richard donner zmarl w wieku 91 lat

Richard Donner zmarł w wieku 91 lat

Smutne wieści nadciągnęły zza oceanu. Internet obiegła informacja o tym, że Richard Donner nie żyje. Informację tą do mediów przekazała jego żona Lauren Schuler Donner. Na razie nie podano oficjalnie przyczyny zgonu, ale nie powinno być to dziwne w wieku 91 lat. Może na amerykańskie standardy śmierć w takim wieku może sprawiać wrażenie na przedwczesną, tak w Polsce, gdzie rząd na każdym kroku czeka tylko, na jak najwcześniejsze wykończenie ludzi, to wiek 91 lat jest pewnie dla wielu marzeniem. Ponarzekałem na tutejszą rzeczywistość, to teraz przejdę do sedna.
Dla tych, którzy mogą nie kojarzyć Richarda Donnera, z pewnością kojarzą filmy, które wyreżyserował. Każdy chyba kojarzy takie tytuły jak horror Omen z 1976 roku, Superman z 1978 roku i chyba najbardziej znane dzieło, czyli całą serię Zabójczej Broni i to właśnie Richard Donner był głównym twórcą serii.

Oprócz głośnych kinowych hitów odpowiadał także za reżyserię seriali telewizyjnych takich jak np.: Kojak, Strefa Mroku, Ulice San Francisko. Jest to mały ułamek jego całego dorobku, ale nie ulega wątpliwości, że Hollywood straciło kolejną wielką osobę w ostatnich latach.
Ostatnio Richard brał udział w pracach nad najnowszą odsłoną filmu Zabójcza Broń 5, w której ponownie pojawią się odtwórcy głównych ról, czyli Mel Gibson oraz Danny Glover. Niestety za kamerą zabraknie już Richarda Donnera – póki co nie wiadomo, jak to wpłynie na produkcję filmu i czy w ogóle powstanie.