seria total war rozeszla sie juz w 36 milionach kopii

Seria Total War rozeszła się już w 36 milionach kopii

Każdy fan strategii z pewnością kojarzy serię Total War. Creative Assembly właśnie poinformowało, że gry z tej serii rozeszły się w ponad 36 milionach egzemplarzy, co pozwoliło na to, aby Creative Assembly stało się największym deweloperem w Wielkiej Brytanii.
Sprzedanie tyle milionów kopii gry z pewnością robi wrażenie, jednak pamiętajmy, że na ten wynik potrzebne było 21 lat. Większą część tej liczby stanowi sprzedaż gry Total War: Three Kingdoms. Do sukcesu akurat tej odsłony serii przyczyniły się Chiny, gdzie Three Kingdoms stało się najszybciej sprzedającą grą w ciągu jednego tygodnia. Wystarczył zaledwie tydzień, aby gra znalazła milion nabywców.

Nie bez znaczenia w tym wyniku jest także seria Warhammer, która ma swój ogromny wkład w osiągnięcie sprzedaży na poziomie 36 milionów, a przedsprzedaż gry Warhammer 3 pozwoliło na znalezienie się na szczycie listy przebojów Steam.
Według statystyk udostępnionych przez Creative Assembly widać, że co miesiąc w serię gier Total War gra miesięcznie około 1,5 miliona graczy. Taki sukces pozwolił producentowi na otwarcie trzeciego już studia, co sprawiło, że stał się on największym producentem gier na wyspach. Starsze odsłony z serii Total War w związku z takim zainteresowaniem, mogą doczekać się w przyszłości wydań zremasterowanych, które z pewnością dodadzą kilka milionów więcej sprzedanych kopii.