samuel l. jackson w koncu otrzyma oskara

Samuel L. Jackson w końcu otrzyma Oscara

Jeśli ktoś myślał, że taki aktor jak Samuel L. Jackson ma na swoim koncie nie jedną statuetkę Oscara, powinien się zdziwić widząc, że ta nagroda trafi w ręce aktora dopiero po raz pierwszy. Aktor znany z dziesiątek świetnych ról i podniesienia do rangi sztuki wypowiadania słowa „motherfucker” w końcu doczeka się i swojej statuetki, która trafi do niego już na przyszłorocznej gali. Niestety (dla mnie) nie będzie to wyróżnienie za konkretną rolę, a nagroda honorowa za całokształt kariery.
Co ciekawe Samuel L. Jackson tylko raz (!) był nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Pulp Fiction. Oprócz Samuela L. Jacksona honorowego Oscara otrzymają także Elaine May i Liv Ullmann. Przyszłoroczne rozdanie Oscarów odbędzie się 27 marca 2022 roku, a same nominacje zostaną ujawnione 8 lutego, czyli nieco ponad miesiąc przed samą galą i będą dotyczyły filmów, których premier odbyła się lub odbędzie się w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2021 roku.

Biorąc pod uwagę, ostatnie gale rozdania Oscarów myślę, że i ta przyszłoroczna będzie cieszyć się umiarkowanym zainteresowaniem ze względu na swoją usilną poprawność polityczną, która sprawia, że Oscar należy się komuś nie za osiągnięcia, a za kolor skóry (i w żaden sposób nie piję tutaj do Samuela L. Jacksona, bo akurat jemu ta nagroda należy się jak psu buda).