PvE – Player versus Environment

Tak samo jak w przypadku określenia PvP, określenie PvE także jest skrótem pochodzącym od słów „Player versus Environment”. Jest to przeciwieństwo trybu gracz kontra gracz i polega na walce z przeciwnikami sterowanymi przez komputer.
Tryb ten jest głównie znany z gier MMO gdzie główny kontent stanowi właśnie albo tryb PvP albo tryb PvE. Decydując się na ten drugi tryb, gracz musi obrać całkiem inną ścieżkę rozwoju postaci ponieważ, to co będzie sprawdzać się w trybie potyczek z innymi graczami w ogóle nie sprawdzi się z w starciach z przeciwnikami sterowanymi przez komputer.

Dla trybu PvE należy dobierać inaczej umiejętności postaci oraz dobierać inny rodzaj bonusów pochodzących z przedmiotów aby być jak najbardziej skutecznym w starciach z przeciwnikami. Decydując się na grę w trybie player vs. environment musimy zdawać sobie sprawę, że od tej pory naszym chlebem powszednim będą wyprawy na grupowe instancje, branie udziału w rajdach gdzie konieczna będzie znajomość taktyk dla każdego bossa, z którym będziemy się mierzyć.
Osobiście w grach typu MMO zdecydowanie bardziej wolę tryb rozgrywki PvE i to pod niego rozwijam swoją postać, dopiero później w ramach urozmaicenia biorę udział w grze na arenach PvP.

Sprawdź również: