outriders

Premiery tygodnia (29.03.2021 – 04.04.2021)

Choć powoli i nieuchronnie zbliżamy się do sezonu ogórkowego jeżeli chodzi o głośne premiery gier, to z pewnością nadchodzący tydzień będzie obfitował w premiery jak nie dobrych, to przynajmniej przyzwoitych tytułów. Zapoznajcie się z listą gier, których premiera nastąpi w nadchodzącym tygodniu.

 1. Elite: Dangerous – Odyssey
 2. Evil Genius 2: World Domination
 3. Hearthstone: Forged in the Barrens
 4. Kingdom Hearts III
 5. Kingdom Hearts: Melody of Memory
 6. Narita Boy
 7. Shelter 3
 8. Nanotale: Typing Chronicles
 9. The Binding of Isaac: Repentance
 10. Floor Plan 2
 11. Outriders

Elite: Dangerous – Odyssey (29 marca 2021)

elite dangerous odyssey

Wydawca: Frontier Developments
Producent: Frontier Developments
Gatunek: FPP

Już w najbliższy poniedziałek do wczesnego dostępu trafi dodatek do kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, który jest rozwijany od 2014 roku. Chociaż planowana data premiery dodatku Elite: Dangerous – Odyssey jest na czerwiec 2021, to warto dodać, że od jutra będzie można go przetestować we wczesnym dostępie. Sam dodatek w dużym stopniu pozwoli grze na pewną ewolucją i przybliży ją do finalnego kształtu. Według zapewnień twórców dodatek przybliży grę do tego czym miała być w momencie swojej premiery. Gra zadebiutuje 29 marca 2021 roku.

Evil Genius 2: World Domination (30 marca 2021)

evil genius 2 world domination

Wydawca: Rebellion
Producent: Rebellion
Gatunek: RTS

Na premierę tego tytułu, wszyscy fani gry czekali już od premiery pierwszej odsłony Evil Genius, która odbyła się w 2004 roku. Można powiedzieć, że 17 lat ćwiczenia cierpliwości w końcu zostanie nagrodzone w postaci drugiej części gry. Tym razem nad grą pracuje studio Rebellion jednak mechanika gry nie ulegnie wielkim zmianom. W grze Evil Genius 2: World Domination nadal będziemy wcielać się w Geniusza Zła, którego największym marzeniem jest pełna dominacja nad światem. Gra zadebiutuje 30 marca 2021 roku.

Hearthstone: Forged in the Barrens (30 marca 2021)

hearthstone forged in the barrens

Wydawca: Blizzard Entertainment
Producent: Blizzard Entertainment
Gatunek: Logiczna

Już 30 marca (wtorek) do Hearthstone zawita 21 rozszerzenie do gry – Hearthstone: Zahartowani przez Pustkowia. Rozszerzenie wprowadzi do gry kilkadziesiąt nowych kart, ulepszone mechaniki, nowych elitarnych stronników. Więcej na temat rozszerzenia możecie dowiedzieć się pod tym adresem.

Kingdom Hearts III (30 marca 2021)

kingdom hearts 3

Wydawca: Square-Enix
Producent: Square-Enix
Gatunek: Action RPG

W najbliższy wtorek (30 marca 2021) swoją premierę będzie miała pełnoprawna, trzecia odsłona serii Kingdom Hearts, której początku sięgają 2002 roku. Po 19 latach nadchodzi zwieńczenie serii. Kingdom Hearts III ma być zwieńczeniem serii, w której dojdzie do ostatecznego starcia pomiędzy światłem i mrokiem. Ze względu na to, że gra jest także crossoverem, to na ekranie zobaczymy takich bohaterów jak Kaczor Donald, Myszka Miki i Goofy.
Podczas rozgrywki będziemy odwiedzać wiele światów stworzonych na potrzeby bajek oraz filmów Disneya, więc niech nikogo nie zdziwi, że w trakcie rozgrywki odwiedzimy światy znane z bajki o Herkulesie, Kubusiu Puchatku czy też z filmu Piraci z Karaibów.

Kingdom Hearts: Melody of Memory (30 marca 2021)

kingdom hearts melody of memory

Wydawca: Square-Enix
Producent: Square-Enix
Gatunek: TPP/Zręcznościowa

W tym samym dniu, w którym swój debiut będzie miała gra Kingdom Hearts III, jednocześnie zadebiutuje także Kingdom Hearts: Melody of Memory. Gra będzie wykorzystywać postacie znane z serii Kingdom Hearts, a dodatkowo wprowadzi do gry elementy rytmiczne.
Cała rozgrywka będzie polegała na poruszaniu się po z góry ustalonej ścieżce i eliminacji wrogów do rytmu słyszalnej muzyki. Im lepiej trafimy w tony, tym większą ilością punktów zostaniemy nagrodzeniu. Gra oprócz trybu dla pojedynczego gracza będzie pozwalał także na rozgrywkę wieloosobową.

Narita Boy (30 marca 2021)

narita boy

Wydawca: Team17
Producent: Studio Koba
Gatunek: Platformówka

Narita Boy jest niezależną produkcją, za którą odpowiada studio Team17. Sama gra stylizowana jest na lata 80, w której gracz wciela się w bohatera zamkniętego w pikselowym świecie o nazwie Digital Kingdom. W grze nie unikniemy starć z przeciwnikami oraz bossami. Na swojej drodze spotkamy także zagadki logiczne, a na próbę zostanie wystawiona także nasza zręczność. Każdy kto zechce zagrać w Narita Boy, będzie miał na to okazję już we wtorek 30 marca 2021.

Shelter 3 (30 marca 2021)

shelter 3

Wydawca: Might and Delight
Producent: Might and Delight
Gatunek: Przygodowa/FPP/Survival

Kolejna w zestawieniu premier tygodniowych, gra niezależna. Shelter 3 jak wskazuje na to tytuł, jest trzecią odsłoną serii gier o dosyć nietypowej tematyce. Jest to symulator dzikiego zwierzęcia. W trzeciej odsłonie Shelter gracz wciela się w słonia, a celem gry jest przetrwanie. Z pewnością nie jest to gra dla każdego, ale sądząc po tym, że jest to już trzecia odsłona, gra znalazła swoich odbiorców.

Nanotale: Typing Chronicles (31 marca 2021)

nanotale typing chronicles

Wydawca: Fishing Cactus
Producent: Fishing Cactus
Gatunek: Przygodowa

Nanotale: Typing Chronicles jest duchowym następcą gry Epistory: Typing Chronicles. Gra swoją premierę będzie miała 31 marca 2021 roku, a za jej powstanie odpowiada niezależne studio Fishing Cactus.
W Nanotale: Typing Chronicles wszystkie interakcje odbywają się poprzez wpisywanie odpowiednich słów (słowa, które trzeba wpisać, pojawiają się na ekranie). Rozgrywka ukazana jest w rzucie izometrycznym, a sama akcja gry umieszczona jest w umierającym świecie fantasy. Gracz wciela się w Rosalinę, która jest archiwistką zbierającą próbki roślin i skał. W trakcie zbierania nowych gatunków trafia do tajemniczej doliny. Celem gry jest zwiedzenie tej doliny oraz odkrycie tajemnic z nią związanych.

The Binding of Isaac: Repentance (31 marca 2021)

the binding of isaac repentance

Wydawca: Nicalis
Producent: Nicalis
Gatunek: Zręcznościowa

Zbliżające się The Binding of Isaac: Repentance jest oficjalnym rozszerzeniem do gry The Binding of Isaac: Rebirth. Dodatek wprowadza do gry całkiem nowe lokacje, przeciwników oraz przedmioty. Dzięki niemu otrzymamy także alternatywne zakończenie z innym bossem. Jest to ostatnie rozszerzenie do gry The Binding of Isaac: Rebirth, która została wydana w 2014 roku. W odróżnieniu od podstawowej wersji gry, dodatek jest dużo bardziej skomplikowany i wymagający. W grze pojawi się ponad 100 nowych przeciwników, a na swojej drodze spotkamy 25 nowych bossów.

Floor Plan 2 (1 kwietnia 2021)

floor plan 2

Wydawca: Turbo Button
Producent: Turbo Button
Gatunek: Logiczna/FPP

Prima Aprilis wypada rozpocząć od jakiejś humorystycznej premiery. Z pewnością jedną z takich gier, która posiada wiele humoru jest Floor Plan 2. Jest to kontynuacja gry logicznej stworzonej przez niezależne studio Turbo Button, która polega na podróżowaniu windą po różnych piętrach, które w rzeczywistości są innymi światami, które są naszpikowane zagadkami logicznymi, które my jako gracze będziemy musieli rozwiązać. Grę można porównać do escape roomów, a klimatu dodaje to, że jest to produckja VR, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Outriders (1 kwietnia 2021)

outriders na logo

Wydawca: Square-Enix
Producent: People Can Fly
Gatunek: TPP

Najgrubsza premiera tego tygodnia – Outriders. Gra przygotowana przez People Can Fly ciesząca się sporym powodzeniem na Steam. Akcja gry toczy się na planecie Enoch, która okazała się jedynym ratunkiem dla ludzkości po tym jak ziemia uległa całkowitej zagładzie. Gracz wciela się w członka elitarnej jednostki, tytułowej Outriders, która jest odpowiedzialna za sprawdzenie planety przed kolonizacją i pozbycie się wszelkiego możliwego zagrożenia.
Wszyscy chętni do ogrania tytułu będą mogli to zrobić już w nadchodzący czwartek – 1 kwietnia 2021 roku. Jeżeli chcesz sprawdzić jakie niespodzianki przygotowali twórcy dla oszustów, to dowiesz się tego pod tym adresem.