greedfall gold edition

Premiery tygodnia (28.06.2021 – 04.07.2021)

Jak już wspominałem tydzień temu i jeszcze wcześniej, jak tylko zaczął się zbliżać czerwiec mogliśmy się spodziewać słabego okresu jeżeli chodzi o branżę gier komputerowych. Przeważnie tak się dzieje w okresie od maja do końca sierpnia gdzie raczej nie powinno się nastawiać na spektakularne premiery. Mało tego, nie należy się nastawiać w ogóle na jakiekolwiek większe premiery i rozpoczynający się jutro tydzień jest tylko tego potwierdzeniem.

  1. Onirike
  2. Curved Space
  3. Wonder Boy: Asha in Monster World
  4. Zombies Ate My Neighbors and Ghoul Patrol
  5. Imp of the Sun
  6. GreedFall: Gold Edition
  7. Old World

Onirike (29 czerwca 2021)

onirike

Wydawca: Badland Publishing
Producent: Devilish Games
Gatunek: Platformówka

Onirike to sympatyczna platformówka 3D, która ukaże się już w najbliższy wtorek (29 czerwca 2021) na platformie Steam. Gracz wciela się w postać Prieto, który codziennie przeżywa dzień świstaka – budzi się rano pozbawiony pamięci, a porusza się po świecie snów. Naszym zadaniem jest rozwiązanie tej zagadki i uwolnienie się z pułapki ciągłej utraty pamięci. Onirike jest utrzymana w klimatach twórczości Tima Burtona, co może sugerować, że każdy zwolennik tego typu produkcji powinien się zainteresować właśnie tą grą.

Curved Space (29 czerwca 2021)

curved space

Wydawca: Maximum Games
Producent: Only By Midnight
Gatunek: Akcja

Druga pozycja w zestawieniu premier tygodnia i już drugi indyk (no cóż, ostrzegałem, że nie ma co się nastawiać na duże premiery znanych tytułów). Curved Space jest grą indie wyprodukowaną przez studio Only By Midnight. W grze będziemy mogli zasiąść za sterami statku kosmiecznego i za jego pomocą walczyć z inwazją kosmicznych pająków.
Pewnie już sam ten opis sugeruje, że nie jest to z pewnością gra dla arachnofobów i ogólnie osób, które nie przepadają za robactwem. Gra zadebiutuje już 29 czerwca 2021 roku.

Wonder Boy: Asha in Monster World (29 czerwca 2021)

wonder boy asha in monster world

Wydawca: ININ Games
Producent: ARTDINK
Gatunek: Platformówka

Gra Wonder Boy: Asha in Monster World jest kolejnym przedstawicielem gier platformowych, której premiera zapowiedziana jest także na zbliżający się wtorek 29 czerwca 2021 roku. Gra zadebiutuje na platformie Steam. Wonder Boy: Asha in Monster World jest remakem innej platformówki – Monster World 4.
W grze będziemy kierować postacią Ashy, która w trakcie przemierzania różnego rodzaju lokacji będzie chciała uwolnić uwięzione w nich duchy. Duchów do uwolnienia będzie po drodze 4 (słownie cztery), więc główne wyzwanie będzie stanowiło samo dotarcie do tych duchów niż sam ich ratunek.

Zombies Ate My Neighbors and Ghoul Patrol (29 czerwca 2021)

zombies ate my neighbors and ghoul patrol

Wydawca: Lucasfilm Ltd.
Producent: DotEmu
Gatunek: Akcja

Pewnie nikt z Was się nie spodziewał, że w tym zestawieniu może zobaczyć grę, której wydawcą będzie Lucasfilm Ltd.. A tu proszę taka niespodzianka. Niestety, jeśli ktoś z Was liczył na coś porządnego, to może się rozczarować bowiem Zombies Ate My Neighbors and Ghoul Patrol jest klasycznym remasterem dwóch gier wydanych przez Lucasfilm na przełomie 1993 i 1994 roku. W grze wcielimy się w dwójkę dzieciaków, którzy będą bronić swoich sąsiadów i sąsiedztwo przed inwazją zombiaków, wampirów i Marsjan. Gra z pewnością trafi tylko do wąskiego grona fanów oryginalnej serii, a pozostali nawet nie spojrzą na ten tytuł, bo właściwie po co?

Imp of the Sun (30 czerwca 2021)

imp of the sun

Wydawca: Sunwolf Entertainment
Producent: Sunwolf Entertainment
Gatunek: Platformówka

Ewidentnie ten tydzień stoi pod znakiem platformówek. Imp of the Sun to kolejny przedstawiciel tego gatunku, który ukarze się już w najbliższą środę (30 czerwca 2021 roku).
Gra została stworzona przez studio Sunwolf Entertainment i jest inspirowana kulturą peruwiańską, co nie powinno specjalnie nikogo dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że samo studio pochodzi właście z Peru. Gracz wcieli się role tytułowego Impa, którego celem jest odzyskanie utraconego królestwa i rozprawienie się ze wszystkimi, którzy go zdradzili. Choć opis może zwiastować krwawą i brutalną fabułę, to jednak gra utrzymuje bardziej kolorowy I cukierokowy klimat typowy dla gier platformowych.

GreedFall: Gold Edition (30 czerwca 2021)

greedfall gold edition

Wydawca: Focus Home Interactive
Producent: Spiders
Gatunek: RPG/TPP

To chyba max, na co możemy liczyć w tym tygodniu, jeżeli chodzi o duże premiery. Złota edycja dobrze przyjętego GreedFall ukaże się już 30 czerwca 2021 i zaoferuje nieco lepszą oprawę graficzną oraz dodatek do gry – The De Vespe Conspiracy. Oprócz tych dwóch elementów raczej nie ma co liczyć na jakieś inne rzucające się w oczy zmiany. Pewnie wyeliminowana część błędów pojawiających się w podstawowej wersji gry, ale będzie to nadal dobrze znane GreedFall, tyle że w wydaniu kompletnym.

Old World (1 lipca 2021)

old world

Wydawca: Mohawk Games
Producent: Mohawk Games
Gatunek: Strategiczna

Old World to gra, która otwiera nowy miesiąc. Swoją premierę będzie miała dokładnie 1 lipca 2021 roku, czyli już w najbliższy czwartek. Jest to kolejny indyk wyprodukowany przez studio Mohawk Games. Gra zadebiutuje tylko na platformie Epic Game Store. Old World z pewnością jest grą, którą warto będzie się zainteresować, zwłaszcza jeżeli ktoś jest fanem strategii, a tym bardziej jeżeli zjadł zęby na serii Civilization, ponieważ głównym designerem gry jest Soren Johnson, czyli nie kto inny jak projektant czwartej odsłony Civilization. W Old World gracz dostaje kontrole nad jednym ze starożytnych państw, a jego zadaniem będzie przekształcenie go w prawdziwe potężne imperium. Mechanika gry opiera się na systemie turowym.