Rasa postaci

Nie wiem czy w dzisiejszych czasach poprawności politycznej można w ogóle używać określenia „rasa” żeby nie wyjść na rasistę ale w końcu skoro to określenie pojawia się w alfabecie, to warto je wytłumaczyć.
Rasa postaci tak jak w rzeczywistości określa, to co nazwa wskazuje czyli rasę. Zwykle, wybór rasy zarezerwowany jest dla gier z gatunku RPG gdzie pojawia się on w momencie tworzenia swojego bohatera. Rasy są charakterystyczne dla gatunku fantasy i jako idealne przykłady ras można wymienić tutaj takie jak:

– orki,
– gnomy,
– niziołki,
– elfy,
– półelfy,
– ogry,
– ludzi,
– krasnoludy,
– trolle.

Z pewnością można by wymienić dużo więcej ras ale te są chyba najpopularniejsze. Ich wybór zależy też od gry jakiej dotyczy ponieważ nie każda gra oferuje taki sam wachlarz dostępnych ras. Powstawanie nowych ras jest takie samo jak w rzeczywistości czyli krzyżując konkretne rasy ze sobą. W przypadku świata fantasy jest to zwykle krzyżówka ludzka z elfią, z domieszką magii dlatego też, wszystkie rasy wywodzą się od wspólnego przodka. W przypadku gier RPG, decydując się na jakąś rasę należy dokładnie przemyśleć taki wybór, ponieważ dla każdej z nich przypisane są specjalne umiejętności, odporności lub różnego rodzaju mnożniki do umiejętności.