sekret guild wars odkryty po 8 latach

Sekret Guild Wars odkryty po 8 latach

Wydawca: NCsoft
Producent: ArenaNet Inc.
Data premiery: 28 kwietnia 2005
Gatunek: MMORPG

Są takie gry, w których odkrycie wszystkich sekretów zajmuje lata. Jedną z takich gier jest pierwsza część Guild Wars. Choć od premiery gry minęło już niemal 16 lat, to opisywany niżej sekret został odkryty dopiero po 8 latach, bowiem trafił do gry w 2013 roku.
Mowa o mieczu Silver Edge, który był ukryty w Guild Wars 8 lat i dopiero w tym tygodniu został odkryty przez graczy.
Ostrze do gry trafiło dla uczczenia jednego z autorów gry i zapewne nadal pozostałoby nieodkryte gdyby nie podpowiedź jednego z twórców gry Matthew Moore’a. Choć wskazówka nie była bardzo dokładna i dawała tylko mały pogląd na to, od czego trzeba zacząć, aby zdobyć miecz, wystarczyła do tego, aby ci najbardziej dociekliwi gracze zdobyli ukryte ostrze.

Sam Moore pomimo udzielanych wskazówek nie wiedział, czy graczom uda się zdobyć ukryty miecz, bo sam nie był w stanie sprawdzić, czy przez tyle lat aktualizacji i dodawania nowej zawartości do gry, wspomniany przedmiot nadal znajduje się w grze.
Aby zdobyć Silver Edge należało użyć zdolności Light Of Deldrimor przed NPC o imieniu Kilroy, który znajduje się przy Jeziorze Drakkar. Użycie tej zdolności powinno przywołać Srebrnego Vaettira, którego należało zabić i właśnie z tego moba wypada ukryte ostrze. W sumie sam w sobie miecz nie jest wiele wart jeżeli chodzi o przypisane do niego statystyki. Nie ma co porównywać go do takiego Frostmourne z Wow’a, ponieważ Silver Edge jest bardziej przedmiotem symbolicznym i swego rodzaju nagrodą dla wytrwalszych graczy, a nie przedmiotem, którego można użyć do podbicia statystyk postaci.
Czapki z głów dla wszystkich graczy, którzy byli na tyle wytrwali, aby po 8 latach odkryć ten sekret.