Raid

Raid jest słowem, które może określać kilka rzeczy. Te związane z graczami są zarezerwowane w głównej mierze dla graczy MMO, gdzie raid oznacza zebranie odpowiedniej ilości graczy, o odpowiedniej specjalizacji i udanie się do określonej lokacji gdzie przeciwnicy są znacznie potężniejsi od zwykłych NPC. Po raz kolejny jako przykład przytoczę tutaj poczciwego „World of Warcraft” gdzie na początku do raidu trzeba było uzbierać 40 osób i nawet po zebraniu odpowiedniej liczny graczy nie gwarantowało to powodzenia całego przedsięwzięcia.

Zwykle raid odbywa się w ściśle określonej lokalizacji, która jest specjalnie wyznaczonym obszarem, który nie jest dostępny do odwiedzenia przez pojedynczego gracza.
Różnica między raidem, a zwykłą instancją jest taka, że przeciwnicy w lokacji radiu są dużo potężniejsi od zwykłego bossa w instancji, dodatkowo raid wymaga także jednego (lub więcej) lidera, który będzie koordynował wszystkich graczy (przy takiej ilości graczy warto jest mieć osobę lub dwie osoby, które wszystko ogarną).

Niezbędne są także znajomości taktyk i idealne planowanie i w tym celu konieczne są znajomości taktyk.
Innym znaczeniem tego słowa może być tzw. nalot na stream jakiegoś streamera podczas transmisji live podczas, którego spamuje się mu czat, informacją od kogo przybywa ten raid ale jest to raczej margines i często wiąże się to z patologią.

Sprawdź również: