resident evil village - multiplayer dopiero w 2022 roku

Resident Evil Village – multiplayer dopiero w 2022 roku

Wydawca: Capcom
Producent: Capcom
Data premiery: 7 maja 2021
Gatunek: Survival Horror

Tryb multiplayer w grze Resident Evil Village miał zadebiutować w tym samym terminie co sama gra i posiada nawet swoją nazwę – Resident Evil Re:Verse. Niestety Capcom przecenił swoje możliwości i z części przedpremierowych obietnic musiał się wycofać. Jedną z tych niedotrzymanych obietnic był tryb multiplayer, który początkowo został przesunięty kilka miesięcy po premierze w celu dopracowania wszystkich szczegółów.
Teraz już wiadomo, że tryb gry wieloosobowej nie zadebiutuje w 2021 roku. Capcom wydał krótkie oświadczenie mówiące o konieczności dopracowania tego trybu i wszyscy gracze, którzy zakupili grę w wersji pudełkowej i posiadają klucz do trybu Resident Evil Re:Verse, będą mogli go wykorzystać, jak tylko zadebiutuje, jednak będą oni musieli uzbroić się w cierpliwość, bo tryb ten zadebiutuje dopiero w 2022 roku (o ile w ogóle wystartuje, bo historia zna już takie przypadki, że pomimo szumnych zapowiedzi ze strony deweloperów o implementacji trybu multi kończyło się na przeprosinach i porzuceniu pomysłu z trybem dla wielu graczy – żeby daleko nie szukać za przykładem – Cyberpunk 2077).
Niech ta deklaracje jednak nie wpłynie negatywnie na Wasz odbiór gry Resident Evil Village, bo gra warta jest zakupu (może nie po cenie premierowej) i ogrania, żeby chociaż zaznajomić się z tą serią.