Quicksave

Każdy gracz zapewne zna ten ból kiedy grając dłuższą chwilę ginął i wtedy przypominał sobie, że już od jakiegoś czasu nie wykonywał zapisu gry. Quicksave, to umożliwienie graczowi wykonania szybkiego zapisu, w dowolnym momencie gry.
Taka funkcja zdecydowanie ułatwia rozgrywkę i nie zmusza gracza po śmierci na ponowne przechodzenie całego etapu lub rozpoczęcia rozgrywki od z góry ustalonego przez twórców miejsca jakim są checkpointy.
Jednak pomimo dostępnej opcji quicksave’u, wielu graczy w trakcie rozgrywki zapomina o tej opcji i po prostu gra od zadania do zadania lub od bosa do bosa, co czasami może przynieść opłakane skutki jeżeli przytrafi nam się zginąć po drodze. Zwykle opcja quicksave nie jest dostępna w trudniejszych grach, które swoim założeniem wykluczają jakiekolwiek opcje ułatwiające rozgrywkę.
Ale nawet w zwykłych grach twórcy nie przewidzieli takiego rozwiązania co było dosyć frustrujące dla mnie w przypadku przechodzenia pierwszej odsłony gry Far Cry gdzie droga od checkpointa do checpointa była dosyć trudna i usiana niezbyt fajnymi niespodziankami.

Sprawdź również: