red dead redemption trafi na pc

Red Dead Redemption trafi na PC?

Wydawca: Rockstar Games
Producent: Rockstar Games
Data premiery: 18 maj 2010
Gatunek: TPP

Temat Red Dead Redemption na PC poruszany był już wielokrotnie. Powstawały nawet petycje do Rockstar Games o to, żeby studio zrobiło port na PC, jednak jak dotąd nic nie przyniosło efektu. Światełko w tunelu pojawiło się dopiero w momencie zapowiedzi drugiej części gry na PC, która została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i można być pewnym, że Rockstar Games na pewno nie straciło, decydując się na wydanie gry na PC.
Jednak w temacie przeniesienia pierwszej części gry na komputery nadal nie było żadnych informacji i sam Rockstar wypowiadał się w tej kwestii dosyć sceptycznie, zasłaniając się piractwem i tym, że na pewno w przypadku wydania gry na PC będzie musiało liczyć straty, a nie zyski.

Wszystko jednak najwyraźniej zmieniło się w momencie gdy studio potajemnie zaczęło pracować nad remasterami GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas (o czym pisałem kilka dni temu tutaj).
Możliwe, że w końcu po upływie ponad 11 lat gracze PC mogą doczekać się zapowiedzi Red Dead Redemption w wersji na PC, ale (zawsze musi być jakieś „ale”) wszystko będzie zależało od wyników sprzedaży remasterów serii GTA (które nie zostały jeszcze nawet oficjalnie potwierdzone). Od pewnego czasu wiadomo czym Rockstar kieruje się przy produkcji swoich gier i dlaczego od niemal 10 lat dostajemy tego samego kotleta (już odgrzanego, przypalonego i zalatującego stęchlizną) w postaci GTA V na każdą możliwą generację konsol.
Jeżeli wyniki zremasterowanych odsłon GTA nie zadowolą włodarzy studia, to raczej nie będzie co liczyć na powstanie remastera kolejnych tytułów, ale jeżeli wydanie takiej reedycji sprawi, że sprzedaż okaże się sukcesem, może w końcu doczekamy się czasów, w których Rockstar Games przestanie traktować graczy PC po macoszemu i zacznie wydawać swoje tytuły równolegle z premierami konsolowymi. Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (przynajmniej do momentu premiery GTA VI).