deadpool 3

Ryan Reynolds mówi o Deadpool 3

Odkąd wytwórnię Fox przejął Disney miałem obawy co do powstania kolejnej odsłony Deadpoola. Z jednej strony spodziewałem się, że na pewno powstanie, ale z drugiej strony chyba każdy wie, z jakimi produkcjami kojarzony jest Disney. Ugrzecznione, bez specjalnej brutalności, tak aby nie przekroczyć granicy wiekowej 13+. Jak taka kategoria wiekowa miałaby się do takiego Deadpoola, który już za sam swój język nie kwalifikuje się pod tą kategorię wiekową.
Z informacji, jakie udało mi się znaleźć wynika, że sam Ryan Reynolds naciska wytwórnię Disney, aby nowa odsłona Deadpool’a zachowała kategorię wiekową „tylko dla dorosłych” i jak sam powiedział, uważa, że zdjęcia do kolejnej odsłony przygód tego bohatera ruszą na 70% już w przyszłym roku. Za scenariusz odpowiadają Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Logelin i według zapewnień aktora znają się one na swojej pracy (mam nadzieję, że tak będzie i nie okaże się to film na miarę damskiej wersji Pogromców Duchów).

Zarys fabularny Deadpoola 3 nie jest jeszcze w ogóle znany, a jedyne co wiadomo, to to, że trzecia odsłona ma mieć miejsce w uniwersum MCU, co może sugerować, że Deadpool pojawi się na ekranie w kolejnej odsłonie Avengers – pytanie tylko, po której stronie będzie walczył. Skoro wiadomo, że prace nad scenariuszem już trwają, a zdjęcia ruszą w przyszłym roku, to premierę obstawiałbym w okolicach walentynek 2023 roku, ale czy to jest realne? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.