Rozwój postaci

Rozwój postaci do niedawna był domeną gier z gatunku RPG oraz Hack’n’slash. Ale tak jak wspominałem, tak było do niedawna, bo teraz rozwój postaci, producenci starają się upchnąć wszędzie. Czy to do gatunku FPS, czy też do gier z gatunku survival horror gdzie za zbierane w trakcie rozgrywki punkty można zwiększyć ilość dostępnej amunicji, ilość apteczek itp.
Kilka lat wstecz, gdy ktoś wspominał o rozwoju postaci, to od razu można było wywnioskować, że chodzi o jakąś grę RPG lub MMO gdzie rozwojem postaci można nazwać wykonywanie zadań oraz zabijanie mobów w celu zdobycia kolejnego poziomu doświadczenia.
Im wyższy poziom postaci tym lepsze stają się jej statystki, można rozdysponować punkty doświadczenia i dodatkowo zyskuje się dostęp do coraz lepszych przedmiotów, które osiągalne są od określonego poziomu postaci, a te najlepsze zarezerwowane są dla postaci, które osiągną maksymalny poziom doświadczenia.
Z rozwojem postaci jest tak samo jak w życiu – im więcej czasu na niego poświęcamy, tym lepsi się stajemy i to chyba sedno tego, czym można określić rozwój postaci.