redfall nowa gra akrane studios

Redfall nową grą Arkane Studios

Wydawca: Bethesda
Producent: Arkane Studios
Data premiery: 2022
Gatunek: FPS

Podczas oficjalnej prezentacji nadchodzących tytułów, które były pokazywane na konferencji Xbox i Bethesda nie obyło się bez mniejszych i większych zapowiedzi.
Jedną z gier zaprezentowanych na konferencji była gra Redfall, która jest kolejnym dziełem studia Arkane Studios odpowiedzialnego za serię Dishonored oraz Deathloop (o którego przesunięciu wspominałem jakiś czas temu).
Redfall będzie kooperacyjną grą FPS z otwartym światem, a ukazać się ma na platformach PC oraz konsolach Xbox Series X oraz S. Jeżeli posiadacie dostęp do Xbox Game Pass, to nie musicie się o nic martwić, bo gra od razu będzie udostępniona dla wszystkich abonentów tej usługi.

Wcześniej wspomniałem, że Redfall będzie kooperacyjną grą FPS, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ukończyć ją w pojedynkę (zamysłem twórców jest kooperacja, ale jest to opcjonalny wybór).
Akcja gry będzie rozgrywać się na tytułowej wyspie Redfall, która stała się celem inwazji wampirów. Podobnie jak w przypadku Dying Light rozgrywka będzie znacznie różnić się od tego, z czym przyjdzie mierzyć nam się nocą, a co zastaniemy za dnia.
W nocy naszymi przeciwnikami będą wspomniane przeze mnie wcześniej wampiry, natomiast w ciągu dnia będziemy mierzyć się z ich wyznawcami (ludzkimi).

W grze dostępne będą cztery postacie do wyboru, z których każda ma dysponować unikalnymi zdolnościami nadprzyrodzonymi, ułatwiającymi potyczki z przeciwnikami. Celem gry będzie odkrycie celu, jaki przyświeca wampirom i co stoi za całą inwazją. Oczywiście jako główni bohaterowie gry, będziemy musieli pokrzyżować im plany.