radeon rx 6600 xt ukaze sie w sierpniu

Radeon RX 6600 XT ukaże się w sierpniu?

O słabej dostępności nowych układów graficznych wiedzą już chyba wszyscy. Każdy, kto planował zakupić nową kartę graficzną w rozsądnej cenie już pewnie niejednokrotnie i siarczyście podziękował górnikom kryptowalut, za stan rzeczy, jaki panuje na rynku kart graficznych.
Tym razem światełko nadziei może dawać informacją od AMD, która mówi o bliskiej premierze nowych kart graficznych – AMD Radeon RX 6600 XT. Niektóre źródła mówią, że premiera planowana jest już na przyszły miesiąc i karta w dniu premiery ma kosztować 399 dolarów, co po dzisiejszym kursie daje około 1527 zł. Można założyć, że po dodaniu do tej ceny wszystkich danin i złodziejskich podatków, jakie każdy obywatel naszego kraju musi płacić, myślę że kwotowo cena karty powinna oscylować w okolicach 2000 zł.

To są tylko moje przypuszczenia, bo wiadomo, jak u nas jest z dostępnością podzespołów i dyktowaniem cen. Coś, co powinno faktycznie kosztować w okolicach 2000 zł, będzie kosztować ponad 3000 zł, ale niestety ja nie decyduje o cenach. Pewną ciekawostką może być fakt, ze AMD nie będzie sprzedawał nowych układów za pośrednictwem swojej strony internetowej.
Informacje te wydaje się potwierdzać chwilowe pojawienie się kart AMD Radeon RX 6600 oraz AMD Radeon RX 6600 XT na stronie PowerColor, ale szybko stamtąd zniknęły. Taki przeciek może sugerować, że obie wersje kart zadebiutują w tym samym czasie.

Warto śledzić wszystkie informacje napływające na temat nowych układów, bo jeżeli wszystkie informacje się potwierdzą, to już za miesiąc możemy być świadkami premiery całkiem nowych układów, które mogą podebrać klientów Nvidii.