quake wlasnie otrzymal remaster

Quake właśnie otrzymał remaster

Wydawca: Bethesda Softworks
Producent: id Software
Data premiery: 19 sierpnia 2021
Gatunek: FPS

Gra legenda, która na nowo zdefiniowała gatunek FPS i gdybyśmy się uparli, to tak na dobrą sprawę wszystkie współczesne FPS-y moglibyśmy nazywać quakeo podobnymi. Pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 1996, czyli minęło już 25 lat od momenty gdy wszystkim opadły szczęki na widok grafiki i ogólnie tego jak wyglądała ta gra. I właśnie z okazji 25 urodzin pierwsza odsłona Quake otrzymała swój remaster, który już dostępny jest w sklepach. Jeśli wcześniej posiadaliście w swojej bibliotece pierwszą odsłonę gry, to remaster otrzymacie za darmo.
Warto także odnotować fakt, że w remasterze usłyszymy oryginalną ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiadał Trent Reznor.

Co otrzymamy w ramach zremasterowanej wersji gry? Między innymi będzie to:

– ulepszone modele postaci,
– dodane dynamiczne i kolorowe oświetlenie,
– antyaliasing,
– wsparcie dla rozdzielczości 4K,
– wsparcie dla rozdzielczości panoramicznej.

Kupując Quake Remastered otrzymacie także wszystkie DLC, jakie ukazały się do gry, czyli Plagę Armagon, Dissoultion of Eternity, Dimension of the Machine oraz Dimension of the Past (dwa ostatnie rozszerzenia zostały wyprodukowane przez MachineGames – twórców współczesnych odsłon Wolfenstein).
W Quake Remastered nie mogło też zabraknąć możliwości rozgrywki online i typowej dla lat 90 możliwości gry na jednym komputerze z podzielonym ekranem. Na jednym komputerze może bawić się jednocześnie do 4 graczy, natomiast rozgrywki online zostały przygotowane z myślą o 8 graczach.