Producenci gier

Opisy najpopularniejszych, mniejszych oraz większych producentów gier komputerowych, które istnieją na rynku zarówno od kilkunastu lat, jak i są studia, które powstały stosunkowo niedawno. Na stronie pojawią się także opisy wydawców oraz producentów gier, które już nie istnieją lub zostały wchłonięte przez większe korporacje.
Wiele z opisywanych na stronie producentów jest znanych, ale zdarzają się też takie studia, o których nie każdy mógł słyszeć, a odpowiadają one za znane i rozpoznawalne tytuły.
W opisach zawarte są też informacje na temat daty powstania danego studia, imion i nazwisk założycieli (chyba, że za powstaniem studia stoi inna firma, wtedy także jest ona wyszczególniona), a także kraju z jakiego pochodzi dane studio.
W przypadku firm posiadających swoje filie w każdym większym mieście na świecie, opisywana jest firma matka, a nie każda filia z osobna.

Na rynku działa dużo więcej wydawców gier, istnieją też studia produkujące gry Indie, których nie ma w poniższym zestawieniu, ale myślę, że z czasem baza opisanych wydawców będzie się rozrastać o nowe pozycje.

*W przypadku jeżeli przy jakimś studiu nie ma informacji odnośnie założycieli lub roku powstania, w tym miejscu będzie znajdował się skrót „b/d” świadczący o braku danych.