. Tak jak pisałem wcześniej, gra utrzymana jest w klimatach rodem z bajek z początku lat 90, gdzie królowały ręcznie rysowane sceny itp. Starsi gracze będą wiedzieli, co mam na myśli. W grze będziemy przemierzać krainę Rodia, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony istoty bez serca. Zgodnie z pradawną przepowiednią istota uwolni się w momencie gdy na świat przyjdzie dziecko nieskażone grzechem. I właśnie przepowiednia zaczyna się sprawdzać, a od nas zależy to czy zostanie ona dopełniona, czy też nie. Na swojej drodze oprócz przeciwników napotkamy także na proste zagadki logiczne, które urozmaica rozgrywkę. Baldo ukaże się już w najbliższy piątek 27 sierpnia 2021 roku i będzie dostępne na platformie Steam.

Tormented Souls (27 sierpnia 2021)

tormented souls

Wydawca: pQube
Producent: Dual Effect
Gatunek: Survival Horror/TPP

Przyszła pora na ostatnią premierę, jaka będzie miała miejsce w tym tygodniu. Już za 5 dni zadebiutuje Tormented Souls, które jest połączeniem gry przygodowej z elementami survival horroru. Widać, że twórcy w trakcie prac nad grą silnie wzorowali się na serii Resident Evil, co widać już na pierwszy rzut oka.
Akcja gry dzieje się w miasteczku Winterlake, a celem głównej bohaterki (Caroline Walker) jest rozwiązanie sprawy dotyczącej zaginięcia sióstr. Jednak to zadanie stanowi tylko pretekst do tego, co będzie dziać się później. W trakcie prowadzonego śledztwa nasza bohaterka trafia do opuszczonej rezydencji, która została przekształcona na szpital i tam zostanie zaatakowana i pozbawiona przytomności przez nieznanych sprawców lub sprawcę. Dokładnie po 7 dniach się wybudzi naga w wannie z dziwną substancją i powoli zacznie docierać do niej fakt, że sama została pozbawiona wszystkich wspomnień. Teraz zacznie się walka o odzyskanie własnych wspomnień i własnego ja oraz wydostanie się z upiornej rezydencji.